سوال کاربر

آیا حجامت کردن باعث سفید شدن پوست صورت و بدن میشود

تاریخ ثبت : 1401/03/10
پاسخ سایت

پاسخ سایت


حجامت یک راهکار پزشکی و مورد تایید برای دفع سموم و آلودگی های داخل بدن و درون خون است. سفیدی و شفافیت پوست از مزایای رایجی است که حجامت به همراه دارد.

تاریخ ثبت : 1401/03/10

پاسخ ملیکا


حجامت یعنی خون گیری. حجامت کردن یه قدمت چند هزار سالس و بین اطبای سنتی جایگاه ویژه ای داره. در واقع گفته میشه که انبیای الهی حجامت رو حتی یه سنتی الهی می دونستن. به طور کلی از حجامت واسه برطرف کردن خیلی از بیماری ها و مشکلات مثل دردهای عصبی و عضلانی و چربی خون بالا و... استفاده میشه اما باید بهتون بگم که حتی روی پوست هم تاثیر داره و باعث سفید و صافو درخشان شدن پوست صورت میشه. حجامت همچنین باعث تحریک تولید کلاژن تو پوست میشه و این موجب جوونسازی صورت هم میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ N.i


حجامت تاثیرات فراوانی بر روی سلامتی بدن دارد و یکی از این تاثیرات جوانسازی پوست است. حجامت با افزایش کیفیت خون بدن، می تواند موجب جوانی پوست و سفیدی و شادابی آن شود.

تاریخ ثبت : 1401/03/18

پاسخ کوثر


بله حجامت کردن فواید خیلی زیادی داره. باعث تسکین دردهای عضلانی میشه. با تحریک سلول های پوستی که مسئول تولید کلاژن هستن به جوونسازی پوست و سفید تر شدنش کمک می کنه. خطوط ریز و درشت نواحی مختلف صورت رو هم به حداقل می رسونه

تاریخ ثبت : 1401/04/03

پاسخ ری


بله حجامت باعث میشه پوست روشنتر بشه چون خون های کدر و از بدن خارج میکنه.درمان غلظت خون . میگرن های عصبی . و رفع گرفتگی عضلات هم میشه.

تاریخ ثبت : 1401/12/03

پاسخ مبینا

سمیرا

من به شخصه حجامت ‌کردن رو توصیه نمیکنم در قدیم چون مثل امروزه امکانات نبود مرد خون بدن مجبور بودن حجامت کنن که در این بین عوارض زیادی مثل پاره شدن اشتباهی رگ ها و آسیب به بدن فرد میشد . همینطور ممکن بود بهداشت کافی رعایت نشه و خود عامل انتقال بسیاری از بیماری ها بود . بهتره آزمایش بدید اگه پزشکتون لازم دونست خون بدید ولی نه حجامت

تاریخ ثبت : 1401/12/28

پاسخ Mary


ببین یکی از روش هایی است که از قدیم بین مردم برای پاکسازی خون استفاده میشد و روی شفاف شدن هم میگن تاثیر داره 

اما خب روش های بهتری ام الان برای پاکسازی پوست صورت هست که میتونی زودتر جواب قطعی تری بگیری . 

تاریخ ثبت : 1402/03/01

پاسخ فرزانه


هدف از حجامت صورت شفاف تر شدن رنگ ها و جوانسازی بافت صورت هست با حجامت صورت جریان خون تسهیل پیدا میکنه و باعث تخلیه ضایعات لنفاوی میشه حجامت باعث تقویت کلاژن پوست میشه به همین خاطر پوست مجددا کشیده میشه و شفافیت خودشو حفظ میکنه

تاریخ ثبت : 1402/03/12

پاسخ هانیه


سلام اره حجامت کردن فواید خیلی زیادی داره. و حداقل سالی یکبار توصیه میشه که حجامت کنید باعث تسکین دردهای عضلانی میشه. با تحریک سلول های پوستی که مسئول تولید کلاژن هستن به جوونسازی پوست و سفید تر شدنش کمک می کنه. خطوط ریز و درشت نواحی مختلف صورت رو هم به حداقل می رسونه.

تاریخ ثبت : 1402/05/12
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا حجامت باعث سفید شدن پوست میشود حجامت برای سفیدی پوست حجامت برای سفید شدن پوست صورت حجامت برای سفیدی صورت

مشاهده کلینیک زیبایی