سوال کاربر

نحوه و روش وطریقه مصرف خرفه برای پوست صورت و بدن چگونه است؟

تاریخ ثبت : 1401/03/07
پاسخ سایت

پاسخ سایت


خرفه سرشار از ویتامین A بوده و قادر به برطرف کردن تمام مشکلات پوستی همچون آکنه و لک و چین و چروک است. استفاده از خرفه برای پوست معمولاً به شکل موضعی انجام می‌شود. تعدادی برگ خرفه را  بکوبید تا مواد مغذی و شیره داخلی آن بیرون آید. گیاه کوبیده شده را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید.

تاریخ ثبت : 1401/03/07

پاسخ N.i


گیاه خرفه برای پوست به صورت موضعی استفاده می شود. کافیست تعدادی برگ خرفه را کوبیده و آن را به صورت ماسک روی پوست گذاشت. خرفه مواد مغذی را به لایه های زیرین پوست رسانده و سلامتی آن را تقویت می کند.

تاریخ ثبت : 1401/09/24

پاسخ م.رستگار


گیاه خرفه از جمله گیاه هایی است که تاثیر چشم گیری روی پوست صورت و بدن میزاره. برای استفاده‌ از آن هم میتوان ماسک صورت آن را از داروخانه تهیه کرد هم به صورت خانگی تهیه کرد . 

برای تهیه این ماسک به صورت خانگی کافیه گیاه خرفه را تهیه کنید ،برگه های آن را خیلی ریز کنید ، آب گیاه را روی پوست خود بگذارید. 

اما اگر پوست شما چرب است می‌توانید آب گیاه را همراه با اسفرزه و گلاب مخلوط کنید و به مدت حداقل سه روز متداول روی پوست خود بگذارید.  

 

تاریخ ثبت : 1401/11/26

پاسخ مبینا

سمیرا

هم میتونید به صورت خوراکی مثل سبزی کنار غذا ازش استفاده کنید و هم از برگش به شکل موضعی استفاده کنید .یه غذا هست با خرفه .اول خرفه رو تمیزکنید بشورید .بعد دوبار آب پز کنید .بعد عدس و باهاش آب پز میکنید و داخل فریزر بزارید هروقت خواستید این غذارو درست کنید یه پیاز خورد کنید سرخش کنید زردچوبه و نمک و فلفل سیاه و قرمز و پابریکا هم اضافه کنید.بعد خرفه ای که از قبل آماده کردید و اضافه کنید.یه کم گوشت چرخکده و رب بزنید .یه خورده آبلیمو هم بزنید خیلی خوشمزه میشه .اگرم خواستید موضعی استفاده کنید برای پوست با یکم گلاب قاطی کنید بزنید پوستتون

تاریخ ثبت : 1402/01/04
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


طریقه مصرف خرفه برای پوست نحوه مصرف خرفه برای پوست

مشاهده کلینیک زیبایی