سوال کاربر

آیا گریه کردن بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ضرر دارد و نباید گریه کنیم؟

تاریخ ثبت : 1401/03/08
پاسخ سایت

پاسخ سایت


گریه کردن تمام عضلات و ماهیچه های صورت را تحت تاثیر قرار داده و موجب حرکت آنها می شود. با توجه به اینکه بینی بعد از عمل نیاز به آرامش و بی حرکتی دارد، لازم است از گریه کردن پرهیز کرد.

تاریخ ثبت : 1401/03/08

پاسخ سمیرا

سمیرا

گریه کردن بعد از عمل بینی ضرر داره چون شما تازه بینیتون رو عمل کردید و هنوز خودش نگرفته وقتی بعد از جراحی بینی گریه کنیم باعث میشه که عضلات صورت و بینی حرکات ناخواسته و شدیدی داشته باشه و روی بینی عمل شده تاثیر منفی بزاره

میتونید خیلی باکلاس مثه خارجیا گریه کنید یا اصلا گریه نکنید و به ی چیز دیگه فکر کنید

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ میترا


همونطور که می دونین مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی بسیار مهمه. خیلی وقتا دیده شده که فرد پیش یه پزشک خیلی با مهارت بینیشو عمل کرده اما فقط به این خاطر که به نکات و توصیه های بعد از عمل توجه نکرده نتیجه ی مطلوبی حاصل نشده. یکی از این نکات مهمی که باید بدونید و حتما بهش توجه داشته باشین اینه که حدود 40 روز طول می کشه تا استخوون بینی توی جای جدید خودش کاملا فیکس و ثابت بشه. تو این مدت باید از گریه کردن و خندیدن شدید جلوگیری کنین. به این دلیل که موقع گریه کردن احتمالا ناخواسته ممکنه که بینیتون رو لمس کنین و بمالید که این باعث آسیب به بینی میشه. همچنین موقع خندیدن هم نوک بینی به طرف پایین متمایل میشه و احتمال پاره شدن بخیه ها و حرک استخوون وجود داره. بنابراین تو این مدت 40 روز حتما توجه داشته باشین که از گریه و خنده خودداری کنین. 
 

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ روژان


کلا یکی از مهم ترین توصیه هایی که دکترا بعد از انجام جراحی بینی به افراد می کنن اینه که احساساتشون رو حداقل برای یه ماه هم که شده کنترل کنن. البته این کار خیلی سختیه اما به هر حال برای اینکه به استخوون بینی فشاری وارد نشه و بخیه ها پاره نشن و به طور کلی بینی دچار آسیب نشه باید حتما به این توصیه ی مهم توجه کنین. تو این ماه باید تمام تلاشتون رو بکنین که اصلا نخندین و گریه نکنین و کمتر هم حرف بزنین. همچنین باید از خوردن غذاهای خیلی سفت مثل ته دیگ و جویدن آدامس هم خودداری بشه.  

تاریخ ثبت : 1401/03/28
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا گریه بعد از عمل بینی ضرر دارد آیا گریه بعد از جراحی بینی ضرر دارد آیا گریه کردن بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ضرر دارد

مشاهده کلینیک زیبایی