سوال کاربر

اهمیت و برنامه رسیدگی به پوست صورت چیست

تاریخ ثبت : 1401/03/26
پاسخ سایت

پاسخ سایت


اهمیت رسیدگی به پوست صورت چیست :

طبیعی است که هر کسی عاشق زیبایی و خواستار چهره ای جوان و شاداب باشد. هدف از رسیدگی به پوست نیز چیزی جز این نیست. رسیدگی به پوست چند اهمیت مهم دارد:
•    جذابیت چهره افزایش می یابد
•    اعتماد به نفس را افزایش می دهد
•    فرایند پیری پوست به تعویق می افتد
•    از بروز بیماری های پوستی پیشگیری می شود
 

برنامه رسیدگی به پوست صورت :

یک برنامه منسجم برای رسیدگی به پوست در چهار مرحله تقسیم می شود:
1.    پاکسازی پوست: ابتدا پوست باید کاملا شستشو داده شده و آلودگی های آن پاک شود. در این مرحله با توجه به وضعیت پوست ممکن است نیاز به لایه برداری باشد.
2.    استفاده از تونر: تونرها نقش مهمی در رسیدگی روزانه به پوست ایفا می کنند. این محصولات با قرار گرفتن روی پوست موجب متعادل سازی و افزایش مقاومت پوست می شوند.
3.    مراقبت از پوست: در این مرحله، پوست با استفاده از مواد طبیعی یا محصولات بهداشتی تغذیه رسانی می شود. ماساژ پوست با روغن های طبیعی و بخور دادن به صورت دو راهکار ایده آل برای مراقبت از پوست محسوب می شوند.
4.    محافظت از پوست: شاید یکی از مهمترین راههای مراقبت از پوست، تمیز نگه داشتن پوست و استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب باشد.  
 

 

تاریخ ثبت : 1401/03/26

پاسخ مائده


همونطور که می دونین پوست خوب نیاز به رسیدگی و مراقبت روزانه داره. حالا برای رسیدگی و مراقبت باید چه کارایی بکنین؟ یکی از این کارها شست و شوی پوست صورته. برای شستن باید از یه پاک کننده ی مناسب پوستتون استفاده کنین. همچنین به هیچ عنوان نباید با آب داغ صورتتون رو بشورین. استفاده از کرم دور چشم رو فراموش نکنین. اگه پوستتون خشکه حتما بهش مرطوب کننده بزنین. از تونر هم حتما استفاده کنین. تونرها پوست رو بسته نگه می دارن و PH پوست رو هم تنظیم می کنن. تونر رو می تونین هم از داروخونه تهیه کنین و هم اینکه می تونین تو خونه یه تونر طبیعی واسه خودتون درست کنین. مثلا ترکیب آب و لیمو ترش یکی از بهترین تونرهای طبیعی هستش که برای کاهش چربی های زیر پوست خیلی مفیده. 

تاریخ ثبت : 1401/04/11
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


اهمیت رسیدگی به پوست صورت برنامه رسیدگی به پوست صورت

مشاهده کلینیک زیبایی