سوال کاربر

مراقبت های بعد از عمل جراحی تخلیه چربی بوکال فت چیست ؟

تاریخ ثبت : 1400/09/09
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

مراقبت های بعد از عمل جراحی بوکال فت چیست :

به خاطر وجود برشی که در دهان تان ایجاد شده و نیز به خاطر وجود بخیه ها، بعد جراحی شما احتیاج به مراقبت های خاصی دارید که در ادامه بدان اشاره میشود.

_ در ساعتهای اولیه و نیز هفته های نخست بعد از جراحی تا قبل از بهبودی کامل زخم دهان، میبایست بیشتر از غذاهای نرم و آبکی مانند سوپ و آبمیوه استفاده کنید و از خوردن غذاهایی سفت که احتیاج به جوئیدن و فشار به عضلات دهان دارد به شدت اجتناب کنید.

_ صبر کنید غذا به دمای اتاق برسد و داغ نباشد.

_ ممکن است تا چند روز در ناحیه ای که جراحی صورت گرفته تورم و حالت فشار رخ دهد.شما میتوانید برای کاهش  این ورم از گن های مخصوص صورت با مشورت و اجازه پزشکتان استفاده نمائید و همچنین در هنگام خواب با کمک چند بالش، یا استفاده از بالش های U، سر خود را بالاتر از بدنتان قرار دهید تا فشار کمتری به صورت تان وارد شود.

_ استفاده از دهان شویه و آنتی بیوتیک تجویز شده پزشکتان، برای جلوگیری از عفونت بعد از جراحی بسیار ضروریست و حتما میبایست در دستور کارتان قرار گیرد.

_ همچنین تا یک هفته بعد از جراحی نباید به ورزشهای سنگین بپردازید.

_  استعمال سیگار نیز ممنوع است.

_ با پزشکتان در ارتباط باشید و هر کاری که فکر میکنید بر روی ناحیه مورد نظر تاثیر دارد را با هماهنگی و مشورت پزشکتان انجام دهید.

 

عمل بوکال فت چیست :

حتما شما چهره بسیاری از هنرپیشه های مشهور هالیوودی یا سلبریتی های ایرانی را دیده اید که چگونه زاویه فک زیبا و صورتی خوش فرم و گونه هائی برجسته دارند و به طور کلی اجزای چهره شان در ترکیبی هماهنگ با یکدیگر بسیار ظریف در کنار یکدیگر قرار گرفته است. این شاید مایه حسرت خیلیها شود که کاش صورت آنها نیز به همین ظرافت بود.عمل بوکال فت یکی از روشهائی است که شما با کمک آن میتوانید چنین چهره ای را پیدا کنید.

صورت برخی افراد به شکلی طبیعی چاق و یکدست میباشد و یا فاقد گونه های برجسته است و همچنین ممکن است دارای غبغب نیز باشند که با استفاده از ورزش و گرفتن رژیم های غذائی سخت نیز کمکی به آب شدن چربیهای صورت و لاغرتر شدنش نکند. همچنین برخی افراد فاقد زاویه فک میباشند و یا تمایل دارند گونه هائی بزرگتر و نمایانتری داشته باشند.

همه این موارد به خاطر وجود چربی ای به نام "بوکال" است که در داخل دهان قرار گرفته است. یک چربی سرسخت که در عمق دهان قرار گرفته و امتدادش از کناره های پیشانی شروع میشود و به نقطه پائینی استخوان گونه میرسد. با تخلیه این چربی به کمک جراحی،چهره حالت کوچک تر و جمع و جور تری پیدا میکند و گودی ای در ناحیه گونه ایجاد میکند که در زیبائی چهره تاثیر به سزائی دارد.

 

نحوه عمل بوکال فت :

نحوه عمل بوکال فت به این صورت است که پزشک متخصص در داخل دهان شما و بالای دندان آسیاب تان برشی را ایجاد مینماید و شروع به تخلیه چربی دهان میکند. این جراحی معمولا بدون بیهوشی و بی حسی انجام میگیرد و مدت زمان جراحی نیز چیزی حدود 30 دقیقه میباشد.

 نکته ای که باید بدان توجه داشت این است که حتما برای این جراحی زیبائی  از علم، تخصص و تجربه پزشکان متخصص فک و صورت کمک بگیرید و هیچگاه در سالن های زیبائی و توسط افراد غیرمتخصص دست به چنین عملی نزنید چون ممکن است نتایج غیرقابل پیش بینی ای برایتان داشته باشد که به بهای گزاف از دست رفتن سلامتی و زیبائیتان تمام شود.

