سوال کاربر

چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی صورت ورم میکند و علت و دلیل ورم کردن صورت پس از عمل بینی چیست؟

تاریخ ثبت : 1401/03/16
پاسخ سایت

پاسخ سایت


ضرباتی که در حین عمل بینی به استخوان و غضروف بینی جهت تراشیدن آنها وارد می شود، منجر به خروج قطرات و مایعات خونی از مویرگ ها میشود. این قطرات و مایعات خونی به نواحی مختلف صورت منتقل شده و موجب بروز ورم و کبودی میشود. همچنین سیستم ایمنی بدن در برابر این ضربه ها واکنش نشان داده و این واکنش را به شکل تورم بروز می دهند.

ورم صورت بعد از عمل بینی شایع ترین عارضه ای است که تمام بیماران را درگیر میکند. این عارضه کاملاً طبیعی بوده و شدت آن در هر فردی متفاوت است. ورم صورت بعد از عمل بینی به دلیل ضربات وارد شده به استخوان بینی و همچنین به دلیل خونریزی های داخل بینی اتفاق می افتد.

تاریخ ثبت : 1401/03/16

پاسخ N.i


ورم صورت رایج ترین عارضه ای است که بعد از عمل بینی اتفاق می افتد. دلیل این نوع ورم، واکنشی است که سیستم ایمنی بدن نسبت به دستکاری بینی نشان می دهد. خارج شدن قطرات خون از مویرگ های زیر پوست در تشکیل تورم دخالت دارند. ورم صورت بعد از عمل بینی ممکن است گاهی شدید نیز باشد. به طور کلی، این تورم به مرور کم شده و از بین می رود و جای نگرانی ندارد.

تاریخ ثبت : 1401/03/26
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا بعد عمل بینی صورت ورم میکند چرا بعد از عمل بینی صورت ورم میکند چرا بعد از جراحی زیبایی بینی صورت ورم میکند علت ورم صورت بعد از عمل بینی دلیل ورم صورت بعد از جراحی بینی

مشاهده کلینیک زیبایی