سوال کاربر

چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی افسرده میشویم و علت افسردگی بعد از عمل بینی چیست؟

تاریخ ثبت : 1401/03/11
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی افسرده میشویم :

مهمترین علت افسردگی بعد از عمل بینی را می توان تغییر در فرم چهره و احساس نارضایتی از آن قمداد کرد. این افراد به دلیل اینکه قادر به کنار آمدن با چهره جدید خود نیستند، دچار نگرانی، استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی میشود. لازم است که افسردگی بعد از عمل بینی را جدی گرفت و در صورت مشاهده عوارض آن به روانشناس مراجعه کرد.

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ شیدا


خیلی از کسایی که اقدام به عمل بینی می کنن بعد از عمل دچار افسردگی میشن. علت ایجاد افسردگی هم موارد مختلفیه. مثلا ممکنه فرد به این دلیل که مجبوره تا مدت ها ورزش مورد علاقشو انجام نده دچار غم و اندوه و افسردگی بشه. یا به این دلیل که تغییر زیادی تو چهرش ایجاد نشده افسرده بشه. به هرحال واسه اینکه از بروز افسردگی جلوگیری بشه باید به یه سری از نکات توجه داشت. اول اینکه باید یه توقع کاملا واقع بینانه از عمل بینی داشت و دوم اینکه باید همیشه و همواره افکار مثبت داشت چونکه این فکر شماست که احساست شمارو میسازه. در واقع کنترل ذهن خیلی خیلی مهمه. سعی کنین تا جای ممکن به ذهنتون اجازه ی ورود افکار منفی رو ندین. انجام مراقبه و ریلکسیشن هم می تونه خیلی بهتون کمک کنه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ هدیه


افسرده شدن بعد از عمل بینی ممکنه به این دلیل باشه که فرد احساس پشیمونی می کنه و مدام با خودش هی تکرار می که که ای کاش بینیم رو عمل نمی کردم. یا می تونه به این دلیل باشه که از فرم جدید بینی خودش احساس خوبی نداره و فک می کنه که این بینی جدید اصلا هیچ تناسبی با سایر اجزای صورتش نداره. به هر حال این افسردگی می تونه موقتی باشه و بعد از یه مدت از بین بره اما اگه برطرف نشد بهتره که با یه مشاور حتما در این مورد صحبت بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/26

پاسخ روژان


خیلی از کسایی که بینیشون رو عمل می کنن بعدش دچار افسردگی میشن. افسردگی علل مختلفی داره. مثلا خیلیا از نتیجه ی جراحیشون راضی نیستن. بعضیا فکر می کنن که چهرشون خیلی مصنوعی شده. یه عده دیگه به خاطر اینکه جراحی بینی روی صداشون تاثیر گذاشته و اونو حالت تودماغی کرده ناراحت هستن. خیلیای دیگه هم فک می کنن که بینیشون با صورتشون اصلا تناسب نداره. به هر حال باید بدونین که عمل بینی یه عمل برگشت ناپذیره. یعنی وقتی که شما بینیتون رو عمل می کنین دیگه نمیشه بینی رو به فرم قبلی برگردوند. پس اگه قصد عمل کردن دارین خوب فکر کنین. با کسایی که بینیشون رو عمل کردن صحبت کنین و نظر اونارو هم جویا بشین. به دنبال یه جراح حرفه ای باشین. نمونه کارهاشو بررسی کنین و تو جلسه مشاوره در مورد همه ی مواردی که مدنظرتون هستش با دکتر صحبت کنین.

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ ری


افسردگی بعد عمل بینی و خیلی افرادی که جراحی می کنند دچار میشن که اصلی ترین دلیلش میتونه نارضایتی از فرم بینی باشه و قبل از جراحی باید به سراغ یه دکتر مختصص برن که کارشو بلد باشه دلیل بعدی هم ممکنه فرم و اندازه دماغ خوب باشه اما به صورت اون فرد نیاد و چهرشو از دید خودش زشت کرده باشه دلیل بعدی میتونه تو دماغی شدن صدا باشه 

تاریخ ثبت : 1401/11/24

پاسخ مبینا

سمیرا

اگه از فرم بینیتون راضی باشید و یه عمل موفقیت آمیز داشته باشید نه تنها افسرده نمیشید اتفاقا خیلی هم خوشحال میشید و چون روی زیبایی صورتتون تاثیر گذاشته اعتماد به نفس تون هم بیشتر میشه.زمانی افسرده و ناراحت میشید که علاوه بر عمل کردن ودرد و زیر تیغ جراحی رفتن و پولی که پس انداز داشتید و برای عمل استفاده کردید و برچسب دماغ عملی هم بهتون خورد و حالا هم از دماغتون راضی نیستید و حس میکنید اشتباه کردید پس از اول سعی کنید هر جایی رو انتخاب نکنید برای عمل کردن چون جراحی مثل تزریق ژل و اینا یه روش موقت نیست و دائمیه حتی بعدش بخواید ترمیم کنید باید باز جراحی کنید وهزینه بیشتری پرداخت کنید و چون عمل ترمیم مثل عمل یه جراحی بدون از قبل عمل شده نیست ممکنه تازه اون نتیجه دلخواه رو نگیرید.

تاریخ ثبت : 1402/01/14

پاسخ ری


افسردگی بعد از عمل بینی بیشتر برای کسایی که به نسبت بینی خوبی داشتند و بعد از عمل از فرم بینی جدیدشون راضی نیستن و بینی قبلیشونو بیشتر دوست داشتن اتفاق میوفته

تاریخ ثبت : 1402/03/24
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا بعد از عمل بینی افسرده میشویم علت افسردگی بعد از عمل بینی چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی افسرده میشویم افسردگی بعد از عمل بینی دلیل افسردگی بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی