سوال کاربر

بهترین مرکز و کلینیک برای لیزر موهای زائد در تهران - دکتر خوب و بهترین دستگاه لیزر موی زائد در تهران کجا خوبه؟

تاریخ ثبت : 1401/02/19
پاسخ سایت

پاسخ سایت


سلام همراهان خوب سایت بانوان زیبا، ابتدا اطلاعات مورد نیازتون در مورد لیزر موهای زائد رو بهتون میگیم و سپس بهترین مرکزی که برای اینکار در تهران تونستیم پیدا کنیم رو بهتون معرفی میکنیم و دلایل انتخاب این مرکز رو هم بهتون میگیم.

 

لیزر موهای زائد چیست؟

عکس لیزر موهای زائد زیر بغل - سایت بانوان زیبا

در حال حاضر لیزر موهای زائد بهترین روش برای رفع و از بین بردن موهای زائد میباشد.

 

لیزر موهای زائد چگونه عمل میکند؟

در این روش یک پرتو متمرکز نور یا همان اشعه لیزر به موها تابانده میشود، این نور توسط ملانین یا رنگدانه های مو جذب میشود، به فولیکول یا پیاز مو میرسد و باعث داغ شدن و سوزاندن پیاز مو میشود، پس مشخص است که هر چه موها ضخیم تر و تیره تر باشند و پوست شما روشن تر باشد میتوانید نتیجه بهتری بگیرید چون جذب اشعه لیزر توسط مو راحت تر و بیشتر میباشد. اما امروز با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های مختلف، مناسب پوست و مو مختلف وجود دارند که اگر کلینیک خوبی انتخاب کنید، پزشکتان با تست اولیه تشخیص میدهد که چه دستگاهی مناسب شما میباشد تا حتی برای موهای کرکی و نازک هم بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. برای موهای نازک و کرکی حتما از قبل انتظارتان را با پزشکتان در میان بگذارید، ممکن است برای موهای نازک و کرکی نتیجه معکوس بگیرید.

در فیلم کوتاه و چند ثانیه ای زیر نحوه سوزانده شدن پیاز مو با لیزر را ببینید.

اشعه لیزر موهای زائد تنها فولیکول ها یا پیاز مو را تحت تاثیر قرار میدهد و از آن پایین تر نمیرود، و بر روی پوست و سایر بافت های مجاور تاثیری ندارد، البته اگر کلینیک مناسبی را انتخاب کرده باشید و کار به صورت اصولی و استاندارد انجام شود.

 

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد چیست؟

این که کدام دستگاه برای شما مناسب میباشد را بهتر است به پزشکتان بسپارید تا نوع دستگاه مناسب با پوست و موی شما را انتخاب کند، ولی بهتر است مطمئن شوید به مرکزی که مراجعه میکنید به انواع دستگاه مجهز است تا پزشکتان این امکان را داشته باشد که بتواند برای شما از بین دستگاه ها، دستگاه مناسب را انتخاب کند،

دستگاه های لیزر موهای زائد تنوع زیادی دارند که مثلا بعضی برای موهای کرکی بسیار مناسب میباشند و بعضی تاثیر خوبی روی موهای ضخیم دارند، ما در اینجا از نظر عملکرد و نحوه کارکرد دستگاه های لیزر موهای زائد را مختصر توضیح میدهیم و با هم مقایسه میکنیم.

 

1_ دستگاه های لیزر موهای زائد رولی یا تماسی :

عکس دستگاه لیزر موهای زائد رولی - تماسی - سایت بانوان زیبا

همینطور که میبینید این دستگاه مستقیما با پوست در تماس میباشد و از ژل برای خنک کردن استفاده میشود، با توجه به اینکه مستقیما ارتباط دارد خیلی بهداشتی نیست و میتوان گفت کمتر مراکزی را میتوان یافت که از دستگاه های رولی استفاده کنند. دستگاه های رولی نیز در مدل ها و مارک های مختلف وجود دارند، اما طرز کار همه آن ها تقریبا به همین شکل است.

 

2_ دستگاه های لیزر موهای زائد غیر تماسی یا شاتی :

عکس دستگاه لیزر موهای زائد شاتی - غیر تماسی - سایت بانوان زیبا

دستگاه های شاتی یا غیر تماسی، مستقیما با پوست برخورد ندارند و از این نظر بهداشتی تر میباشند، برای خنک کردن پوست یک سری خنک کننده دارند که همزمان با تابش لیزر، پوست را هم خنک میکند، این دستگاه ها پیشرفته تر و بهتر میباشد و با توجه به پیشرفت تکنولوژی در آن ها می توان برای پوست و موهای مختلف هر کدام را انتخاب کرد.

