سوال کاربر

چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی صدا تغییر میکند و علت تغییر کردن صدا بعد از عمل بینی چیست؟

تاریخ ثبت : 1401/03/11
پاسخ سایت

پاسخ سایت


علت تغییر صدا بعد از عمل بینی تغییر در اندازه حفره های بینی و کوچک شدن مجرای تنفسی است. البته با استانداردهایی که امروزه در عمل بینی مورد توجه قرار می گیرد، تلاش بر عدم دستکاری ساختمان داخلی بینی است. گفتنی است که تغییر صدا بعد از عمل بینی معمولاً بسیار جزئی بوده و شدت آن با به پایان رسیدن دوره نقاهت کمتر میشود.

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ ملیکا


امروزه از اونجایی که عمل زیبایی بینی رو یه پزشک متحصص گوش و حلق و بینی انجام میده احتمال تغییر صدا خیلی خیلی کمه اما قبلا مشکل تغییر صدا توی خیلی از افرادی که بینیشون رو عمل می کردن وجود داشت چونکه تو اون زمان پزشکا بیشتر تمرکزشون رو این موضوع بود که بینی رو کوچیک کنن. خب طبیعیه که با کوچیک شدن زیاد بینی، فضای داخل بینی هم کوچیک و تنگ شده  و باعث تغییر صدای فرد بعد از عمل می شد. در حال حاضر اولویت مهم پزشکا حفظ ساختار بینی هستش. در واقع پزشکا در کنار کوچیک کردن بینی حواسشون به این موضوع هست که بینی رو به چه اندازه باید کوچیک کنن که نه تنفس فرد دچار اختلال بشه و نه تغییری توی صداش ایجاد بشه که باعث نارضایتی اون فرد بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ م.رستگار


در حال حاضر نسبت به چند سال گذشته صدا افراد بعد از عمل کمتر یا اصلا تغییر نمی‌کند زیرا تمرکز پزشک علاوه بر کوچک کردن بینی بر تغییر نکرد صدا و کاهش عوارض ناشی از عمل است .

معمولا عمل هایی که توسط پزشک گوش و حلق و بینی انجام میشود، تغییر صدا در افراد به ندرت اتفاق می‌افتد،  پس قبل عمل حتما از موجه بودن پزشک خود اطمینان داشته باشید . 

تاریخ ثبت : 1401/11/28

پاسخ مبینا

سمیرا

اگه پیش دکتر خوبی رفته باشید این اتفاق نمیفته . زمانی این اتفاق میفته که دکترتون از بس گرفته دماغتون و کوچیک کرده که هم صداتون تغیر میکنه هم به سختی نفس میکشید

تاریخ ثبت : 1402/01/08
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا بعد از عمل بینی صدا تغییر میکند چرا بعد از جراحی بینی صدا تغییر میکند علت تغییر صدا بعد از جراحی بینی چیست

مشاهده کلینیک زیبایی