سوال کاربر

آیا روغن سیاه دانه تاریخ انقضا دارد؟

تاریخ ثبت : 1400/10/08
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا روغن سیاه دانه تاریخ انقضا دارد؟

مدت زمان ماندگاری روغن سیاهدانه معمولا تحت تاثیر عواملی همچون درجه حرارت و رطوبت نور و هوا تعیین می شود. با این حال، روغن سیاهدانه به طور میانگین حدود دو سال تاریخ انقضا دارد.

تاریخ ثبت : 1400/10/08

پاسخ ملیکا


اگه از روغن سیاه دونه برای زیبایی پوست و موی خودتون استفاده می کنید حتما باید به میزان ماندگاری و تاریخ انقضاش توجه داشته باشید.تاریخ انقضای روغن سیاه دونه حدودا 2 سال هستش اما اگه این روغن در شرایط خوب و مطلوبي نباشه ممکنه که زودتر از این تاریخ فاسد و غیرقابل استفاده بشه.حتما به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که در ظرف روغن سیاه دونه باید کاملا محکم بسته بشه تا هیچ هوایی وارد ظرف نشه. نکته دیگه اینکه نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگيره و بهترین دما هم برای نگهداری این روغن 15 الی 25 درجه سانتی گراده.

تاریخ ثبت : 1400/10/09

پاسخ احمدی


روغن سیاه دانه نزدیک به 2000 سال است که به عنوان یک ادویه و درمان طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. دانه‌های کوچک سیاهدان که از آن روغن استخراج می‌شود، که به‌طور سنتی استفاده می‌شود و به عنوان دارای خواص درمانی فراوان توصیه می‌شود.  در زیر به فواید سیاه دانه خواهیم پرداخت.

ضد آلرژی و ضد آسم: سیاه دانه علائم آلرژی های فصلی و آلرژیک را کاهش می دهد.

آنتی اکسیدان ها: به لطف محتوای ویتامین ای، اسیدهای چرب و کاروتنوئیدها با عملکرد ضد رادیکال.

ضد التهاب، محرک سیستم ایمنی و ضد میکروبی: به دلیل داشتن اسانس های موجود در آنها، سیستم ایمنی را تحریک کرده و میکروب ها را مسدود می کند.

به دلیل وجود نیگلین در سیاه دانه که یک ماده فعال تلخ است و سیستم گوارش و روده را تحریک می کند

تاریخ ثبت : 1401/01/15

پاسخ N.i


روغن سیاه دانه اگر در شرایط مطلوب نگهداری شود، تا دو سال ماندگاری خواهد داشت. از جمله شرایط مطلوب برای نگهداری روغن سیاهدانه عبارتند از دمای مناسب، دور از نور آفتاب و بسته بودن کامل در بطری. درصورتیکه از روغن سیاهدانه به درستی نگهداری نشود، احتمال خراب و فاسد شدن آن قبل از 2 سال وجود دارد.


 

تاریخ ثبت : 1401/03/06
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا روغن سیاه دانه تاریخ انقضا دارد تاریخ مصرف روغن سیاه دانه تاریخ انقضای روغن سیاه دانه

مشاهده کلینیک زیبایی