 

3_ دستگاه لیزر موهای زائد خانگی :

عکس دستگاه لیزر موهای زائد خانگی - سایت بانوان زیبا

از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی نباید به اندازه دستگاه هایی که در کلینیک استفاده میشود انتظار داشت، از نظر اندازه و شکل تقریبا شبیه سشوار میباشد cool.

_ قدرت دستگاه خانگی پایین تر میباشد و نیاز به استفاده مداوم و طولانی مدت دارد.

_ برای همه نوع پوست و مو مناسب نیست و تنها پوست های روشن با موهای تیره و ضخیم نتیجه بهتری میگیرند.

_ نیاز به اطلاعات دارد که به خودتان آسیب وارد نکنید و ممکن است برای برخی پیچیده باشد.

_ از نظر هزینه مناسب نمی باشد و با توجه به هزینه ای که دارد می توانید در کلینیک نتیجه بهتری بگیرید.

_ استفاده از آن با توجه به اینکه در طولانی مدت نتیجه میگیرید، میتواند برای برخی خسته کننده باشد.

 

مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد :

_ دستگاه های لیزر شاتی با توجه به اینکه مستقیما با پوست تماس ندارند، بهداشتی تر می باشند.

_ مدل های پیشرفته تری از دستگاه های لیزر شاتی وجود دارد که میتوانید نتیجه بهتری بگیرید.

_ درد دستگاه های شاتی با توجه به سری های پیشرفته خنک کننده ای که دارند واقعا بسیار کم و ناچیز میباشد.

به نظر میرسد که بهتر است با اجازه و مشورت پزشکتان از دستگاه های لیزر شاتی یا غیر تماسی استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

در فیلم کوتاه و چند ثانیه ای زیر طرز کار هر کدام از دستگاه ها را ببینید.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

همینطور که گفتیم تابش اشعه لیزر به مو گرما و انرژی وارد میکند و باعث سوزاندن پیاز مو برای از بین بردن آن ها میشود، ولی با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه دستگاه های لیزر به سری های خنک کننده بسیار قدرتمندی مجهز میباشند که در پاسخ به این سوال که لیزر موهای زائد چقدر درد دارد میتوان گفت که تقریبا بدون درد میباشند و تنها احساس سوزش بسیار ناچیزی خواهید داشت.

با این حال اگر نسبت به درد بسیار حساس میباشید برای شما از کرم های بی حسی استفاده میشود تا هیچ دردی را احساس نکنید، با توجه به تجربه ای که ما داریم، میتوان گفت میزان درد لیزر موهای زائد برای اکثر افراد اصلا قابل اهمیت دادن نیست.


لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد :

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد - ممنوع است - مناسب نیست - سایت بانوان زیبا

ابتدا بررسی کنید که لیزر موهای زائد برای چه کسانی ممنوع است و اگر شما جز این دسته نبودید میتوانید استفاده کنید، ما برخی از موارد مهم را بررسی میکنیم، بهترین کسی که میتواند تشخیص دهد این روش برای شما ممنوع است یا خیر، پزشکتان میباشد، پس پزشک خود را به طور کامل از سوابق پزشکیتان مطلع سازید.

1_ لیزر موهای زائد در دوران بارداری توصیه نمیشود.

2_ پزشکتان را از دارو ها یا پماد ها و قطره هایی که استفاده میکنید مطلع کنید، مثلا راکوتان، داروهای کنترل هورمون تیروئید، داروهای حاوی ترکیبات طلا، ماینوکسیدیل، قرص ضد بارداری ، برخی از آنتی بیوتیک ها و... میتوانند در روند کار اختلال ایجاد کنند.

3_ در صورتی که روی پوستتان تاتو دارید، روی تاتو نمیتوان از لیزر موهای زائد استفاده کرد و تنها دور آن و سایر نواحی که تاتو نیست میتوان استفاده کرد، لیزر میتواند به تاتو شما آسیب بزند.

4_ در صورتی که بیماری دارید با پزشکتان در میان بگذارید، مثلا اگزما، لوپوس، زخم باز، عفونت پوستی، سرطان پوست، پسوریازیس، کلوئید، هیرسوتیسم، ام اس و... پزشکتان را کامل و دقیق حتما مطلع کنید و ایشان تشخیص میدهد.

5_ در صورتی که اختلالات هورمونی دارید، با اجازه و مشورت پزشکتان ابتدا درمان و سپس از لیزر استفاده کنید.

6_ حداقل تا شش هفته قبل از لیزر نباید برنزه کرده باشید.

