سوال کاربر

چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی نباید قلیون کشید و علت و دلیل اینکه نباید قلیان کشید چیست؟

تاریخ ثبت : 1401/03/11
پاسخ سایت

پاسخ سایت


اکیدا توصیه می شود که تا یک ماه بعد از عمل بینی از کشیدن قلیان خودداری کرد. قلیان موجب رقیق شدن خون شده و در نتیجه احتمال خونریزی و کبودی را افزایش میدهد. علاوه بر این، سیستم ایمنی بدن بعد از عمل بینی ضعیف است و در مواجهه با قلیان ممکن است درگیر عفونت شود.

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ ملیکا


برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب لازمه که بعد از عمل به یک سری از نکات توجه داشته باشین. یکی از نکات مهمی که رعایتش خیلی حائز اهمیته دوری از دخانیات و سیگار و قلیونه. سیگار و قلیون کشیدن تاثیر خیلی منفی روی بهبودی زخم و دوره نقاهت بعد از عمل داره. کشیدن سیگار و قلیون موجب کاهش اکسیژن خون  و افزایش التهاب در ناحیه ی بینی میشه و علاوه بر این بهبودی زخم و بخیه ها هم زمانش طولانی تر میشه. به همین علت تا یک ماه بعد از عمل به هیچ عنوان نباید سراغ قلیون و سیگار برین تا دوره ی نقاهت سپری بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ مبینا

سمیرا

چون هم ممکن دوره نقاهت رو بیشتر کنه و بیمار خیلی دیرتر خوب بشه و هم اینکه احتمال عفونت رو افزایش میده فرق نداره قلیون باشه یا سیگار کلا مصرف هر جور دخانیاتی این تاثیر ها رو داره.

تاریخ ثبت : 1402/01/14
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا بعد از عمل بینی نباید قلیون کشید چرا بعد از جراحی بینی نباید قلیون کشید علت اینکه نباید بعد از عمل بینی قلیان کشید چیست دلیل اینکه بعد از جراحی بینی نباید قلیون کشید

مشاهده کلینیک زیبایی