سوال کاربر

نحوه و مراحل رسیدگی به پوست صورت خانگی و در خانه چیست

تاریخ ثبت : 1401/03/18
پاسخ سایت

پاسخ سایت


مراحل رسیدگی به پوست صورت :

هر فردی می تواند برای خود یه برنامه و روتین روزانه مراقبت از پوست داشته باشد. این برنامه به هر شکلی که تنظیم شود، دارای وجه اشتراکاتی خواهد بود:
1.    در مرحله اول باید پوست پاکسازی شود. این پاکسازی توسط مواد شوینده ملایم و مناسب پوست و یا ماسک های خانگی پاک کننده انجام می گیرد. پاکسازی پوست باید به گونه ای باشد که اثرات هر نوع مواد آرایشی و چربی بیش از حد پوست از بین برود.
2.    در مرحله دوم پوست باید متعادل سازی شده و میزان ph آن کنترل شود. برای این مرحله از کار، بهتر است از محصولاتی به نام تونر استفاده شود.
3.    در مرحله سوم نوبت به آبرسانی (با بخور)، خونرسانی (با ماساژ) ، تغذیه رسانی (با مواد طبیعی موثر) و محافظت از پوست در برابر آلودگی ها و نور مضر آفتاب می رسد. در این مرحله می توان از مواد طبیعی همچون روغنهای گیاهی و همچنین محصولات پزشکی و در مرحله بعد از ضد آفتاب استفاده کرد.
 

تاریخ ثبت : 1401/03/18

پاسخ مبینا

سمیرا

شبها قبل خواب صورت رو با شوینده ملایم بشورید . بعد با استفاده از یه کرم نرم کننده یا مرطوب کننده خوب بزنید پوستتون تا صبح بزارید بمونه بعد بخوابید . صبح که بیدار شدین با یه شوینده صورت پوست صورت رو بشورید . اگه مجبور به آرایش هستین  از ضد آفتاب استفاده کنید ‌و اگه میخواید کرم یا پنکک بزنید از پنکک یا کرم های روزانه و سبک استفاده کنید هر موقع برگشتید منزل فورا آرایش رو پاک کنید اگه بتونید دوش بگیرید و داخل حموم سفیداب بزنید یه لایه برداری طبیعی هم برای پوست انجام دادید و آرایش کامل از پوستتون پاک میشه خیلی هم خوبه 

تاریخ ثبت : 1402/01/06
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


مراحل رسیدگی به پوست صورت نحوه رسیدگی به پوست صورت

مشاهده کلینیک زیبایی