سوال کاربر

آیا قرص آهن باعث جوش صورت میشود؟

تاریخ ثبت : 1400/10/09
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا قرص آهن باعث جوش صورت میشود؟

هنوز رابطه مشخصی بین مصرف قرص آهن و بروز جوش صورت پیدا نشده است. با این حال، توصیه می شود که قرص آهن به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک و به صورت خودسرانه مصرف نشود. مصرف اشتباه قرص آهن ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد که یکی از آنها التهاب و بروز جوش های ریز روی صورت است.

تاریخ ثبت : 1400/10/09

پاسخ احمدی


به صورت علمی هنوز کشف نشده است که کمبود آهن موجب جوش می شود. ک. بیشتر علائم کمبود آهن ناشی از کم خونی است. این علائم شامل خستگی، از دست دادن است. استقامت، تنگی نفس، ضعف، سرگیجه و رنگ پریدگی. یکی دیگر از علائم رایج، سندرم پای بیقرار است، که یک لجبازی ناخوشایند برای حرکت دادن پاها در دوره‌های عدم تحرک است. 

 

کمبود آهن در مراحل مختلف ایجاد می شود. در مرحله اول، نیاز به آهن بیشتر از میزان دریافتی است که باعث کاهش تدریجی ذخایر آهن در مغز استخوان می شود. با کاهش ذخایر، جذب آهن رژیم غذایی با جبران افزایش می یابد. در مراحل بعدی، کمبود سنتز گلبول های قرمز خون را مختل می کند و در نهایت باعث کم خونی می شود.کمبود شدید و طولانی مدت آهن نیز می تواند باعث اختلال در عملکرد آنزیم های سلولی شود.

 

تاریخ ثبت : 1401/01/16

پاسخ N.i


قرص آهن اگر بیش از اندازه و به صورت خودسرانه مورد مصرف قرار بگیرد، احتمال دارد که باعث جوش صورت شود. در صورت مصرف درست و به اندازه قرص آهن، کمتر شاهد جوش صورت خواهیم بود.

تاریخ ثبت : 1401/03/06

پاسخ ملیکا


کمبود آهن تو بدن باعث مشکلات پوستی زیادی مثل رنگ پریدگی و خشکی پوست ، ریزش مو و شکنندگی ناخونا و... میشه. برای کمبود آهن بهتره که حتما از مواد غذایی حاوی آهن مثل عدس و یا قرص آهن استفاده بشه. قرص آهن در ایجاد جوش تاثیری نداره اما خب بهتره که به صورت خودسر هم مصرف نکنین و به همون میزانی که پزشک تجویز کرده مصرف بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/20

پاسخ مبینا

نازنین

کمبود آهن میتونه مشکلات جدی در بدن رو ایجاد کنه . هر چیزی زیاد بودنش میتونه عوارضی داشته باشه . اگه قرص آهن رو با توجه به تجویز پزشک مصرف کنید ربطی به جوش زدن نداره 

تاریخ ثبت : 1401/12/28

پاسخ م.رستگار


من فکر نمی کنم که قرص آهن باعث جوش بشه ، اما میدونم که اگه کمبود آهن داشته باشی ام پوستت آسیب میبینه 

اگه دکتر برات تجویز کرده حتما مصرف کنش ، اگر که نه سعی کن بیشتر غذای های اهن دار بخوری تا قرص آهن 

اما اگر جنسیتت خانم بدنت بخاطر پریودی آهن دفع می‌کنه و نیازه که حتی اگه کمبود آهن نداری بازم تو هفته یه دونه قرص آهن بخوری 

چون کمبودش خیلی عوارض زیادی داره 

تاریخ ثبت : 1402/01/04

پاسخ مریم


اگه قرص آهن رو دکتر تجویز کرده استفاده کن

من قرص آهن میخورم جوش نمیزنم، واسه من که قرص آهن باعث جوش نشد

تاریخ ثبت : 1402/01/06

پاسخ Mary


کلا جوش صورت حاصل یه تغییر تو تغذیه یا هورمون شماس اگه پوستتون زیاد جوش میزنه احتمالا یه اختلالی تو بدنتون اتفاق افتاده 

اما زیاد بودن آهن تو بدن خانما خیلی کم پیش میاد چون معمولا خیلی از آهن بدنشون تو دوران پریودی دفع میشه .

اما کلا بهتر مصرفش خود سرانه نباشه و تحت نظر دکتر مصرف کنید .

تاریخ ثبت : 1402/02/11

پاسخ فرزانه


من قرص آهن خارجی خوردم ولی جوش نزدم شاید ایرانی خوردید شایدم چیزایی دیگه خوردید جوش زدید حالا فک می‌کنید بخاطر خوردن قرص آهنه 

تاریخ ثبت : 1402/03/08

پاسخ ماهک


کلا جوش زدن یه روش هستش که بدن یه جورایی داره آلارم میده که یه اتفاقی داخل بدنت داره می افته که طبیعی نیست 

ممکنه زدن جوش در یه سری از نواحی خاص یا نوع خاصی از جوش نماد زیاد بودن آهن باشه،  اینو بهتر با دکترت راجبش صحبت کنی چون به نوع پوست هم بستگی داره . 

تاریخ ثبت : 1402/05/02

پاسخ هانیه


اگه قرص اهن به شکل خودسرانه و زیاد مصرف بشه ممکنه باعث جوش زدن بشه بهتره که یه چکاب بدید و بدونید از،بدنتون مشکل نداشته باشه و جوش زدنتون از قرص اهن ممکنه نباشه و مشکل دیگه ای باشه.

تاریخ ثبت : 1402/05/12
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا قرص آهن باعث جوش صورت میشود قرص اهن باعث جوش میشود آیا قرص آهن باعث جوش میشود قرص آهن و جوش صورت تاثیر قرص اهن بر جوش صورت عوارض قرص آهن روی پوست ایا کم خونی باعث جوش صورت میشود کم خونی و جوش صورت کمبود چه چیزی در بدن باعث جوش صورت میشود رابطه قرص آهن و جوش صورت

مشاهده کلینیک زیبایی