سوال کاربر

آیا خمیازه کشیدن بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ضرر دارد و چه عوارض و ضررهایی و خطراتی و معایبی دارد

تاریخ ثبت : 1401/03/17
پاسخ سایت

پاسخ سایت


خمیازه کشیدگی زیادی در عضلات صورت و بینی ایجاد کرده و ممکن است به بافت بینی آسیب وارد کند. بنابراین، ضروری است که از کشیدن خمیازه بعد از عمل بینی خودداری کنیم. بهترین راه پیشگیری یا کاهش خمیازه داشتن استراحت و خواب کافی است. اگر که خمیازه کشیدن اجتناب ناپذیر باشد، باید تلاش کرد که دهان را بسیار کوچک باز کرد.

آیا خمیازه برای بینی عمل شده ضرر دارد :

خمیازه کشیدن باعث ایجاد فشار روی بینی شده و ممکن است شدت ورم را بیشتر کند. علاوه بر این، خمیازه شدید می تواند منجر به پاره شدن بخیه شود. توصیه می شود که هنگام خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی، دهان را بیش از حد باز نکنیم.
 

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ ملیکا


همونطوری که می دونین خمیازه کشیدن جزو یکی از واکنش های عادی بدن هستش که معمولا به خاطر بالا رفتن دمای مغز و یا خستگی و افزایش مقدار دی اکسیدن کربن تو بدن رخ میده. از اونجایی که خمیازه کشیدن کاملا غیرارادیه نمیشه هیچجوره جلوشو گرفت و کنترلش کرد اما شمایی که بینیت رو به تازگی عمل کردی باید بدونی که تو برهه ی خیلی حساسی قرار داری و تا مدت ها باید همه جوره  مراقب بینی باشی و دوره ی نقاهت رو بگذرونی تا بینیت هیچ آسیبی نبینه که مجبور بشی یه عمل ترمیمی دیگه انجام بدی. اگه خمیازه کشیدن خیلی عمیق و طولانی باشه ممکنه که باعث خونریزی و افزایش تورم و کبودی بشه. واسه خمیازه باید دهان کاملا باز باشه تا کمترین فشار به بینی وارد بشه. همچنین بهتره موقع خمیازه کشیدن، بخیه‌های بینی با دست خیلی آروم و بدون فشار نگه داشته بشن. 

تاریخ ثبت : 1401/03/20
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی ضرر دارد آیا خمیازه کشیدن بعد از جراحی زیبایی بینی ضرر دارد خمیازه کشیدن بعد عمل بینی خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی خمیازه کشیدن بعد جراحی بینی خمیازه کشیدن بعد از عمل جراحی بینی آیا خمیازه برای بینی عمل شده ضرر دارد

مشاهده کلینیک زیبایی