سوال کاربر

آیا زاویه سازی صورت دائمی است - ماندگاری زاویه سازی صورت چقدر است؟

تاریخ ثبت : 1400/09/09
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا زاویه سازی صورت دائمی است :

میزان ماندگاری جراحی زاویه دار کردن صورت بستگی به روشی دارد که شما تمایل دارید از آن استفاده نمائید. زیرا متخصصین جراحی زیبائی از روش های کاملا متفاوتی برای زاویه دار کردن صورت استفاده میکنند.بنابراین اینکه بنا به صلاحدید خود و مشورت پزشکتان از کدامیک از این روشها استفاده میکنید طول مدت ماندگاری آن را تعیین مینماید. حال به بررسی بیشتر این  روش ها میپردازیم.

 

زاویه سازی موقت صورت با تزریق چربی و ژل :

در این روش،پزشک برای زاویه دار کردن صورت شما از تزریق فیلر و چربی کمک میگیرد. بستگی به جنس فیلر و یا چربی ای که برای این کار استفاده میشود مدت زمان ماندگاری زاویه سازی صورت شما مشخص خواهد شد.ممکن است پزشک تان از چربی طبیعی بدنتان کمک بگیرد.مزیت این روش در این است که نسبت به چربیها و ژلها  عوارض غیر قابل پیش بینی کمتری را دارست. عارضه هائی همچون آلرژی و پس زدن که میتواند تا مدتها فرد را دچار مشکل نماید. طول ماندگاری این شیوه معمولا بالای دو سال میباشد.

 

برخی ژل ها مانند هیالورونیک اسید میزان ماندگاری بالائی دارند و میتوانند تا یکسال در زیر بافت پوست شما جای بگیرند و جذب پوست نشوند و برخی از آنها که مقاومت کمتری دارند و از مرغوبیت بالائی برخوردار نیستند میزان ماندگاریشان در حد شش ماه و یا کمتر از آن است. به طور کل از معایب این روش میتوان به میزان پایداری کم آن و نیز احتمال عارضه عدم تقارن صورت و حساسیت نسبت به ژلی که تزریق شده است اشاره کرد. هرچند اگر صورت تان را به دست متخصصان خبره و با تجربه بسپارید کمتر شاهد عوارض احتمالی این روش خواهید شد.

 

زاویه سازی موقت صورت با نخ :

زاویه سازی با استفاده از نخ های مخصوصی که شبیه به نخ بخیه هستند نیز از دیگر شیوه های زاویه سازی صورت است. با کمک این نخها افتادگی بافت صورت شما به اصطلاح لیفت میشود و مانند یک ستون به بالا کشیده میشود و زوایای صورت از یکدیگر متمایز و قابل تفکیک میشود. طول مدت ماندگاری این روش چیزی در حدود یکسال و یا کمی بیشتر از آن است.

 

زاویه سازی موقت صورت با بوتاکس :

بوتاکس نوعی سم است که میبایست با کمک یک پزشک متبحر و کاربلد به نواحی ای که دچار افتادگی و یا خطوط عمیق هستند تزریق شوند. این نیز یکی دیگر از روشهای زاویه دار کردن صورت میباشد که به نوعی حالت فلج موقت در نواحی تزریقی ایجاد مینماید تا عضلات صورت استراحت کنند و کمتر حرکت نمایند. میزان ماندگاری این روش در حدود 6 ماه میباشد و شما برای تمدید آن باید هر شش ماه یکبار به سراغ پزشک متخصص تان  بروید.

 

زاویه سازی دائمی صورت با جراحی :

این شیوه کاملا با شیوه های موقت زاویه سازی صورت که در بالا بدان اشاره شد فرق دارد. زیرا با کمک روش تهاجمی جراحی که با برش و زخم و اتاق عمل و بیهوشی و بی حسی سرو کار دارد صورت شما تغییر پیدا میکند و دارای زاویه دلخواه تان میشود. اگر بخواهیم بررسی کنیم که مدت زمان پایداری این روش تا چه حدیست باید بگوئیم ماندگاری آن تقریبا همیشگی است زیرا جراح متخصص با کمک تجربه و دانش خود دست به تغییرات همیشگی در فرم صورت تان میزند که معمولا تا همیشه با شما خواهد ماند. دوران نقاهت این روش از سایر روشها معمولا طولانی تر است و میزان هزینه و تغییراتی که در صورت ایجاد میشود از سایر روشهای موقتی زاویه سازی نیز بیشتر است.

تاریخ ثبت : 1400/09/09

پاسخ احمدی


باید دانست که زاویه سازی صورت به دو صورت موقتی و دائمی انجام می شود. 

زاویه سازی موقتی با تزریق چربی یا تزریق فیلر صورت می گیرد و مدت زمان ماندگاری تزریق ژل بین 6الی یک سال می باشد. اما تزریق چربی چند سال می تواند دوام داشته باشد. 

زاویه سازی دائمی نسبت به زاویه سازی موقتی به خاطر هزینه گران آن، مواد با کیفیت تر و کم تهاجمی بودن آن دائمی می باشد. برای زاویه سازی دائمی از طریق استخوان فک و در قسمت های دیگر صورت انجام می گیرد. البته برای این کار بایستی توسط متخصص انجام گیرد تا از عوارض ان در امان باشید.

تاریخ ثبت : 1401/01/15

پاسخ کوثر


بستگی داره از چه روشی واسه زاویه سازی صورت استفاده بشه. مثلا یکی از روش های زاویه ازی صورت تزریق ژل هستش که معمولا از ژل هیالورونیک اسید هم استفاده میشه. این روش حدودا 6 ماه الی 1 سال ماندگاری داره. یه روش دیگه واسه زاویه سازی صورت تزریق چربیه که تو این روش از چربی های بدن خود فرد استفاده می کنن و به همین علت هم امکان بروز حساسیت تقریبا به صفر میرسه اما تو روش قبلی ممکنه که فرد به ژل تزریق شده حساسیت داشته باشه. ماندگاری این روش بیشتر از یک ساله. روش دیگه زاویه سازی با نخ هستش که این روش هم یک سال الی یک سال و نیم ماندگاری داره. اگه دنبال یه روش هستین که ماندگاری دائمی داشته باشه باید سراغ جراحی برین که خب این روش هم سخته و هم هزینه بر. 

تاریخ ثبت : 1401/06/25

پاسخ ری


زدن زاویه ی صورت دائمی نیست و بعد گذشت مدتی پس از تزریق نیاز به ترمیم داره که توی ترمیم از ژل باز استفاده میکنند . عامل های مختلفی وجود داره برای اینکه زودتر ژل تون از بین بره و نیاز به ترمیم پیدا کنه اگه از مراقبت هایی که پزشکتون تایید کرده که انجام بدید یا ندید به خوبی گوش نداده باشید و هر چی که پزشکتون گفته انجام بدبد و انجام ندادید و برعکس خب معلومه زودتر اثر ژل میره و نیاز به ترمیم داره .

تاریخ ثبت : 1401/12/02

پاسخ مبینا

نازنین

ماندگارترین روش جراحی هست .زاویه سازی صورت با ژل معمولا ۹ ماه دوام داره و برای تمدید باز باید مراجعه کنید .زاویه سازی با نخ ۶ تا ۸ ماه طول میکشه.

تاریخ ثبت : 1402/01/08
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا زاویه سازی صورت دائمی است ماندگاری زاویه سازی صورت مدت ماندگاری زاویه سازی صورت زاویه سازی صورت چقدر ماندگاری دارد زاویه سازی صورت چه مدت ماندگاری دارد

مشاهده کلینیک زیبایی