7_ در زمان عادت ماهیانه لیزر موهای زائد توصیه نمیشود.

8_ حداقل تا دو ماه قبل از لیزر، سولاریم نداشته باشید.

 

چرا لیزر موهای زائد جواب نمیدهد؟

شاید خیلی شنیده باشید که لیزر کردم ولی نتیجه نگرفتم و موهای زائدم باز رشد میکنن،

شما در حالت طبیعی باید از لیزر موهای زائد نتیجه مورد نظر و قابل انتظاری که از این روش وجود دارد را بگیرید، مگر اینکه تعداد جلسات لیزر را کامل نکنید یا اپراتور لیزر توانایی کافی را نداشته باشد یا دستگاه مناسب پوست و موی شما موجود نباشد که بتوانند استفاده کنند.

 

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد چند جلسه میباشد؟

ابتدا بررسی میکنیم که چرا لیزر موهای زائد باید در چند جلسه انجام شود و چرا جلسات لیزر باید منظم باشد.

مو ها از فولیکول مو یا پیاز مو رشد میکنن، رشد مو ها در یک چرخه دارای سه فاز به صورت مداوم انجام میشه، سه فاز رشد مو ها آناژن و کاتاژن و تلوژن نام دارد.

مرحله آناژن :

در این مرحله مو ها فعال و در حال رشد هستن و مو ها به فولیکول وصل هستن.

مرحله کاتاژن :

این مرحله که با نام مرحله انتقالی نیز شناخته میشود، فولیکول مو کوچک میشود و ارتباطش با مو قطع میشود و بدین صورت مواد مغذی مورد نیاز مو تامین نمیشود و رشد مو متوقف میشود.

مرحله تلوژن :

در این مرحله مجددا فولیکول ها وصل میشوند و موی قبلی ریزش میکند و موی جدید رشد میکند.

 

این چرخه همیشه ادامه دارد، همانطور گفتیم، طریقه کار لیزر به اینصورت است که انرژی از طریق مو به فولیکول میرسد و باعث سوزاندن و آسیب به آن میشود، اما این ارتباط تنها در حالت آناژن وجود دارد تا لیزر بتواند عمل کنید،

از آنجایی که فاز رشد مو ها به صورت همزمان نیست، یعنی ممکن است برخی از مو ها در فاز آناژن و برخی در فاز کاتاژن باشد، به صورت تقریبی 20 درصد مو ها در حالت آناژن قرار دارند که میتوانیم با لیزر آن ها را از بین ببریم، به همین دلیل چند جلسه انجام میشود تا بتوانیم در زمان های مختلف که فاز رشد تغییر میکند تقریبا همه را هدف قرار دهیم.

در فیلم کوتاه و چند ثانیه ای زیر این موضوع به زیبایی نشان داده شده است.

در پاسخ به این سوال که چند جلسه لیزر کافیه و چند جلسه لیزر جواب میده ، تقریبا 6 تا 8 جلسه حالت طبیعی هستش ولی ممکنه برای شما با تشخیص پزشک کمتر و یا بیشتر بشه

بعد از پایان جلسات و وقتی تونستیم تقریبا اکثر موها رو هدف قرار بدیم، بدن شما بیکار نمیمونه و شروع به ترمیم میکنه به خاطر همین نیاز هستش که تقریبا سالانه یکبار لیزر رو ادامه بدین و تقریبا 80 تا 90 درصد انتظار داشته باشید.

 

قبل از لیزر موهای زائد چه کنیم :

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد - نکات و توصیه های - سایت بانوان زیبا

برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه ممکن را از این روش بگیریم نیاز است به مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد و نکات و توصیه های قبل از لیزر اهمیت دهیم و بدانیم قبل از لیزر چه کار هایی انجام دهیم. تا بتوانیم بهترین نتیجه ممکن را بگیریم.

 

1_ انتخاب مرکز مناسب :

اولین کار اینست که مرکزی را انتخاب کنید که مجهز به دستگاه های مختلف، پیشرفته، جدید و به روز لیزر باشد، زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، و اپراتور لیزر متخصص لیزر موهای زائد با تجربه و توانایی بالا باشد.

2_ شیو کردن قبل از لیزر :

نحوه شیو کردن قبل از لیزر موهای زائد به اینصورت است که شما بهتر است 24 ساعت تا 48 ساعت قبل از حضور در کلینیک موهای زائد را باژیلت به صورت معمولی شیو کنید.

3_ وکس قبل از لیزر و اپیلاسیون قبل از لیزر :

از 6 تا 8 هفته قبل از لیزر موهای زائد، ناحیه پوست مورد نظر را وکس یا اپیلاسیون نکنید.