تاریخ ثبت : 1400/09/09

پاسخ احمدی


مراقبت های بعد از عمل بوکال فت عبارتند از:

3الی 4 روز پس از عمل بوکال فت می بایست از غذاهای آبکی و نرم استفاده نمایید تا دهان شما زیاد حرکت نداشته باشد.

تا هنگامی که محل عمل به خوبی بهبود نیافته است از سیگار کشیدن خودداری کنید.

قسمت بخیه ها و زخم ها را با زبان خود هرگز لمس نکنید.

از انجام ورزش هایی که باعث آسیب رسیدن به صورت شما می شود مانند ورزش های رزمی تا زمان بهبودی کامل خودداری کنید.

مطابق با تحویز پزشک به مدت یک هفته پس از عمل از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

در هنگام استراحت سر خود را بالا نگه دارید.

تاریخ ثبت : 1401/01/15

پاسخ ملیکا


لایه ی چربی بوکال در واقع یه توده از چربی هستش که وسط گونه قرار داره. همه ی افراد دارای چربی تو قسمت بوکال هستن اما اندازه این لایه تو هر فرد متفاوته و روی شکل صورتش هم تاثیرگذاره. کسایی که دارای حجم زیادی از چربی گونه هستن ممکنه که احساس کنن صورتشون زیادی گرد و تپله و به همین علت تصمیم می گیرن که چربی صورتشون رو تخلیه کنن. حالا بعد از انجام این کار باید یه سری مراقبت هایی انجام بشه مثلا اینکه به مدت چند روز نباید ناحیه تحت درمان رو دستکاری کنه و ماساژ بده. از آب و نوشیدنی های طبیعی به مقدار زیادی استاده بشه تا روند بهبودی تسریع پیدا کنه و برای مدتی هم باید از مصرف الکل و هرگوه دخانیات خودداری بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/14

پاسخ N.i


درمورد عمل بوکال فت ضروری است که مراقبت هایی را به کار گرفت تا دوره نقاهت هرچه زودتر تمام شود. برخی از مهمترین مراقبت های بعد از بوکال فت به شرح زیر هستند:

  • مصرف داروهای تجویز شده در ساعات مشخص و به موقع
  • شستشوی مرتب دهان پس از هربار خوردن غذا
  • خودداری از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین
  • پیشگیری از ایجاد فشار روی زخم ها و بخیه ها
  • پرهیز از استعمال هر نوع دخانیات
  • خوردن غذاهای سبک و زودهضم
  • نوشیدن مایعات فراوان
  • خوابیدن به شکل صحیح و به پشت
  • توجه به بهداشت دهان و دندان و شستشوی دهان با سرم شستشو و دهان شویه

تاریخ ثبت : 1401/03/15

پاسخ مبینا

نازنین

تا چند روز قبل جراحی آسپرین .ایبوپروفن‌.نخورید .چون مصرف این دارو ها باعث تورم بعد عمل میشه .بعد عمل سرتون و بالا نگه دارید .بالش زیر سرتون و یکم بالا باشه .تا دو هفته فعالیت های ورزشی انجام ندید .غذاهای آبکی و مایعات زیاد مصرف کنید .

تاریخ ثبت : 1402/01/08

پاسخ Mary


من خیلی راجبش اطلاعات شخصی ندارم ، چون انجام ندادم 

اما فکر می کنم مثل خیلی از این نوع عمل ها باید تا یه مدت ورزش سنگین انجام ندی و مراقب تغدیت طبق دستور پزشک و شرایطت باشی 

تاریخ ثبت : 1402/03/07

پاسخ هانیه


این جراحی نیاز به مراقبت های،زیادی داره شما تا چند روز قبل جراحی آسپرین .ایبوپروفن‌.نخورید .چون مصرف این دارو ها باعث تورم بعد عمل میشه ، به هیچ عنوان از این قرص ها استفاده نکنید باید تا یه مدت ورزش سنگین انجام ندید  .غذاهای آبکی و مایعات زیاد مصرف کنید .

تاریخ ثبت : 1402/05/24
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


مراقبت های بعد از عمل جراحی بوکال فت مراقبت های بعد از تخلیه چربی بوکال مراقبت های بعد از بوکال فت

مشاهده کلینیک زیبایی