سوال کاربر

برای جلوگیری از کبودی بعد از تزریق ژل چیکار کنیم؟

تاریخ ثبت : 1400/09/10
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

جلوگیری از کبودی بعد از تزریق ژل :

امروزه استفاده از ژل برای جوانسازی و داشتن ظاهری مناسب تر و زیباتر کاربرد بسیاری در علم پزشکی یافته و افراد بسیاری برای تزریق ژل و داشتن صورتی ایده آل به متخصصان زیبائی رجوع میکنند. یکی از عوارض احتمالی و ناخواسته تزریق ژل ایجاد کبودی و تورم در محلهای تزریق است که با کمک گرفتن از یک سری اصول،میتوان از وقوع آن جلوگیری نمود و یا اثرش را از میان برد.

 

راههای پیشگیری از کبودی بعد از تزریق ژل :

شرط بسیار مهم و اساسی در عدم وقوع خطرات غیر قابل پیش بینی ای همچون کبود شدن محل تزریق و عفونتهای احتمالی بعد از آن در این است که فرد حتما به پزشکان متخصص و کاربلد مراجعه نماید. زیرا این پزشکان با بهره گیری از دانش تخصصی خود در پزشکی و تجاربی که اندوخته اند از ایمن ترین و کم خطرترین روشها برای تزریق ژل استفاده خواهند کرد.

یکی از توصیه های مهم پزشکان به مراجعه کنندگانشان بعد از تزریق ژل در این است که از آنها میخواهند نواحی مورد نظر را ماساژ دهند. نوعی خاصی از ماساژها که خود پزشک به شما آموزش خواهد داد تا از وقوع  خون مردگی ،تورم و کبودی جلوگیری شود و همچنین ژل به شکلی یکنواخت و متناسب در محل تزریق توزیع شوند. دقت داشته باشید حتما ماساژ با آموزش و مشورت و اجازه پزشکتان انجام شود.

 

 

اگر تزریق ژل در نواحی خاصی مانند باسن باشد، میبایست حتما بعد تزریق از از لباسهای راحت و گشاد استفاده نمود و از پوشیدن لباسهای تنگ به شدت اجتناب کرد. زیرا شلوار و یا شورت تنگ سبب میشود عروق خونی تحت تاثیر قرار گرفته و ناحیه مورد نظر کبود شود. برای سینه نیز توصیه میشود بعد عمل، از گن های مخصوص فشرده و سوتینهای اسپرت استفاده نمود.

همچنین اگر ژل به صورت تزریق شود میبایست فرد در هفته اول بعد تزریق و به ویژه در چند روز ابتدائی آن، تغییری اساسی در سبک خوابیدن خود بدهد. به این صورت که از خوابیدن بر روی صورت خود داری کند و سعی نماید طوری نحوه خوابیدن خود را تنظیم کند که هیچ فشاری به صورتش وارد نشود. خوابیدن بر روی صورت سبب میشود فشار زیادی بر روی آن بیاید و کبودی و تورم یکی از عوارض آن است. پس سعی کنید به پشت و رو به بالا دراز بکشید و صورت خود را به بالش تکیه ندهید.

 

استفاده از شوینده ها نیز میتواند خطر عفونت و نیز کبودی را کاهش دهد و یا از آن پیشگیری نماید. به این صورت که با دستور پزشک، شما از شوینده هایی که پوست را تحریک نمیکند و ملایم است برای شست و شوی محلی که ژل تزریق شده استفاده میکنید.

در هفته های اول بعد تزریق ژل باید از رفتن به محیطهای گرم و سرد به شدت دوری نمائید. منظور از محیطهای گرم، سونا،جکوزی،حمام داغ و مکانهائی ست که نور خورشید به صورت مستقیم به فرد میتابد و اسکی، برف بازی،حمام آب سرد و... از جمله محیطهای سردی محسوب میشوند که به هیچ وجه فرد نبایید برای مدتی در آن حضور بیاید زیرا میتواند آسیبهای جدی ای همچون به  تورم،کبودی و قرمزی محل تزریق بیش از پیش دامن بزند.

 

اگر ورزشکار حرفه ای میباشید و یا به صورت سنگین ورزش میکنید باید برای مدتی فعالیتهای بدنی خود را کنار بگذارید تا فشاری به محلی که ژل تزریق شده وارد نشود و از کبود شدنش جلوگیری شود. آرایش کردن نیز از جمله فعالیتهای ممنوعه بعد تزریق ژل محسوب میشود که  تا زمان خوب شدن کامل محل تزریق و گذشتن دوران نقاهت و کاهش تورم و کبودی، انجام آن به طور کلی ممنوع میباشد.

تاریخ ثبت : 1400/09/10

پاسخ ملیکا


کبودی بعد از تزریق ژل عارضه ی شایعی هستش اما با رعایت یک سری نکات میشه از این عارضه جلوگیری کرد: 

2 هفته قبل از تزریق ژل سعی کنید از داروهای رقیق کننده و داروهای ضد انعقاد خون استفاده نکنید چونکه این داروها توانایی خون رو برای لخته شدن محدود کرده و احتمال کبودی رو بیشتر می کنن. 

چند روز قبل از تزریق ژل بهتره که از کپسول ویتامین E چای سبز روغن کریل و زنجبیل و روغن ماهی هم استفاده نکنید به این دلیل که دارای اثرات ضد انعقادی هستن.علاوه بر این ها لازمه که مصرف آسپرین  و ناپروکسن و ادویل و پروفن رو هم قطع کنید. 

تاریخ ثبت : 1401/03/06

پاسخ مبینا

نازنین

دو سه روز قبل تزریق روزی دو الی سه بار آناناس بخورید که باعث جلوگیری از کبودی بشه .هم قبل هم بعد تزریق میتونید از گیاه تک گل و زرد رنگ حاوی مواد مسکن  و همینطور خاصیت ضد التهابی و برای ترمیم خوبه استفاده کنید .

تاریخ ثبت : 1402/01/06
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


جلوگیری از کبودی بعد از تزریق ژل

مشاهده کلینیک زیبایی