سوال کاربر

آیا خوردن سیاه دانه باعث جوش صورت میشود

تاریخ ثبت : 1401/03/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


مطالعاتی که انجام شده نشان می دهد که استفاده از لوسیون حاوی 10 درصد روغن سیاه دانه به طور قابل توجهی بروز آکنه را پس از دو ماه کاهش می دهد. بنابراین خوردن این روغن نمی تواند منجر به جوش صورت شود. البته مصرف خوراکی روغن سیاه دانه تنها 1 تا 2 قاشق چایخوری در روز مجاز است و نباید در آن زیاده روی شود. قبل از شروع مصرف روغن سیاه دانه بهتر است با پزشک خود مشورت شود و سپس آن را در لیست داروهای خانگی خود قرار داد.

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ شیدا


سیاه دونه هم خاصیت دارویی داره و هم برای زیبایی پوست استفاده میشه. مثلا گفته میشه که اگه پوستتون جوش میزنه میتونین یه مقدار از روغن سیاه دونه رو بمالید به پوست. سیاه دونه به شکل دمنوش هم مصرف میشه و برای سرماخوردگی خیلی خوبه. به صورت کلی سیاه دونه واسه جوش و لک صورت خوبه و اونارو برطرف میکنه اما خب ممکنه که بعضیا نسبت بهش حساسیت داشته باشن و نتیجه ی عکس بگیرن. توصیه میکنم تو خوردن و استفاده از سیاه دونه حالا چه به شکل روغن و چه به شکل دمنوش لطفا زیاده روی نکنین. 

تاریخ ثبت : 1401/06/01

پاسخ مبینا

سمیرا

نه سیاهدانه خیلی فایده و خواص داره و خوردن اش باعث نمیشه جوش بزنید 

تاریخ ثبت : 1402/01/04

پاسخ فرزانه


سیاهدانه خیلی فایده و خواص زیادی داره هم به شکل خوراکی هم به شکل روغن هم به شکل ماسک میتونید بستگی به انتظاری که ازش دارید استفاده کنید 

تاریخ ثبت : 1402/03/15
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا خوردن سیاه دانه باعث جوش صورت میشود سیاه دانه و جوش صورت خوردن سیاه دانه برای جوش صورت

مشاهده کلینیک زیبایی