4_ آرایش و کرم قبل از لیزر :

قبل از لیزر موهای زائد ناحیه مورد نظر را کاملا شسته باشید و هیچگونه کرم و لوازم آرایش و عطر و ادکلن و... روی پوست نباشد.

5_ لایه برداری قبل از لیزر :

حداقل یک ماه فاصله بین لایه برداری قبل لیزر وجود داشته باشد، استفاده از کرم لایه بردار قبل از لیزر مناسب نمیباشد و میتواند به پوست شما آسیب برساند، حداقل تا یک ماه قبل از لیزر از روش های لایه برداری پوست استفاده نکنید.

6_ تحقیق در مورد لیزر موهای زائد :

قبل از لیزر در مورد این روش تحقیق و مطالعه کنید تا بدانید چه انتظاری از این روش داشته باشید و چه کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چیست :

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد - نکات و توصیه های - سایت بانوان زیبا

رعایت نکات بعد از لیزر موهای زائد اهمیت زیادی دارد، شما با رعایت توصیه های بعد از لیزر موهای زائد میتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید، مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد صورت و ناحیه تناسلی و بیکینی و به طور کلی به شما میگوییم که چه مراقبت هایی بعد از لیزر نیاز است که بدانیم بعد از لیزر موهای زائد چکار کنیم و چه کارهایی باید انجام داد.

اقدامات بعد از لیزر موهای زائد :

1_ بعد از لیزر موهای زائد چه پمادی بزنیم :

میپرسید که بعد از لیزر موهای زائد از چه کرمی استفاده کنیم، میتوان گفت برای رفع قرمزی و التهاب و ورم و تورم احتمالی میتوانید از کرم زینک اکساید استفاده کنید، طریقه مصرف پماد زینک اکساید بعد از لیزر به اینصورت است که این پماد را بر روی ناحیه پوست بمالید و مواظب باشید اطراف چشم و دهان نمالید.

2_ بعد از لیزر موهای زائد بیکینی میتوان رابطه داشت :

در پاسخ به این سوال که آیا بعد از لیزر بیکینی میتوان رابطه داشت باید گفت که بعد از لیزر بیکینی به مدت 24 ساعت رابطه جنسی نداشته باشید.

3_ شیو بعد از لیزر موهای زائد :

شیو کردن مو بعد از لیزر را بعد از هر جلسه تا دو هفته انجام ندهید، شیو کردن بعد از لیزر به این صورت باشد که بعد از هر جلسه لیزر تا مدت زمان دو هفته صبر کنید و شیو نکنید. با هر روشی که مو ها رو از ریشه در میاره اصلا شیو نکنید.

4_ شستن صورت بعد از لیزر موهای زائد :

شستن صورت و به طور کلی پوست صورت یا بدن که روی آن لیزر انجام شده یا حمام و دوش گرفتن بعد از لیزر موهای زائد بهتر است به مدت 24 ساعت انجام نشود.

5_ پماد زینک اکساید بعد از لیزر موهای زائد :

برای رفع خارش احتمالی یا قرمزی یا تورم و التهاب احتمالی میتوانید از پماد زینک اکساید با اجازه پزشکتان استفاده کنید.

6_ بهترین کرم ضدآفتاب بعد از لیزر موهای زائد :

بعد از لیزر باید مواظب باشید که ناحیه پوست لیزر شده در مقابل آفتاب قرار نگیرد تا خطر ایجاد لک کاهش پیدا کند و اگر مجبورید در مقابل نور آفتاب قرار بگیرید، حتما از کرم ضد آفتاب وسیع الطیف که بهترین کرم ضد آفتاب بعد از لیزر میباشد میتوانید، استفاده کنید.

7_ لیف کشیدن بعد از لیزر :

تا سه روز بعد از لیزر در حمام لیف روی ناحیه پوست لیزر شده نکشید و هر گونه لایه برداری بعد از لیزر انجام ندهید.

استفاده از لایه بردار بعد از لیزر موهای زائد میتواند به پوست شما آسیب برساند.

8_ آرایش کردن بعد از لیزر :

تا 48 ساعت از مام، اسپری و لوازم آرایشی بعد از لیزر موهای زائد بر روی ناحیه پوست استفاده نکنید.

بعد از لیزر سعی کنید از لباس های تنگ و زبر استفاده نکنید و همچنین در طول دوره با اجازه پزشکتان از قرص زینک و بیوتین و مکمل استفاده نکنید.

