سوال کاربر

آیا چسب بینی باعث جوش صورت میشود و چسب زدن به بینی باعث ایجاد جوش و جوش زدن میشود

تاریخ ثبت : 1401/03/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چسب بینی بعد از عمل ممکن است موجب بروز جوش های ریز روی صورت شود. چسب زدن در حقیقت موجب تعریق و تجمع چربی شده و در نهایت زمینه ایجاد جوش را فراهم می کند.  بهتر است که از چسب زدن روی بینی برای طولانی مدت پرهیز کرد و روی پوست را هر بار ضدعفونی کرد تا از احتمال بروز جوش و آکنه کم کرد.

تاریخ ثبت : 1401/03/14

پاسخ N.i


چسب زدن به بینی یکی از عامل های ایجاد جوش صورت است. این عارضه برای افرادی که دارای پوست چرب و مستعد جوش هستند، بیشتر اتفاق می افتد. زمانیکه چسب روی بینی قرار می گیرد، پوست عرق کرده و دچار جوش می شود.

تاریخ ثبت : 1401/03/16

پاسخ ملیکا


چسب بینی به خودی خود باعث جوش نمیشه اما خب ممکنه که پوست بعضی از افراد به چسب حساس باشه و جوش بزنه. علاوه بر این زمانی که شما چسب می زنین چربی زیر پوست جمع میشه و این خودش باعث جوش میشه. شما نمی تونین به خاطر جوش زدن پوستتون از چسب استفاده نکنین چونکه چسب باعث کاهش تورم میشه و توی فرم دادن به بینی هم خیلی  خیلی موثره. اصلا چسب جزو واجبات هستش اما برای اینکه جوش نزنین باید قبل از چسب زدن، پوست بینی رو خیلی آروم تمیز کنین. اینطوری چربی کمتری زیر چسب جمع میشه و کمتر جوش می زنین. 

 

تاریخ ثبت : 1401/03/27

پاسخ مبینا

سمیرا

بله چون مدام روی پوست اون ناحیه هست حتی موقع تعویض باز پوست اون ناحیه زیر چسب قرار میگیره و پوست نمیتونه نفس بکشه ممکنه باعث بروز جوش بشه 

تاریخ ثبت : 1402/01/06

پاسخ Mary


اره ، باعث جوشهای ریز میشه چون اکسیژن به پوستت نمیرسه و حرارت و گرمای زیر پوستت باعث ترشح چربی میشه و باعث زدن جوش میشه 

مخصوصا اگه پوست چربی داشته باشی اثرش خیلی بیشتر میشه 

البته چسب های که بعد از جراحی بینی استفاده می‌کنی معمولا جوری طراحی شدن که کمتر آسیب بزنن و خودشون منافذ باز داره اما با این حال حتی اون چسب ها ام تا یه حدی باعث جوش میشه .

تاریخ ثبت : 1402/03/16

پاسخ ری


پوست یه ناحیه یحساس صورت هست و صد در صد در طولانی مدت زدن چسب باعث جوش زدن میشه و بعد از عمل هم حداقل تا شش ماه باید زده بشه چسب یه راهکاری هست که ماهیی یک بار پاکسازی عمیق پوست برید و پوست صورتتون رو از شر سلول های مرده که باعث جوش زدن میشه نجات بدید . 

تاریخ ثبت : 1402/03/22
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا چسب بینی باعث جوش صورت میشود آیا چسب بینی باعث جوش زدن صورت میشود

مشاهده کلینیک زیبایی