سوال کاربر

آیا آبریزش بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی است

تاریخ ثبت : 1401/03/08
پاسخ سایت

پاسخ سایت


تورم، حساسیت، تغییر بافت بینی و بسیاری از عوامل دیگر ممکن است موجب آبریزش بینی بعد از عمل شوند. آبریزش بینی بعد از عمل طبیعی بوده و نهایتا تا دو ماه ادامه خواهد داشت. درصورتیکه آبریزش بینی بیش از دو ماه طول کشید، بهتر است با پزشک مشورت کرد. طولانی شدن آبریزش بینی بعد از عمل عمدتا به دلیل آلرژی اتفاق می افتد.

تاریخ ثبت : 1401/03/08

پاسخ میترا


یکی از عوارض جراحی زیبایی بینی آبریزش بینی هستش که به عنوان یه عارضه  کوتاه مدت هم شناخته میشه. کسایی که بعد از عمل دچار آبریزش بینی میشن می تونن از قطره ی سدیم کلراید مخصوص بینی استفاده کنن. این قطره به برطرف کردن آبریزش و ترشحات بینی کمک خیلی زیادی می کنه. لازم به ذکره بگم افرادی که به طور کلی حساسیت و آلرژی دارن بیشتر از بقیه دچار آبریزش بینی میشن و میزان ترشحات خارج شده از بینیشون هم بیشتره. در این مواقع پزشک احتمالا به این افراد توصیه می کنه از اسپری آنتی هیستامین مخصوص بینی استفاده کنن اما بهترین و موثرترین درمان واسه آبریزش بینی بعد از عمل شستن بینی با سرم مخصوصه. توصیه می کنم که بینی رو 4 مرتبه در روز با استفاده از سرم بشورید و تمیز کنین. اینطوری آلودگی های وارد شده به بینی که باعث آبریزش بینی میشن کاملا از بین می رن و آبریزش قطع میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ سوگند


آبریزش بعد از عمل بینی معمولا طبیعیه چون بهر حال مخاط بینی دستکاری شده ولی مدتش مهمه که چقدر باشه باید مراقبت های پس از عمل رو بخوبی انجام بده مثل شستشوی بینی با سرم مخصوص که مخاط بینی سریعتر به حالت اول

برگردن البته تا دو ماه آبریزش  طبیعیه برای رفع این مشکل قطره ی سدیم کلراید می تونه معمولا کمک کنه ولی بازم از دکت خودتون یا دکتر داروساز بپرسین 

تاریخ ثبت : 1401/11/27

پاسخ مبینا

سمیرا

از عوارض کوتاه مدت و بی خطر هست حین عمل به علت دستکاری هایی که روی بافت کنار بینی و مخاط صورت میگیره امکان داره تا بر روی عملکرد بینی و شرایط فیزیولوژیک بافت های اون به طور موقت تغیراتی اتفاق بیفته که آبریزش بینی بعد عمل یکی از این تغیرات هست .ممکنه این آبریزش تا دوماه ادامه داشته باشه .و بعد رفع بشه بنابراین موضوع نگران کننده ای نیست .اگه بیشتر از دوماه ادامه پیدا کرد مشکلات حساسیتی دارید احیانا و بهتره پیش یه دکتر خوب بینی برید تا درمان دارویی آلرژی براتون تجویز کنه .میتونید با استفاده از سرم شستشوی بینی زودتر خوب بشه آبریزشتون. 

تاریخ ثبت : 1402/01/07

پاسخ لیلا


اره اکثرا اینا که عمل میکنن همش تا یه مدت یه دستمال کاغذی دستشون و آب بینی شون و پاک میکنن 

تاریخ ثبت : 1402/07/01
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا آبریزش بینی بعد از عمل بینی طبیعی است آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

مشاهده کلینیک زیبایی