سوال کاربر

آیا با عمل جراحی زیبایی بینی صدا تغییر میکند و روی صدا تاثیر دارد و آیا امکان دارد که بعد از عمل صدا تغییر کند؟

تاریخ ثبت : 1401/03/20
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا با عمل بینی صدا تغییر میکند و روی صدا تاثیر دارد :

عمل بینی اگر با اصول و استانداردهای نوین انجام شود، تغییری در صدا ایجاد نخواهد شد. در تکنیک های عمل بینی جدید، تمرکز روی حفظ ساختار داخلی بینی و اصلاح فرم بیرونی آن است. بنابراین، تغییرات روی فرم بینی نمی تواند تاثیری در تغییر صدا داشته باشد.

در جراحی های زیبای بینی سنتی به دلیل عدم رعایت برخی نکات و تنگ شدن بیش از حد مجاری بینی، احتمال تغییر صدا وجود داشت. در تکنیک های امروزی و جدید عمل بینی، این ویژگی منفی اصلاح شده و تقریبا به طور کامل از بین رفته است.

تاریخ ثبت : 1401/03/20

پاسخ mitra


اگه بینی بیش از اندازه کوچیک بشه ممکنه که این اتفاق بیوفته. معمولا کسایی که دوست دارن بینیشون رو به صورت فانتزی عمل کنن این مشکل واسشون ایجاد میشه. پس بهتره به جای اینکه فقط روی کوچیک کردن بینی متمرکز بشین عیوب و نواقصش رو برطرف کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ م.رستگار


منم اینو خیلی شنیدم بودم  و قبلا زیاد دیده بودم اما این اتفاق برای خودم نیفتاد اما خب دلایل دیگه ایم داره که قبلا این اتفاق شایع تر بوده،  مثلا در جراحی های بینی که امروزه توسط جراح پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود احتمال تغییر کیفیت صدا بسیار کم می باشد. در جراحی هایی که در گذشته انجام می شده است مشکل تغییر صدا بسیار اتفاق می‌افتاد زیرا  برخی جراحان بینی روی کوچک کردن بینی متمرکز بودند. بنابراین فضای داخل بینی کوچک و تنگ و منجر به تغییر صدای فرد پس از جراحی میشد اما خب به نظرم الان میتونی با خیال راحت این کارو انجام بدی.

تاریخ ثبت : 1401/12/21

پاسخ مبینا

سمیرا

اگه پزشکتون خوب باشه نخیر این اتفاق نمیفته اگه پزشکتون خوب نباشه بله ممکنه انقد دماغتون رو کوچیک کنه که هم به زور نفس بکشید هم صداتون تغیر بکنه 

تاریخ ثبت : 1402/01/07

پاسخ ری


تغییر صدا خیلی به پزشک و نوع عملتون ربط داره و بهتره با روش های جدید جراحی کنید و اغلب دچار تغییر صدا نمیشید ، اما خب جراحی بینی عوارض خودشو داره و احتمال تغییر صدا وجود داره.

تاریخ ثبت : 1402/02/12

پاسخ لیلا


خیلی ها اصرار دارن دماغشون خیلی کوچیک بشه بخاطر همین رو صداشون تاثیر میزاره

تاریخ ثبت : 1402/07/01
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا با عمل بینی صدا تغییر میکند آیا عمل بینی روی صدا تاثیر دارد آیا با جراحی بینی صدا تغییر میکند آیا جراحی بینی روی صدا تاثیر دارد

مشاهده کلینیک زیبایی