سوال کاربر

پلاژن تراپی بهتر است یا میکرونیدلینگ؟ و کدام روش مناسب تر و بهتر می باشد و تاثیر بیشتری دارد؟

تاریخ ثبت : 1400/09/05
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

پلاژن تراپی بهتر است یا میکرونیدلینگ؟

دقیقا نمی­توان گفت که کدام یک از روش های پلاژن تراپی یا میکرونیدلینگ برای پوست و درمان مورد نظر شما مناسب است اما ابتدا سعی می­کنیم تفاوت ها و مزایای هر کدام از این دو روش مؤثر در جوان سازی پوست، رفع چین و چروک و رفع جای جوش و آکنه را بررسی کنیم تا در پایان بتوانیم به نتیجه ی مطلوبی در انتخاب هر یک از این دو درمان دست یابیم

 

پلاژن تراپی و میکرونیدلینگ را به صورت مختصر به همراه کاربرد ها و مزایا و عوارض شرح می دهیم تا شما بتوانید برای درمان و متناسب با خواست خودتان انتخاب کنید.

 

پلاژن تراپی چگونه انجام می شود :

در انجام پلاژن تراپی با استفاده از امواج رادیویی پالس های کنترل شده ی موج را به عمق چند میلی متری پوست می­فرستند، انتقال این پالس ها با سرعت و بدون ورود هر گونه جسم تیزی به پوست از جمله سوزن ها انجام می­شود و بطور معمول بدون درد انجام می­گیرد البته باید در نظر داشت که با توجه به ایجاد تغییرات در پوست و چربی های موجود در سلول های پوستی ایجاد مقداری التهاب و قرمزی بر روی پوست شما امری طبیعی است.

 

در طی این مراحل  ابتدا با حرارت ایجاد شده توسط امواج چربی های انباشته در سلول ها تجزیه و جداسازی می­شوند و سپس با آزاد سازی این چربی ها و انتقال آن ها به سراسر بدن باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست می­شود. در این روش ممکن است شما نیاز به فعالیت بیشتری داشته باشید زیرا چربی های آزاد شده بدون ورزش و فعالیت بدنی مناسب از بدن شما خارج نخواهند شد، اگر تمرینات ورزشی را در در برنامه روزانه خود دارید و یا می­توانید آن را در برنامه ی خود قرار دهید پلاژن تراپی روشی بدون درد و آسیب سطحی به پوست شما خواهد بود. در نهایت با خروج چربی ها از سلول های پوستی شما، پوست تقریبا بطور دائمی منقبض و سفت شده و کلاژن کافی را تولید می­کند.

 

از پلاژن تراپی معمولا برای موارد زیر استفاده میشود :

  • شفافیت پوست
  • روشن شدن و کاهش رنگدانه های پوستی
  • سفت شدن پوست
  • جلوگیری از شل شدگی و افتادگی پوست بطور دائم

 

عوارض پلاژن تراپی چیست :

پلاژن تراپی معمولا عوارض خاصی ندارد و حتی برای پوست های حساس استفاده می شود، افرادی که جوش فعال دارند و برای خانم های باردار و در دوران شیردهی توصیه نمی شود.

 

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود :

در روشی که برای انجام میکرونیدلینگ بکار می­رود سوزن های کوچکی که بر روی دستگاه قرار داند با ایجاد میکرو کانال های متعدد و سوراخ هایی بر روی پوست منافذ را برای تزریق سرم مخصوص میکرونیدلینگ باز می­کنند که معکولا با ایجاد خون ریزی بسیار کم و موقتی همراه است اما ایجاد این سوراخ ها باعث می­شود سرم و ویتامین هایی که از قبل بر روی پوست پخش خواهند شد سریع تر و راحت تر به داخل پوست نفوذ کنند در نتیجه روند بهبودی افزایش خواهد یافت و پس از پنج تا هفت جلسه احتمالا به نتیجه مطلوبی دست خواهید یافت.

 

مزایای میکرونیدلینگ :

میکرونیدلینگ امروزه کاربردهای زیادی برای پوست و حتی مو دارد، جوانسازی، شفافیت پوست، رفع جای جوش و اسکارها، بخشی از کاربردهای میکرونیدلینگ می باشد.

 

عوارض میکرونیدلینگ :

_ قرمزی و التهاب پوستی پس از انجام هر دو روش طبیعی است.

_ ممکن است اگر حساس باشید کمی درد داشته باشد که میتوانید از پزشکتان بخواهید از کرم بی حسی استفاده کند.

