سوال کاربر

چه مدت و چند وقت بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان ورزش کرد؟

تاریخ ثبت : 1401/03/07
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چند وقت بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان ورزش کرد

انجام هرگونه فعالیت های ورزشی تا دو هفته بعد از عمل بینی کاملا ممنوع است. پس از دو هفته می توان فعالیت های ورزشی سبک مانند پیاده روی را انجام داد. اما انجام فعالیت های سنگین ورزشی با توجه به وضعیت بهبودی بینی حداقل حدود 1 تا 2 ماه ممنوع است. گفتنی است که پس از این مدت نیز تا یکسال باید از محافظ بینی حین ورزش استفاده کرد.

آیا بعد از عمل زیبایی بینی میتوان ورزش کرد

ورزش زودهنگام پس از عمل بینی می تواند باعث خونریزی بینی شود. علاوه بر این، خطر ضربه دیدن بینی در حین انجام برخی فعالیت های ورزشی نیز وجود دارد. بنابراین بهتر است ورزش کردن پس از حدود 3 تا 4 هفته و به تدریج آغاز شود. در ورزش هایی که خطر ضربه دیدن بینی وجود دارد، ضروری است که از محافظ بینی استفاده کرد.
 

تاریخ ثبت : 1401/03/07

پاسخ mitra


واسه ورزش کردن باید حداقل 2 ماه از عمل بینی گذشته باشه. تازه بعد از این دو ماه هم می تونین فقط ورزش های سبک رو انجام بدین و برای ورزش هایی که امکان آسیب توش زیاده باید بیشتر صبر کنین. توجه داشته باشین که اگه این توصیه رو جدی نگیرین و بعد از عمل بینی ورزش کنین ممکنه بینیتون دچار خونریزی و تورم بشه. علاوه بر این ممکنه به بینی در حین ورزش ضربه بخوره. از اونجایی که استخوون بینی نرمه و هنوز محکم نشده این ضربه باعث میشه که شما مجدد یه عمل ترمیمی دیگه انجام بدین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


ورزش بعد از عمل بینی ورزش پس از عمل بینی ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی ورزش بوکس بعد از عمل بینی ورزش سنگین بعد از عمل بینی ورزش رزمی بعد از عمل بینی زمان ورزش بعد از عمل بینی انجام ورزش بعد از عمل بینی چند وقت بعد از عمل بینی میتوان ورزش کرد

مشاهده کلینیک زیبایی