سوال کاربر

آیا میکرونیدلینگ صورت درد دارد؟ - یا بعد از میکرونیدلینگ درد دارد؟ - به طور کلی میکرونیدلینگ درد داره؟

تاریخ ثبت : 1400/09/05
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا میکرونیدلینگ صورت درد دارد؟

به طور کلی عملکرد میکرونیدلینگ به این صورت است که سوزن ها به صورت چندتایی وارد پوست می شود، البته عمق وارد شدن سوزن های میکرونیدلینگ توسط پزشک کنترل می شود، به صورت کلی می توان گفت میکرونیدلینگ کمی درد دارد که در بسیاری از افراد قابل تحمل است و در حدی نیست که به آن اهمیتی دهند، با توجه به اینکه سوزن ها با سرعت وارد پوست و خارج می شوند، درد آن کم می باشد، اما اگر بخواهید یا پزشکتان تشخیص دهد که آستانه تحمل درد در شما پایین است از کرم های بی حسی استفاده خواهد کرد تا دردی را حس نکنید.

 

عوامل ایجاد درد در میکرونیدلینگ :

_ اولین عامل ایجاد درد سوزن های مورد استفاده در میکرونیدلینگ است این سوزن ها کیفیت و اندازه های متفاوتی دارند. که پزشکتان در هنگام خرید سوزن ها هر چه سوزن های با کیفیت تری انتخاب کند درد کمتر خواهد شد. تعداد سوزن ها مورد استفاده نیز متفاوت می باشد، سوزن های شش سوزنه یا دوازده سوزنه یا بیست و چهار سوزنه و... استفاده خواهد شد.

_ عمق نفوذ سوزن ها به پوست معمولا از نیم میلیمتر تا دو و نیم میلیمتر می باشد، طبیعتا هر چه عمق نفوذ بیشتر باشد درد بیشتر خواهد شد.

_ در نواحی مختلف پوست با توجه به ضخامت آن میزان درد متفاوت است.

_ چربی های زیر پوست نیز یکی دیگر از عواملی هستن که میزان درد را کنترل می­کنند. هر چه میزان این چربی ها بیشتر باشد درد کمتری را احساس خواهید کرد.

_ استفاده از کرم بی حسی توسط پزشک قبل از میکرونیدلینگ، اگر از کرم بی حسی استفاده شود تقریبا دردی نخواهد داشت، ولی چون درد چندانی ندارد معمولا در حالت عادی استفاده نمی شود که شما میتوانید از پزشکتان بخواهید از کرم بی حسی استفاده کند.

 

راه های کاهش درد میکرونیدلینگ :

کرم بی حسی :

این کرم ها بطور معمول قبل از انجام هر نوبت درمان استفاده خواهند شد و با ایجاد بی حسی بر روی پوست احساس درد را از بین برده و یا کاهش می­دهند.

کمپرس سرد :

برای کاهش التهاب قبل از انجام عمل می­توانید از کمپرس سرد با مشورت و اجازه پزشکتان استفاده کنید.

 

در هر صورت درمان میکرونیدلینگ با آسیب سطحی به پوست همراه است که همگی بعد از چند روز با افزایش کلاژن سازی و ترمیم پوست از بین خواهند رفت. در این جا باید به این موضوع اشاره کرد که اگر بعد از اتمام درمان هم درد ادامه پیدا کرد از مصرف مسکن و ضد التهاب ها در 48 ساعت اول با مشورت و اجازه پزشکتان بپرهیزید چرا که این داروها اثر انجام عمل را از بین می برند و در این صورت پوست شما به حالت قبل باز خواهد گشت.

می توانید میکرونیدلینگ را با کیفیت بالا و بدون درد در مجموعه زیبایی سایت بانوان زیبا انجام دهید، جهت مشاهده روی مجموعه زیبایی سایت بانوان زیبا کلیک کنید.

تاریخ ثبت : 1400/09/05

پاسخ مریم


من میکرونیدلینگ انجام دادم چون دردش کم بود از کرم بی حسی استفاده نمیکردم

واسه من اصلا درد نداشت با اینکه خونریزی داشت ولی دردش خیلی کم بود

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ مبینا

نازنین

نه به اون صورت دردی نداره اما اگه شما حساس هستین به درد از کرم های بی حس کننده استفاده کنید 

تاریخ ثبت : 1402/01/05

پاسخ ری


برای انجام میکرو صورت اغلب مراکز های زیباییی بی حسی به صورتتون میزنند و دیگه دردی حس نمیکنید

تاریخ ثبت : 1402/03/23
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا میکرونیدلینگ صورت درد دارد درد میکرونیدلینگ میکرونیدلینگ درد داره؟ میکرونیدلینگ درد دارد؟ آیا میکرونیدلینگ درد دارد درد بعد از میکرونیدلینگ درد میکرونیدلینگ صورت چقدر است

مشاهده کلینیک زیبایی