_ ممکن است پس از درمان دچار تورم بر روی پوستتان شوید که تقریبا طی یک هفته از بین خواهد رفت.

_ تقریبا دو روز بعد از میکرونیدلینگ پوسته پوسته شدن را به مدت تقریبا یک یا دو روز احتمالا تجربه خواهید کرد.

_ حساسیت پوست پس از انجام این درمان افزایش خواهد یافت و باید از مصرف محصولاتی با خاصیت اسیدی خودداری کنید.

_ با توجه به روند افزایش سن اثرات انجام این درمان با رعایت اصول مراقبت از پوست بطور متوسط تا دو سال باقی خواهد ماند.

 

به طور کلی بهتر است انتخاب روش مناسب برای درمان را به پزشکتان بسپارید، پزشکتان می تواند تشخیص دهد با توجه به نوع پوست شما کدام روش را استفاده کند. جهت دریافت مشاوره رایگان بر روی مشاهده متخصص زیبایی کلیک کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

تاریخ ثبت : 1400/09/05

پاسخ ملیکا


پلاژن تراپی و ميکرونيدلينگ دوتا روش خیلی عالی واسه جوانسازي و ترمیم پوست و از بین بردن جای لک،جوش،زخم و.... هستن اما اینکه کدوم روش برای شما مناسب تره بستگی به این داره که نظر پزشک و متخصص پوست چیه و اینکه اصلا مشکل پوستی شما دقیقا چیه?! به طور کلی تکنیک پلاژن تراپی نسبت به ميکرونيدلينگ پیشرفته تر و جديدتره اما ميکرونيدلينگ هزینه ی پایین تری داره ولی به هرحال برای اینکه مطمئن بشید که کدوم تکنیک واسه شما مناسب تره بهتره حتما حتما با یه متخصص پوست مجرب صحبت کنید و مشاوره بگیرید.

تاریخ ثبت : 1400/10/16

پاسخ مریم


من میکرونیدلینگ انجام دادم خیلی خوب بود و واقعا خوشحالم ازش واسه چین و چروک کنار چشم انجام دادم که کلا رفت و حتی پوستمم خیلی خوب شد

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ سمیرا

نازنین

میکرونیدلینگ به همراه کوکتل خیلی خوبه

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ N.i


پلاژن تراپی و میکرونیدلینگ دو روش کاربردی برای جوانسازی پوست هستند. انتخاب اینکه کدام یک از تکنیک های پلاژن تراپی و میکرونیدلینگ مناسب است، باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. 

به طور کلی، پلاژن تراپی روشی جدیدتر و کم تهاجمی تر نسبت به میکرونیدلینگ است. در پلاژن تراپی پالس هایی کنترل شده وارد لایه های زیرین پوست می شوند؛ بدون اینکه سوراخی در پوست ایجاد شود. در میکرونیدلینگ سوراخ های بسیار ریز توسط سوزن های ظریف روی پوست ایجاد شده و کلاژن تراپی تحریک میشود. میکرونیدلینگ نسبت به پلاژن تراپی نیاز به مراقبت های بیشتری در دوره نقاهت دارد. لازم به ذکر است که هزینه اجرای پلاژن تراپی در مقایسه با میکرونیدلینگ بیشتر است.

تاریخ ثبت : 1401/03/06

پاسخ مبینا

نازنین

من چند جلسه میکرونیدلینگ انجام دادم واقعا تاثیر خیلی خوبه داره روی پوست راضی بودم 

تاریخ ثبت : 1402/01/04

پاسخ فرزانه


پلاژن تراپی یه روش جدید و پیشرفته واسه جوانسازی پوسته با این روش میشه با لایه برداری چین و چروک پوست رو کاهش داد و اینجوری هم پوست رو جوانسازی کرد و همینطور میشه پوست رو سفت تر کرد و لک های ناشی از نور آفتاب و حاملگی رو از بین برد و پوست رو روشن تر کرد

تاریخ ثبت : 1402/03/10

پاسخ ماهک


جفتشون خیلی خوبه من تجربه نکردم ولی هرکی که از یکیشون استفاده کرده نظرش مثبت بوده بازن بستگی به نیاز و هزینه ای که میخوای بکنی داره. 

تاریخ ثبت : 1402/05/05
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


پلاژن تراپی بهتر است یا میکرونیدلینگ از پلاژن تراپی استفاده کنیم یا میکرونیدلینگ پلاژن تراپی بهتر جواب می دهد یا میکرونیدلینگ

مشاهده کلینیک زیبایی