سوال کاربر

چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی حس بویایی ندارم و برگشتن حس بویایی بعد از عمل بینی چقدر طول میکشه؟

تاریخ ثبت : 1401/03/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


ورمی که بعد از عمل بینی به وجود می‌آید، موجب کاستن از احساس بویایی می شود. در حقیقت تورم از گردش هوا و مولکولهای رایحه به داخل بینی پیشگیری کرده و حس بویایی را با اختلال روبرو می کند. با از بین رفتن ورم بعد از عمل بینی به مرور شاهد بازگشت حس بویایی و اصلاح آن خواهیم شد.

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ شیدا


یکی از مشکلات رایج بعد از عمل بینی از بین رفتن حس بویاییه. تو این شرایط فرد نه مزه ی غذاها رو موقع خوردن حس می کنه و نه بویی رو می تونه استشمام کنه. این مشکل بویایی بعد از عمل به طور معمول بعد از چند هفته یا نهایت چندماه کاملا بهبود پیدا می کنه و جای نگرانی نیست. این مشکل بیشتر تو کسایی دیده میشه که تمایل دارن بینیشون رو به سبک فانتزی عمل کنن. تو عمل بینی به سبک فانتزی بینی بیش از اندازه کوچیک میشه و باعث اختلال در عملکرد رشته های عصبی مربوط به بویایی میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ بهار


اگه بعد از عمل حس بویاییتون رو از دست دادین اصلا جای نگرانی نیست چون این به علت وجود ترشحات زیاد داخل بینیه و یا ممکنه به خاطر ورم بینی باشه. به هر حال بعد از یکی دو ماه این مشکل برطرف میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا بعد از عمل بینی حس بویایی ندارم نداشتن حس بویایی بعد از عمل بینی برگشتن حس بویایی بعد از عمل بینی بازگشت حس بویایی بعد از عمل بینی برگشتن حس بویایی بعد از عمل بینی حس بویایی بعد از عمل جراحی بینی کاهش حس بویایی بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی