سوال کاربر

آیا کاشت ناخن برای ناخن ضرر دارد و عوارض و معایب و ضرر های کاشت ناخن چیست؟

تاریخ ثبت : 1400/09/06
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا کاشت ناخن برای ناخن ضرر دارد؟

پیشنهاد می شود برای کاشت ناخن به مراکز معتبر مراجعه کنید تا کاشت ناخن با رعایت استانداردهای لازم و رعایت اصول بهداشتی برای شما انجام شود.

 

عوارض کاشت ناخن چیست :

دقت داشته باشید که عوارضی که ذکر می شوند احتمالی هستند و هرچه مرکزی که انتخاب میکنید بهتر کار کاشت ناخن را انجام دهد عوارض کمتر خواهد بود.

_ عفونت های قارچی

_ اگزمای تماسی یا درماتیت که باعث سرخی پوست، خارش و تاول در اطراف ناخن می­شود.

_ تغییر شکل دائمی صفحه ناخن

_ احتما تغییر جهت رویش ناخن ها

_ حساس شدن و شکنندگی ناخن ها بعد از حذف کاشت از روی آنها

_ عفونت های دردناک در انگشتان دست و پوست اطراف ناخن ها و احتمال انتقال آن ها به اطرافیان

_ احتمال ایجاد عفونت های باکتریایی سبز رنگ زیر ناخن ها

 

آیا کاشت ناخن باعث سرطان می شود :

احتمال ابتلا به سرطان نیز یکی از عوارض احتمالی و خطرناک کاشت ناخن است چه برای کسانی که روی ناخن هایشان کاشت انجام می­دهند و چه برای آرایشگران که در طول روز دائماً با مواد مورد نیاز برای کاشت در تماس هستند.

در مرحله اول بر اثر تراشیده شدن ناخن با سوهان های مخصوص کاشت و نازک شدن آن احتمال جذب مواد شیمایی توسط بافت اطراف آن وجود دارد. در مواردی که ناخن ها بیشترین حالت طبیعی را دارند بعلت نازکی بیش از حد ناخن این احتمال بیشتر است.  هم چنین احتمال ابتلا به سرطان ریه برای آرایشگران و کسانی که در بازه های زمانی کوتاه در معرض گازهای سمی مواد قرار می­گیرند نیز وجود دارد.

 

واکنش آلرژیک به مواد مورد استفاده در کاشت ناخن :

در برخی از افرادی که با این مواد در تماس هستند واکنش های آلرژیک دیده می­شود. این واکنش ها که در مطالعات انجام شده روی افراد مشاهده شده است عبارت­ند از: سردرد، خارش و تورم در ناخن ها و پوست اطراف آن ها، قرمزی چشم ها و ریزش اشک.

 

در کل باید گفت که کاشت ناخن اگر به مدت طولانی، با استفاده از مواد نامرغوب و بدون رعایت نکات بهداشتی لازم انجام شود قطعا به ناخن ها و حتی پوست اطراف آن ها آسیب های جدی وارد خواهد کرد.

به علاوه اینکه پس از گذشت هر دو یا سه هفته باید برای ترمیم مجدد آن ها اقدام کنید، توجه کنید که در مدت زمان  طولانی ممکن است این کار باعث از بین رفتن دائمی ریشه ناخن ها شود. پس بهتر است با توجه به توصیه پزشکان هر 3 ماه پس از کاشت ناخن به ناخن هایتان استراحت داده و به آن ها اجازه دهید ترمیم شوند. حتی در صورت استفاده از ناخن های مصنوعی، چسب مورد استفاده برای آن ها خطرات و عوارضی را به همراه خواهد داشت.

تاریخ ثبت : 1400/09/06

پاسخ ملیکا


کاشت ناخن باعث نرسیدن اکسیژن به بافت زیر ناخن میشه و به همین علت می تونه باعث ایجاد عوارض و مشکلاتی بشه از جمله: بروز عفونت های قارچی، شل و سست شدن ناخن ها، ترک خوردن ناخن ها و تغییر رنگشان. 

اگه تصمیم به کاشت ناخن گرفتتید توصیه می کنم که حتما به آرایشگاه های معتبر مراجعه کنین و برای جلوگیری از عوارض هایی که گفتم هم بهتره هر 3 ماه یکبار ناخن های مصنوعی رو بردارید تا              ناخن های خودتون یه مقدار استراحت کنن. 

تاریخ ثبت : 1401/03/07

پاسخ mitra


کاشت ناخن باعث میشه که ناخن های اصلی خودتون آسیب ببینه. کاشت ناخن باعث شل شدن و شکنندگی ناخن های خودتون میشه. اگه کاشت ناخن رو توی یه مرکز غیرمعتبر انجام بدین که اصلا هیچ توجهی به رعایت بهداشت ندارن حتی ممکنه باعث ایجاد عفونت های قارچی بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/24
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا کاشت ناخن برای ناخن ضرر دارد ضرر های کاشت ناخن زیان های کاشت ناخن آیا کاشت ناخن ضرر دارد ضرر های ناخن کاشته شده

مشاهده کلینیک زیبایی