سوال کاربر

بوتاکس مو بهتر است یا کراتین مو بهتره و کدام روش تاثیر بیشتری داره و استفاده کنیم؟

تاریخ ثبت : 1401/03/16
پاسخ سایت

پاسخ سایت


بوتاکس و کراتین هر دو برای احیا و بازسازی موها به کار می روند. مهمترین مزیت بوتاکس نسبت به کراتین این است که در آن از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نشده است، درحالیکه کراتین شامل ماده مضر فرمالدهید است. از طرفی، بوتاکس برای انواع موهای ضخیم و نازک مناسب است، درحالیکه کراتین ممکن است برای موهای نازک و ضعیف آسیب رسان باشد.

تاریخ ثبت : 1401/03/16

پاسخ ملیکا


هردو روش کراتین و بوتاکس برای صاف کردن موها به شکل موقت کاربرد دارن اما با این حال ان دو روش یه سری تفاوت هایی هم باهم دیگه دارن. اولین و مهم ترین تفاوت کراتین و بوتاکس این هستش که در کراتین موادی که برای صافی مو استفاده می شود همگی شیمیایی هستند اما در بوتاکس مواد طبیعی و ارگانیک هستن. تفاوت دیگه تو مدت ماندگاریشونه. مدت ماندگاری کراتین بیشتر از بوتاکسه. تو کراتین مو از اونجایی که مواد شیمیایی هستن مو ممکنه که آسیب ببینه اما تو بوتاکس نه تنها مو هیچ آسیبی نمی بینه بلکه ترمیم هم میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/20

پاسخ mitra


دو تا روش واسه صافی و احیای موها کراتینه و بوتاکس هستن. این دو تا روش یه فرقایی باهم دارن. کراتینه یه روش شیمیاییه که از مواد فرمالهید واسه صافی موها استفاده میشه. این روش واسه کسایی که آلرژی دارن اصلا مناسب نیست. اما بوتاکس مو یه روش غیرشیماییه که باعث ترمیم و بازسازی موها میشه. به طور کلی کراتینه توی صاف کردن موثرتر از بوتاکس عمل می کنه اما بوتاکس کم هزینه تره و کم خطرتر. 

تاریخ ثبت : 1401/03/23

پاسخ هدیه


بوتاکس و کراتین واسه صافی مو کاربرد دارن. خیلیا فک می کنن تو بوتاکس مو اینطوریه که یه آمپول به کف سر تزریق میشه! اما اینطور نیست. تو فرآیند بوتاکس مو یه موادی به ساقه ی موهاتون مالیده میشه و اونارو کاملا صاف و نرم می کنه. اگه بخوایم کراتین و بوتاکس مو رو باهم دیگه مقایسه کنیم و بگیم کدومشون بهتره خب بوتاکس بهتره به این دلیل که واسه کراتینه کردن از مواد شیمیایی استفاده میشه اما در بوتاکس مو از مواد طبیعی. با اینکه ماندگاری کراتین از بوتاکس بیشتره اما در کل بوتاکس گزینه ی بهتریه. در ضمن کراتینه هزینه ی بیشتری هم نسبت به بوتاکس داره. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ N.i


بوتاکس مو گزینه مناسب تری نسبت به کراتین مو برای تقویت فولیکولهای مو است. بوتاکس مو از امنیت بالایی برخوردار است و می تواند با خیال راحت مورد استفاده قرار بگیرد. کراتین مو به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی ممکن است برای موهای ضعیف مناسب نباشد.

تاریخ ثبت : 1401/04/23

پاسخ مائده


بهترین روش واسه احیای موها بوتاکسه. بوتاکس وزی موهارو برطرف می کنه بدون اینکه بخواد به اونا آسیبی بزنه و یا باعث ایجاد حساسیت کنه. تو کراتین از مواد شیمیایی استفاده میشه که خطرناکه. در ضمن هزینه ی بوتاکس مو هم از کراتین خیلی کمتر و به صرفه تره. 

تاریخ ثبت : 1401/04/24

پاسخ مبینا

سمیرا

ماندگاری کراتین مو ۶ ماهه ولی بوتاکس مو حداکثر ۴ ماهه .کراتین مو برای کسانی که موهای وز و مجعد و فر دارند مناسبه تا اونها رو صاف و لخت کنه .و خاصیت درمانی نداره 

تاریخ ثبت : 1401/12/28

پاسخ م.رستگار


کراتینه خیلی خوبه و تغریبا تا زمانی که موهات از ریشه در نیاد حالتش حفظ میشه 

اما اگه موهات ریزش داره کراتینه نکن ، من کردم بدتر شدش 

به نظرم برای تقویت ریشه مزو  یا پروتئینه انجام بده ، چون ریشه موتم تقویت میشه و هم صاف میشه تو پروتئینه 

تاریخ ثبت : 1402/01/05

پاسخ Mary


قطعا بوتاکس مو بهتر؛ اما یه سری موارد باعث میشه که کراتین به بوتاکس ارجعیت داشته باشه که این به خودت بستگی داره 

اگه موهای خیلی فر یا وزی داری اصلا از بوتاکس اتقدرا جواب نمی گیری(اگه هدفت صاف شدن باشه ) اما اگه موهات نسبتا صرفه بوتاکس بهتر چون مواد شیمایی خیلی کمتری داره و باعث تقویت ریشه موهات میشه ..‌

تاریخ ثبت : 1402/02/28

پاسخ ماهک


اگر موهات خیلی فر ریز داره و کلا موهات خشک بهتر کراتینه کنی اما اگر موهات به نسبت صاف و یکم تاب داره اما ریزش داره یا خشکه یا خیلی موخوره داره بهتره بوتاکس یا پروتئینه کنی  چون هم موهات صاف میشه هم ریشه و ساقه موهات تقویت میشه اما کراتینه مدت زمان بیشتری موهاتو صاف میکنه و اینکه هیچ تاثیر مثبت یا منفی روی ریشه نداره. 

تاریخ ثبت : 1402/05/13
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


بوتاکس بهتر است یا کراتین بوتاکس مو بهتره یا کراتین مو کراتین مو کنیم یا بوتاکس بوتاکس مو خوبه یا کراتین مو بوتاکس مو قشنگ تره یا کراتین مو

مشاهده کلینیک زیبایی