سوال کاربر

چرا کاشت ناخن باعث قارچ میشود

تاریخ ثبت : 1401/03/02
پاسخ سایت

پاسخ سایت


ناخن در حالت طبیعی جزئی حساس بوده و قابلیت جذب عفونت و قارچ را دارد. حال اگر روی ناخن کاشت وجود داشته باشد، این احتمال بیشتر و بیشتر خواهد شد. عدم رعایت اصول بهداشتی در حین کاشت ناخن، مهم ترین علت ایجاد قارچ پس از کاشت ناخن است. علاوه بر این، مواد گذاری ناخن اگر به شکل نادرست انجام گرفته و هواگیری آن به درستی انجام نشود، احتمال بروز قارچ افزایش می‌یابد.

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ ملیکا


همونطور که می دونین واسه قرار دادن ناخن مصنوعی از چسب استفاده می کنن. برای کاشت ناخن هم از مواد به خصوصی استفاده میشه. اگه به هر دلیلی این چسب شل بشه و یا مواد کاشت به خوبی رو ناخن قرار نگیرن، رطوبت بین ناخن مصنوعی و ناخن اصلی خودتون حبس میشه و از اونجایی هم که قارچ ها معمولا تو محیط های مرطوب رشد می کنن ممکنه که قارچ ایجاد بشه. دلیل دیگه ای هم که می تونه باعث قارچ بشه این هستش که متاسفانه تو برخی از آرایشگاه ها و سالن های زیبایی اصلا به بحث پاکیزگی اهمیت نمی دن و از وسایل آلوده برای کاشت ناخن و خدمات زیبایی دیگه استفاده می کنن. پس توجه داشته باشین که اگه قصد کاشت ناخن دارید قبل از هر چیز از معتبر بودن مرکز زیبایی اطمینان حاصل کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/20

پاسخ مائده


 قارچ ها تو محیط های مرطوب رشد می کنن. پس یکی از دلایلی که باعث ایجاد قارچ تو ناخن کاشت میشه رطوبته. توصیه می کنم که بعد از شستن دستاتون حتما خیلی خوب اونارو خشک کنین و اجازه ندین که رطوبتی زیر ناخن ها بمونه. یکی از دلایل دیگه ای که باعث ایجاد قارچ میشه انتخاب یه مرکز نامعتبر واسه انجام کاشت ناخنه. مراکز نامعتبر از لوازم آلوده و غیراستریل واسه کاشت استفاده می کنن و با این کار مشکلاتی رو از قبیل قارچ واسه مشتریاشون ایجاد می کنن. پس اگه قصد کاشت ناخن دارید حتما در انتخاب مرکز دقت کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/28
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا کاشت ناخن باعث قارچ میشود آیا کاشت ناخن باعث قارچ میشود آیا با کاشت ناخن قارچ ناخن میگیریم

مشاهده کلینیک زیبایی