 

بعد از لیزر موهای زائد چه اتفاقی می افتد :

بررسی میکنیم که بعد از لیزر موهای زائد در حالت طبیعی و عمومی چه اتفاقی می افتد.

1_ درد بعد از لیزر موهای زائد :

میزان درد بعد از لیزر موهای زائد کم و ناچیز میباشد و برای اکثر افراد اهمیتی ندارد، کمی شبیه سوزن سوزن شدن در چند دقیقه که برطرف میباشد.

2_ خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد :

خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد برای بعضی از افراد ممکن است وجود داشته باشد که این خارش ممکن است تا 24 ساعت هم وجود داشته باشد، علت خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد میتواند به حساسیت پوست شما که دستگاه های قدیمی لیزر این خارش را بیشتر دارند، در دستگاه های جدید کمتر است، برای رفع خارش پوست بعد از لیزر میتوانید با اجازه پزشکتان از کرم زینک اکساید استفاده کنید.

3_ قرمزی پوست بعد از لیزر موهای زائد :

قرمزی و قرمز شدن پوست بعد از لیزر موهای زائد - سایت بانوان زیبا

قرمزی بعد از لیزر موهای زائد میتواند چند دقیقه بعد مشاهده شود، برای رفع قرمزی پوست بعد از لیزر میتوانید با اجازه پزشکتان از کرم زینک اکساید استفاده کنید.

 

همچنین در پاسخ به این سوال که چه مدت بعد از لیزر موها میریزد میتوان گفت تقریبا دو هفته

 

آیا لیزر موهای زائد باعث سفیدی پوست میشود :

همانطور که گفتیم لیزر موهای زائد در حالت اصولی و استاندارد تنها روی فولیکول های مو تاثیر دارد و از آن پایین تر نمیرود و یا بر روی پوست تاثیری ندارد، اما شاید شنیده باشید که بعد از لیزر پوستم روشن شد، علت سفید شدن پوست به خاطر این هستش که شما دیگه شیو نمیکنید و پوست به رنگ اول خودش برمیگرده و شما فکر میکنید که پوست روشن شده ولی در واقع تاثیری روی سفید شدن پوست نداره پس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا لیزر موهای زائد باعث تیرگی پوست میشود میتوان گفت خیر باعث تیرگی نمیشود و در واقع پوست به رنگ اولیه خودش برمیگردد که کمی روشن تر از حال حاضر میباشد.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث سفیدی واژن میشود :

خیر ولی چون دیگر شیو نمیکنید معمولا چند درجه روشن تر شدن واژن که همان رنگ طبیعی واژن شما میباشد را مشاهده خواهید کرد.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد لک میشود :

بعد از لیزر موهای زائد، ناحیه پوستی که لیزر شده باید محافظت خوبی در مقابل آفتاب از آن داشته باشیم، اگر مجبور شدید در مقابل آفتاب قرار بگیرید بهترین ضدآفتاب وسیع الطیف میباشد که میتوانید استفاده کنید، اما اگر در مقابل آفتاب قرار بگیرید، بله این احتمال وجود دارد که لک در ناحیه به وجود آید که احتمال آن پایین است.

 

همچنین جهت مشاهده پرسش و پاسخ و نظرات مردم بر روی پرسش و پاسخ و نظرات مردم در مورد لیزر موهای زائد کلیک کنید.

 

کلینیک و مرکز خوب زیبایی پیشنهادی ما برای لیزر موهای زائد را با کلیک بر روی مشاهده کلینیک خوب لیزر موهای زائد ببینید.

 

چرا این کلینیک را انتخاب کرده ایم :

1_ مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های لیزر میباشد که برای پوست و موهای مختلف میتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

2_ زیر نظر پزشک متخصص لیزر انجام میشود.

3_ اپراتور لیزر متخصص لیزر موهای زائد میباشد.

4_ پرسنل کلینیک دلسوز و رضایت و نتیجه گرفتن شما اهمیت بالایی دارد.

 

همراهان خوب سایت بانوان زیبا امیدوارم از این مطلب هم لذت برده باشید.

تاریخ ثبت : 1401/02/19

پاسخ مریم


واقعا عالی بود مرسی

من لیزر کردم و کاملا موهای زائدم صد در صد از بین رفت

خواستم تشکر کنم عالی بود مرسی

تاریخ ثبت : 1401/03/31
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تهران بهترین مرکز لیزر موی زائد در تهران بهترین لیزر موهای زائد تهران بهترین دستگاه لیزر موی زائد در ایران بهترین مرکز لیزر موهای زائد در شمال تهران

مشاهده کلینیک زیبایی