سوال کاربر

چرا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی نباید باردار شد

تاریخ ثبت : 1401/03/11
پاسخ سایت

پاسخ سایت


بهترین زمان برای بارداری بعد از عمل بینی حداقل پس از ۴ ماه است. بارداری بلافاصله بعد از عمل بینی دارای ریسک بالایی بوده و ضروری است که نسبت به آن خودداری کرد. احتمال بالای ایجاد تداخلات دارویی در دوران بارداری و در دوره بعد از عمل بینی یکی از مهمترین علل ایجاد فاصله بین این دو دوره است. علاوه بر این، بهتر است اجازه دهیم که بینی فرم ثابت خود را به دست آورد و سپس برای بارداری اقدام کنیم.

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ شیدا


خیلیا فک میکنن بعد از انجام عمل بینی و بیرون اومدن از اتاق عمل دیگه کار تموم شدس و می تونن مثل روال قبل زندگی کنن در حالی که باید بدونین بعد از انجام عمل بینی حدودا 6 ماه الی 1 سال شما باید دوره ی نقاهت رو سپری کنین. این دوره رو باید خیلی جدی بگیرین چونکه بسیاری از افراد با وجود اینکه پیش یه دکتر ماهر و متخصص عمل بینی رو انجام دادن اما فقط به این دلیل که دوره ی نقاهت رو جدی نگرفتن و به توصیه های پزشک توجه نکردن به نتیجه ی دلخواه و مطلوبی نرسیدن و خیلیاشون هم متاسفانه نیاز به انجام یه جراحی ترمیمی پیدا کردن. به همین علت نباید بعد از عمل بینی بلافاصله برای باردار شدن اقدام کرد و حداقل باید یه فاصله ی 2 یا 3 ماهه انداخت. 

تاریخ ثبت : 1401/03/16

پاسخ N.i


عمل بینی دارای دوره نقاهت جدی و گاها سخت است. از طرفی، دوره بارداری دوره ای حساس بوده و نیاز به مراقبت دارد. بنابراین بهتر است که از تداخل دو اقدام مهم عمل بینی و بارداری خودداری کرد. استرس و اضطراب و تداخلات دارویی مهمترین علل ممنوعیت همزمان بارداری و عمل بینی هستند. بهتر است به شکلی برنامه ریزی کرد که بارداری بعد از عمل بینی پس از 4 تا 5 ماه اتفاق بیفتد.

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ ری


عمل بینی یه عمل زیبایی هست اگر چه به نطر مبرسه عمل سبکیه اما مراقبت های سختی داره که البته بعضی ها فکر میکنن این مراقبت ها بعد از باز کردن گچ و یا کشیدن بخیه هست اما مراقبت های اصلی از همون موقع  شروع میشه  و حداقل باید شش ماه از عمل بینی تون گذشته باشه که بخواهید باردار بشید و دلیل اینکه این مدت باید بگذره اینه که نباید در ماه های اول عمل بینی فشار به بینی بیاد و بارداری هم در افراد مختلف فرق داره و این احتمال رو باید بدید که بارداری سختی داشته باشید و به بینی تون فشار بیاد و زود تر نیاز به ترمیم داشته باشه 

تاریخ ثبت : 1401/11/23

پاسخ مبینا

سمیرا

حداقل یکسال باید صبر کنید بعد باردار بشید.چون ممکن اگه کمتر از این موعد بادار بشید روی نتایج عمل بینی تاثیر بزاره.

تاریخ ثبت : 1402/01/16
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا بعد از عمل بینی نباید باردار شد چرا بعد از جراحی زیبایی بینی نباید باردار شد بارداری بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی