سوال کاربر

آیا کاشت ناخن برای ناخن ضرر دارد و عوارض و معایب و ضرر های کاشت ناخن چیست؟

تاریخ ثبت : 1400/09/06
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا کاشت ناخن برای ناخن ضرر دارد؟

پیشنهاد می شود برای کاشت ناخن به مراکز معتبر مراجعه کنید تا کاشت ناخن با رعایت استانداردهای لازم و رعایت اصول بهداشتی برای شما انجام شود.

 

عوارض کاشت ناخن چیست :

دقت داشته باشید که عوارضی که ذکر می شوند احتمالی هستند و هرچه مرکزی که انتخاب میکنید بهتر کار کاشت ناخن را انجام دهد عوارض کمتر خواهد بود.

_ عفونت های قارچی

_ اگزمای تماسی یا درماتیت که باعث سرخی پوست، خارش و تاول در اطراف ناخن می­شود.

_ تغییر شکل دائمی صفحه ناخن

_ احتما تغییر جهت رویش ناخن ها

_ حساس شدن و شکنندگی ناخن ها بعد از حذف کاشت از روی آنها

_ عفونت های دردناک در انگشتان دست و پوست اطراف ناخن ها و احتمال انتقال آن ها به اطرافیان

_ احتمال ایجاد عفونت های باکتریایی سبز رنگ زیر ناخن ها

 

آیا کاشت ناخن باعث سرطان می شود :

احتمال ابتلا به سرطان نیز یکی از عوارض احتمالی و خطرناک کاشت ناخن است چه برای کسانی که روی ناخن هایشان کاشت انجام می­دهند و چه برای آرایشگران که در طول روز دائماً با مواد مورد نیاز برای کاشت در تماس هستند.

در مرحله اول بر اثر تراشیده شدن ناخن با سوهان های مخصوص کاشت و نازک شدن آن احتمال جذب مواد شیمایی توسط بافت اطراف آن وجود دارد. در مواردی که ناخن ها بیشترین حالت طبیعی را دارند بعلت نازکی بیش از حد ناخن این احتمال بیشتر است.  هم چنین احتمال ابتلا به سرطان ریه برای آرایشگران و کسانی که در بازه های زمانی کوتاه در معرض گازهای سمی مواد قرار می­گیرند نیز وجود دارد.

 

واکنش آلرژیک به مواد مورد استفاده در کاشت ناخن :

در برخی از افرادی که با این مواد در تماس هستند واکنش های آلرژیک دیده می­شود. این واکنش ها که در مطالعات انجام شده روی افراد مشاهده شده است عبارت­ند از: سردرد، خارش و تورم در ناخن ها و پوست اطراف آن ها، قرمزی چشم ها و ریزش اشک.

 

در کل باید گفت که کاشت ناخن اگر به مدت طولانی، با استفاده از مواد نامرغوب و بدون رعایت نکات بهداشتی لازم انجام شود قطعا به ناخن ها و حتی پوست اطراف آن ها آسیب های جدی وارد خواهد کرد.

به علاوه اینکه پس از گذشت هر دو یا سه هفته باید برای ترمیم مجدد آن ها اقدام کنید، توجه کنید که در مدت زمان  طولانی ممکن است این کار باعث از بین رفتن دائمی ریشه ناخن ها شود. پس بهتر است با توجه به توصیه پزشکان هر 3 ماه پس از کاشت ناخن به ناخن هایتان استراحت داده و به آن ها اجازه دهید ترمیم شوند. حتی در صورت استفاده از ناخن های مصنوعی، چسب مورد استفاده برای آن ها خطرات و عوارضی را به همراه خواهد داشت.

آیا کاشت ناخن خطرناک است

کاشت ناخن اقدامی برای زیبایی ناخن هاست که به طور رایج اجرا می شود. کاشت ناخن تا زمانی که طبق اصول استاندارد انجام گیرد، ضرری برای سلامتی بدن نخواهد داشت. در غیر این صورت، باید منتظر دردسرهایی همچون ایجاد عفونت و حساسیت پوست اطراف ناخن بود.

تاریخ ثبت : 1400/09/06

پاسخ ملیکا


کاشت ناخن باعث نرسیدن اکسیژن به بافت زیر ناخن میشه و به همین علت می تونه باعث ایجاد عوارض و مشکلاتی بشه از جمله: بروز عفونت های قارچی، شل و سست شدن ناخن ها، ترک خوردن ناخن ها و تغییر رنگشان. 

اگه تصمیم به کاشت ناخن گرفتتید توصیه می کنم که حتما به آرایشگاه های معتبر مراجعه کنین و برای جلوگیری از عوارض هایی که گفتم هم بهتره هر 3 ماه یکبار ناخن های مصنوعی رو بردارید تا              ناخن های خودتون یه مقدار استراحت کنن. 

تاریخ ثبت : 1401/03/07

پاسخ mitra


کاشت ناخن باعث میشه که ناخن های اصلی خودتون آسیب ببینه. کاشت ناخن باعث شل شدن و شکنندگی ناخن های خودتون میشه. اگه کاشت ناخن رو توی یه مرکز غیرمعتبر انجام بدین که اصلا هیچ توجهی به رعایت بهداشت ندارن حتی ممکنه باعث ایجاد عفونت های قارچی بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/24

پاسخ مبینا

نازنین

موقعی که میخوان ناخن مصنوعی رو موقع کاشت روی ناخن بزارن ..روی ناخن طبیعی رو با سوهان های برقی خاص صاف و ریز میکنن این کار باعث میشه لایه سطحی ناخن نازک و ضعیف و آسیب پذیر تر بشه .وقتی مواد شیمیایی رو روی ناخن میزارن احتمال جذب مواد سمی از روی سطح ناخن و پوست زیاد میشه .گاز های سمی مواد کاشت ناخن هم ممکن باعث مسمومیت و یا حتی زمینه رو برای آسم و سرطان ریه زیاد کنه .محصولات کاشت ناخن ممکن باعث فرد به اگزما بشن .که علائمش سرخی پوست .خارش و تاول رو نشون میده .احتمال اینکه به قارچ و عفونت دچار بشید هست .عفونت باکتریایی سبز رنگ هست ممکنه پیش بیاد.اشعه uvبرای سفت کردن پودر ژلی ناخن استفاده میشه که احتمال بروز سرطان رو زیاد میکنه 

تاریخ ثبت : 1402/01/08

پاسخ مبینا

نازنین

یکی از عوارض نادر خطر مرگ هست که با شدت گرفتن عفونت باکتریایی پیش میاد .بعد برداشتن کاشت ناخن .ناخن بقدری نازک شده که ۴ ماه باید صبر کنید که ناخن به حالت طبیعی خودش برگرده .اگه باز اصرار دارید این کار و انجام بدید حتما پیش افراد با تجربه برید و محیط های بهداشتی .

تاریخ ثبت : 1402/01/08

پاسخ هانیه


نه در کوتاه مدت ضرر نداره امل در بلند مدت ممکنه ضرر داشته باشه مثلا کاشت ناخن باعث میشه که ناخن های اصلی خودتون آسیب ببینه. کاشت ناخن باعث شل شدن و شکنندگی ناخن های خودتون میشه. اگه کاشت ناخن رو توی یه مرکز غیرمعتبر انجام بدین که اصلا هیچ توجهی به رعایت بهداشت ندارن حتی ممکنه باعث ایجاد عفونت های قارچی بشه. پس برای انجام کاشت ناخون بهتره یه جای معتبر و مطمعن برید و بدونید بهداشت و به خوبی رعایت میکنن.

تاریخ ثبت : 1402/05/13

پاسخ ماهک


نه عزیزم 

ضرر نداره فقط برو یه جای معتبر که کارش خوب باشه که پوستت و ناخنت آسیب ببینه چون اگه کارش خوب نباشه احتمال زدن قارچ پوسی هستش 

تنها مشکلش اینه اگه ریمو کنی یکم ظاهر ناخنهای خودت جالب نیست که اونم موقت اگه ناخن کارت درست کار کرده باشه . 

در کل به نظرم کار اوکییه،  چون خیلی ها با شکل صدف ناخنهاشون مشکل دارن …و واقعا جلای دستتو بیشتر می‌کنه . 

تاریخ ثبت : 1402/06/01
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا کاشت ناخن برای ناخن ضرر دارد ضرر های کاشت ناخن زیان های کاشت ناخن آیا کاشت ناخن ضرر دارد ضرر های ناخن کاشته شده کاشت ناخن اقدامی برای زیبایی ناخن هاست که به طور رایج اجرا می شود. کاشت ناخن تا زمانی که طبق اصول استاندارد انجام گیرد، ضرری برای سلامتی بدن نخواهد داشت. در غیر این صورت، باید منتظر دردسرهایی همچون ایجاد عفونت و حساسیت پوست اطراف ناخن بود.

مشاهده کلینیک زیبایی