سوال کاربر

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان ارتودنسی کرد

تاریخ ثبت : 1401/03/07
پاسخ سایت

پاسخ سایت


به طور کلی بهتر است ابتدا ارتودنسی انجام گرفته و درمان آن کامل شود و سپس اقدام به عمل بینی کرد. با این حال، ارتودنسی را بعد از عمل بینی هم می توان انجام داد. اما باید اینکار پس از حداقل یکسال و با رسیدن به بهبودی کامل و فرم نهایی بینی انجام شود.

تاریخ ثبت : 1401/03/07

پاسخ شیدا


به طور کلی بهتره که اول ارتودنسی دندونا انجام بشه و روندش کامل بشه و بعد برای عمل بینی اقدام کنین اما با این حال اگه عمل بینی انجام دادین و حالا قصد ارتودنسی کردن دندوناتو گرفتین بهتره که حداقل یک سال از عمل بینی گذشته باشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/10

پاسخ mitra


بعد از عمل بینی میشه دندونارو ارتودنسی کرد اما باید صبر کنین تا دوره ی نقاهت سپری شده باشه چونکه بعد از عمل استخوون بنی جابه جا شده و هنوز توی جای جدید خودش کاملا محکم نشده. اگه در حین ارتودنسی کردن دست متخصص به بینی شما برخورد کنه ممکنه که بینیتون به شدت آسیب ببینه و نیاز باشه تا عمل ترمیمی براش انجام بدین. پس واسه اینکه دوباره کاری نشه بهتره که صبر کنین تا روند بهبودی کامل بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ روژان


توصیه ی همه ی پزشکا اینه که اول ارتودنسی انجام بشه و بعدش عمل بینی. اما اگه بعد از عمل بینی تصمیم به ارتودنسی گرفتین باید یه وقفه ای رو بندازین چونکه وقتی متخصص ارتونسی داره براکت ها رو روی دندوناتون تنظیم می کنه فشار زیادی به فک و بینی وارد میشه. این باعث میشه که روی نتیجه ی عمل بینی تاثیر منفی بذاره. علاوه بر این هرلحظه ممکنه که متخصص ارتودنسی در حین کار دستش بخوره به بینی شما و آسیب ایجاد کنه. پس بهتره که حداقل یه سال بعد از عمل صبر کنین و بعدش ارتودنسی رو انجام بدین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مائده


به طور کلی اگه اول دندونارو ارتودنسی کنین و بعدش عمل کنین خیلی بهتره اما خب با این حال اگه ارتودنسی کردین و حالا قصد انجام عمل بینی دارید باید حداقل چند ماه صبر کنین. ارتودنسی یکی از خدمات دندونپزشکیه که فرآیند پیچیده ای داره. در حین کار باید دهن به مدت طولانی باز باشه که این کار هم باعث حرکت فک و هم فشار به بینی میشه. اگه ارتودنسی رو بعد از عمل توی زمان مناسبش انجام ندین ممکنه حتی توی نتیجه ی عمل هم تاثیر منفی بذاره حتی اگه هم دکتر بینیتون خیلی حرفه ای باشه. پس به این نکته خیلی توجه داشته باشین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07

پاسخ مبینا

سمیرا

بزارید کامل دماغتون خوب بشه بعد ارتودنسی انجام بدید حداقل یه سال بعد که مشکلی برای دماغتون که عمل کردید پیش نیاد

تاریخ ثبت : 1402/01/07
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا بعد از عمل بینی میتوان ارتودنسی کرد آیا بعد از جراحی بینی میتوان ارتودنسی کرد چه مدت بعد از عمل بینی میتوان ارتودنسی کرد ارتودنسی بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی