سوال کاربر

آیا روغن سیاه دانه برای جای زخم و بخیه خوبه و در رفع و درمان و از بین بردن جای زخم و بخیه و اسکار تاثیری دارد

تاریخ ثبت : 1401/03/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


تجربه نشان داده است که استفاده از روغن سیاه دانه باعث کاهش التهاب و حضور باکتری شده و برای بهبود زخم و جای زخم بسیار کمک کننده است. روغن سیاه دانه برای رشد فیبرهای کلاژن جدید مفید بوده و بدن را در ایجاد پوست جدید و سالم تحریک می کند.

جای بخیه اگر تازه و هنوز زخم باشد، برای تسریع بهبودی آن پیشنهاد می شود از روغن سیاهدانه استفاده کرد. جای بخیه ای که ماندگار شده و همچون لک روی پوست حک شده نیز تا میزان قابل توجهی قابل رفع با روغن سیاهدانه است. روغن سیاهدانه دارای خواص جوان کنندگی و ضد میکروبی است و تاثیر فراوانی برای رفع جای بخیه خواهد داشت.

تاریخ ثبت : 1401/03/14

پاسخ N.i


یکی از مهمترین مزیت های روغن سیاهدانه، قدرت بالای پاسازی آن است. این ویژگی موجب شده است تا روغن سیاهدانه در درمان سریع تر جای زخم و بخیه موثر باشد. سیاهدانه موجب سرکوب عفونت و باکتری شده و به ترمیم سریع تر جای زخم و بخیه کمک خواهد کرد. 

تاریخ ثبت : 1401/09/13

پاسخ مبینا

سمیرا

روغن سیاهدانه حاوی ترکیبی به نام تیموکینون هست که به دلیل توانایی در تحریک رشد بافتی و بهبود زخم توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار گرفته است

تاریخ ثبت : 1401/12/28

پاسخ Mary


دقیقا نمیدونم دلیل علمی داره با نه ، ولی مادر جونم هر وقت که جایی از بدنم آسیب میدید مخصوصا صورتم خیلی اسرار داشت که حتما بهش سیاه دونه بزنم که جاش نمونه . 

تاریخ ثبت : 1402/02/28

پاسخ فرزانه


اگه روغن اصل باشه آره خوبه اونایی که زخم های دیابتی دارن میزنن رفع میشه زخمشون 

تاریخ ثبت : 1402/03/12

پاسخ ماهک


قطعات چیزای دیگه ای وجود داره که بهتر از این باشه و زودتر جواب بده اما روغن سیاه دونه به نوبه خودش برای رفع جای زخم و بخیه خیلی خوبه چون نمیزاره زحمت خشک بشه و محیط زخم مرطوب و چرب طور نگه میداره و باعث میشه که زخم زودتر خوب بشه و جاش باقی نمونه .

تاریخ ثبت : 1402/05/05

پاسخ لیلا


اینکه واقعا یه روغن بتونه همچین زخم های عمیقی رو از بین ببره خیلی خوبه چون خیلی ها جاهای عمیق زخم و اسکار دارن کلی پمادهای خارجی میزنن رفع نمیشع ولی وقتی دوستان این همه تعریف میکنن از روغن سیاهدانه لابد تاثیر داره👍

تاریخ ثبت : 1402/06/18
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


روغن سیاه دانه برای جای زخم روغن سیاه دانه برای جای بخیه آیا روغن سیاه دانه برای جای زخم خوب است آیا روغن سیاه دانه برای جای بخیه خوب است

مشاهده کلینیک زیبایی