سوال کاربر

آیا کاشت ناخن در بارداری ضرر دارد؟ و آیا کاشت ناخن برای حاملگی ضرر دارد؟

تاریخ ثبت : 1400/09/09
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا کاشت ناخن در بارداری ضرر دارد؟

می توان گفت اکثر پزشکان کاشت ناخن را در بارداری توصیه نمی کنند، با توجه به اینکه در آرایشگاه ها ممکن است از مواد شیمیایی قوی گوناگون استفاده شود و دودهای مختلف معمولا در آرایشگاه ها به علت مواد مختلف وجود دارد، توصیه می شود که این کار را به زمان دیگری موکول کنید، مقدار ضرر هایی که متوجه شما خواهد شد به مواردی مثل اینکه چقدر و چه مدت زمانی در محیط حضور داشته باشید، طبیعتا هر چه مدت حضور شما بیشتر باشد ضرر ها می تواند بیشتر باشد، میزان تهویه هوا در محیط به چه شکل است، تهویه خوب هوا می تواند تاثیر گذار باشد، این موضوع که چند بار به این محیط ها مراجعه کنید و در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرید نیز تاثیر گذار می باشد.

آیا کاشت ناخن برای حاملگی ضرر دارد؟

توصیه میشود که عمل کاشت ناخن را در دوران حاملگی انجام نداد. مواد شیمیایی که در طی کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است برای سلامتی جنین اختلال ایجاد کنند. احتمال بروز عفونت بعد از کاشت ناخن را باید جدی گرفت. بنابراین  اقدام به انجام هر کاری که عاملی برای بروز عفونت به شمار می رود، در دوره حاملگی ممنوع است.

 

دقت داشته باشید که معمولا موادی که در کاشت ناخن به کار گرفته می شود تقریبا همگی شیمیایی هستند.

آیا مواد کاشت ناخن برای جنین ضرر دارد

مواد کاشت ناخن شیمیایی بوده و ضرر آن برای سلامتی جنین بر کسی پوشیده نیست. البته در برخی موارد، گفته شده است که انجام کاشت ناخن با مواد مرغوب و استاندارد ضرری برای جنین نخواهد داشت. با این حال، حساسیت بالای دوران بارداری دلیلی محکم برای ممنوعیت کاشت ناخن در این دوره است.

 

به طور کلی و خلاصه اکثر پزشکان توصیه می کنند که کاشت ناخن را در بارداری انجام ندهید، تا سلامت جنین شما به خطر نیفتد.

تاریخ ثبت : 1400/09/09

پاسخ احمدی


با وجودی که عوارض مشخصی از کاشت ناخن در زمان بارداری توسط پزشکان کشف نشده است اما توصیه می شود که در زمان بارداری از کاشت ناخن خودداری گردد. یا اگر کسی علاقمند به کاشت ناخن در این زمان می باشد بهتر است با حساسیت بیشتری اقدام یه این کار کند. 

باید در آرایشکاه معتبر این کار را انجام دهید. یا همان آرایشگاهی که قبلا می رفتید به همانجا بروید.

کاشت ناخن را در مکانی که فضای باز بیشتری دارد انجام دهید. زیرا هنگام کاشت ناخن به دلیل ترکیبات مواد، گازهایی تولید می شود که ممکن است برای جنین شما مضر باشد. بنابراین بهتر است در فضای باز انجام دهید و گاز را استشمام نکنید.

تاریخ ثبت : 1401/01/15

پاسخ م.رستگار


کاشت ناخن از جمله مواد شیمیایی که معمولا پیشنهاد می شود در دوران بارداری استفاده نشود نیست ، یعنی شما می توانید به راحتی ماه های اول این کار را انجام دهید و بعدش هم نیز این کار مشکلی ندارد اما معمولا پیشنهاد میشود این کار انجام نشود ولی هنوز دلیل منطقی برای انجام ندادن آن وجود ندارد صرفا به دلیل وجود مواد شیمیایی است و خطرات احتمالی که ممکنه است به وجود بیاید .

تاریخ ثبت : 1401/12/03

پاسخ مبینا

نازنین

بزارید دوران بارداری تون بگذره بعد انجام بدید اگه سلامت جنین تون براتون مهمه

تاریخ ثبت : 1402/01/08

پاسخ مبینا

نازنین

بعد موقع سزارین از لبها و ناخن ها حال عمومی بیمار رو بررسی میکنن بخاطر همین میگن آرایش نباید داشته باشید و لاک نزنید 

تاریخ ثبت : 1402/01/08

پاسخ ری


بله بهتره که از زمانی که فهمیدید باردار هستید ریمو کنید و تا بعد بارداری هم نکارید چونکه کاشت با وسایلی انجام میشه که اونجایی که میرید برای تمام مشتریانشون انجام میدن و این امز خودش به اندازه کافی خطر ناک هست ولی در دوران بارداری خطر بیشتری داره چون شما یه نفر نیستید دیگه و دو نفرید باید مراقبتاتون رو بیشتر کنید و حتی تا یک سالگی کودکتون هم اصلا نباید کاشت های بلند انجام بدید

تاریخ ثبت : 1402/04/29

پاسخ هانیه


بله ضرر داره و اصلا انجام ندید ریمو کنید بزارید دوران بارداری تون بگذره بعد انجام بدید اگه سلامت جنین تون براتون مهمه ، کاشت ناخن چونکه با مواد شیمیایی انجام میشه و کاملا ضرر داره ، حداقلش تا بک سالگی بچتون که شیر خواره انجام ندید

تاریخ ثبت : 1402/05/24

پاسخ ماهک


من خیلی هارو دیدم که انجام میدن و فکر نمی کردم که مشکلی داشته باشه ! ولی ظاهرا داره ….

تاریخ ثبت : 1402/05/28
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


کاشت ناخن و بارداری آیا کاشت ناخن برای جنین ضرر دارد آیا کاشت ناخن برای حاملگی ضرر دارد آیا کاشت ناخن برای خانم باردار ضرر دارد آیا کاشت ناخن برای زن حامله ضرر دارد آیا مواد کاشت ناخن برای جنین ضرر دارد آیا کاشت ناخن برای زن باردار ضرر دارد

مشاهده کلینیک زیبایی