سوال کاربر

تزریق ژل به صورت چه عوارضی دارد ؟

تاریخ ثبت : 1400/09/10
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

تزریق ژل به صورت چه عوارضی دارد :

امروزه ژلها کاربرد بسیاری در جراحیهای زیبائی پیدا کرده اند و کارکردهای متفاوتی نیز دارا هستند. از ژل برای نواحی مختلفی از بدن استفاده میشود. میتوان از آن برای حجیم تر کردن لب ها استفاده نمود و یا گونه ها را برجسته تر و نمایان تر کرد.

هر عمل زیبائی، عوارض و پیامدهای ناخواسته ای را با خود به همراه دارد. باید دید آیا تزریق ژل به صورت نیز دارای عارضه های جدیست؟ و برای پیشگیری از آن باید چه کرد؟

 

دقت داشته باشید هنگامی که برای تزریق ژل به کلینیکی مراجعه می کنید، پیشنهاد می شود که مطمئن شوید تزریق توسط پزشک انجام می شود و بهتر است توسط پزشک با تخصص پوست و مو انجام می شود.

 

عوارض تزریق ژل به صورت چیست :

دقت داشته باشید عوارض احتمالی می باشد.

1- احتمال عدم قرینگی صورت بعد از تزریق ژل :

در صورتی که ژل تزریق شده به صورت سالم باشد و پزشکی که تزریق را انجام می دهد در این کار تبحر داشته باشد، احتمال عدم قرینگی صورت بعد از تزریق ژل بسیار پایین است. بهتر است کلینیک مورد نظرتان را با دقت انتخاب کنید.

2- احساس درد :

درد تزریق ژل به صورت معمولا در حدی نیست که کسی به آن اهمیتی بدهد، اما اگر آستانه تحمل درد در شما بسیار پایین است می توانید از پزشکتان بخواهید از بی حسی استفاده کند.

3- قرمزی پوست صورت بعد از تزریق ژل :

قرمزی پوست صورت بعد از تزریق ژل معمولا طبیعی است و در کمتر از یک هفته برطرف خواهد شد، اگر قرمزی زیاد طول کشید با پزشکتان مشورت کنید.

4- خارش در ناحیه تزریق :

در صورتی که بعد از تزریق احساس خارش داشتید با پزشکتان مشورت کنید تا شما راهنمایی کند و در صورت لزوم برای شما داروی مورد نظر را تجویز کند.

5- احتمال عفونت صورت بعد از تزریق ژل :

در صورتی که به کلینیک خوبی برای تزریق ژل مراجعه کنید و موارد و مراقبت هایی که پزشکتان راهنمایی می کند انجام دهید، احتمال آن بسیار پایین است.

6- احتمال یکنواخت نبودن و گلوله گلوله شدن ژل تزریق شده :

این مورد هم به کیفیت ژل تزریق شده و مهارت پزشک بر میگردد که اگر کلینیک به خوبی انتخاب شود، این موارد را رعایت میکنند.

 

 

تزریق ژل به صورت برای چه کسانی ممنوع است :

با توجه به گستردگی این موضوع، ابتدا پزشکتان را به خوبی از سوابق پزشکیتان و وضعیت خودتان به خوبی مطلع کنید، پزشک شما با بررسی وضعیت شما می تواند تشخیص دهد که شما می توانید تزریق ژل به صورت داشته باشید یا نه، ما برخی از مواردی که مانع تزریق ژل می شود را در زیر بیان کرده ایم.

  • خانم های باردار
  • افراد زیر 18 سال
  • افرادی که اختلالات خونریزی دارند.
  • حساسیت به ژل
  • افرادی که پوست های حساسی دارند که مستعد زخم هستند.

تاریخ ثبت : 1400/09/10

پاسخ احمدی


ژل های مورد استفاده دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام کارایی مخصوصی دارند. برخی ژل ها دارای کیفیت خوب و برخی ژل ها فاقد کیفیت هستند و استفاده از آنها عوارض هایی را در بدن ایجاد می کنند. از جمله:

ایجاد عفونت 

در برخی مواقع فرد پس از تزریق ژل چیزی مشاهده نمی کند اما پس از گذشت زمان، عفونت در قسمت مورد نظر خود را نشان می دهد که گاهی اوقات عفونت به حدی زیاد است که باعث عمل جراحی می شود.

بروز جوش

پس از تزریق ژل ممکن است جوش خای ریز یا درشتی در ناحیه ژل ظاهر شود. شما می توانید با کمک و مشورت پزک خود از کرم های مناسب برای رفع جوش استفاده نمایید.

خونریزی، ایجاد تورم

خونریزی، تورم و قرمزی پوست یک عارضه ای است که پس از تزریق ژل معمول می باشد. پس از یک الی دو هفته خونریزی، تورم و قرمزی رفع خواهد شد.

 

تاریخ ثبت : 1401/01/15

پاسخ ملیکا


عفونت: عفونت یکی از عوارض تزریق ژل هستش. گاهی اوقات عفونت به حدیه که فرد مجبور میشه جراحی انجام بده تا عفونت رو تخلیه کنه. 

جوش: ممکنه بعد از تزریق ژل در اطراف ناحیه ی تزریق جوش های ریز و درشتی ایجاد بشه که البته با محلول و کرم های مناسب از بین میره. 

تورم و کبودی: تورم و کبودی جزو رایج ترین عوارض تزریق ژل هستن که به طور معمول بعد از یک الی دو هفته برطرف میشن. برای تسریع روند بهبودی می تونید از کمپرس یخ استفاده کنید. 

 

تاریخ ثبت : 1401/03/06

پاسخ مبینا

نازنین

این عوارض ممکنه فقط واسه بعضی افراد بوجود بیاد.ناهماهنگی در ناحیه ای که ژل تزریق شده میتونه پیش بیاد .مثل تزریق ژل به لب .گونه .سینه .باسن.دلیلش کم دقتی پزشک هست که باعث میشه تقارن وجود نداشته باشه .یکی از شایع ترین عوارض تورم و کبودی هست معمولا زود برطرف میشه .گاهی بافت  پوست اون قسمتی که تزریق انجام میشه تخریب میشه. گاهی ممکنه بدنتون ناسازگاری نشون بده با مواد تزریق و دچار آلرژی بشید .عفونت بعد تزریق ژل یکی از خطرناک ترین عوارض که ممکنه بوجود بیاد.یکی از دلایل اش استفاده از مواد نامرغوب و بی کیفیته .آلودگی محیط و سرنگ و رعایت نکردن بهداشت هم دلیل دیگه ی اونه.قرمز شدگی عوارض دیگر تزریق هست.خارش هم عوارض دیگه ی اونه.

تاریخ ثبت : 1402/01/06
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


تزریق ژل به صورت چه عوارضی دارد

مشاهده کلینیک زیبایی