سوال کاربر

بهترین کلینیک و مرکز و دکتر خوب برای میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در تهران - کجا خوبه و کدوم بهتر است

تاریخ ثبت : 1401/01/26
پاسخ سایت

پاسخ سایت


  میکرونیدلینگ چیست؟

میکرو به معنای ریز و نیدلینگ به معنای سوزن زدن میباشد. پس میکرونیدلینگ یعنی وارد کردن سوزن های ریز استریل شده به صورت کنترل شده به پوست به منظور زیبایی پوست.

 

روش میکرونیدلینگ چگونه است؟

همینطور که میدونید پوست انسان قابلیت ترمیم خودش رو داره، روش میکرونیدلینگ با ایجاد زخم های کوچیک و کنترل شده، پوست رو تحریک میکنه که برای ترمیم و بازسازی خودش کلاژن و الاستین تولید کنه، کلاژن و الاستین دو عنصر مهم پوست هستند که نقش مهمی در زیبایی پوست دارند، در فیلم چند ثانیه ای زیر نحوه ترمیم پوست بعد از میکرونیدلینگ رو ببینید، هنگامی که پوست خودش رو ترمیم میکنه در هنگام ترمیم، ناهماهنگی های مورد نظر که بر روی پوست وجود داره ام از بین خواهد رفت و پوست در واقع مجدد ساخته میشه

دستگاه میکرونیدلینگ چیست؟

معمولا به دو روش در حال حاضر در ایران میکرونیدلینگ انجام میشه، یکی استفاده از دستگاه درمارولر هستش و یکی دستگاه درماپن هستش، به صورت مختصر هر کدوم رو توضیح میدیم و با هم مقایسه میکنیم تا بتونیم بهترین دستگاه برای میکرونیدلینگ رو انتخاب کنیم.

 

دستگاه درمارولر چیست :

عکس دستگاه درمارولر خانگی میکرونیدلینگ

دستگاه درمارولر که به عنوان دستگاه درمارولر خانگی هم شناخته میشه، یک غلطک داره که بر روی اون سوزن ها تعبیه شده اند و همچنین یک دسته داره که توسط اون غلطک رو بر روی پوست میکشیم.

فیلم چند ثانیه ای طرز کار میکرونیدلینگ با دستگاه درمارولر رو در زیر ببینید.

دستگاه درماپن چیست؟

عکس دستگاه درماپن میکرونیدلینگ

دستگاه درماپن میکرونیدلینگ یک موتور الکتریکی داره که میتونه با سرعت سوزن هایی که جلوی اون نصب میشه رو عقب جلو کنه, سوزن هایی که روی درماپن نصب میشه یکبار مصرف هستن و تعدادشون میتونه مختلف باشه، مثلا شش سوزنه یا دوازده سوزنه یا بیست و چهار سوزنه و... که معمولا بیشتر از 12 سوزنه استفاده میشه

میزان عمق نفوذ سوزن ها قابل تنظیم هستش و میتونه از نیم میلیمتر تا دو و نیم میلیمتر تنظیم بشه، میزان عمق نفوذ سوزن در نواحی مختلف پوست متفاوته

در فیلم چند ثانیه ای زیر نحوه طرز کار دستگاه درماپن رو ببینید.

درماپن بهتر است یا درمارولر :

دقت داشته باشید برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از میکرونیدلینگ بگیرید، مهم است که در انتخاب دستگاه دقت داشته باشید، ما در زیر مهمترین تفاوت های میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن و درمارولر را به شما میگوییم.

1_ دستگاه درماپن قابلیت تنظیم عمق نفوذ سوزن ها را با دقت بسیار بالایی دارد، که در نواحی مختلف پوست باید متفاوت باشد اما درمارولر نمیتوانیم عمق نفوذ را مشخص کنیم.

2_ با توجه به اینکه در درماپن سرعت نفوذ سوزن ها به پوست خیلی زیاد است، میزان درد بسیار کمتر می باشد و تقریبا ناچیز است اما در درمارولر چنین نیست.

3_ سوراخ ها یا زخم های ایجاد شده روی پوست با دستگاه درماپن بسیار با کیفیت تر و دقیق تر میباشند. که در نتیجه، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

4_ دستگاه درماپن بسیار بهداشتی تر از درمارولر می باشد.

فیلم چند ثانیه ای مقایسه دستگاه درماپن با درمارولر را در زیر ببینید.

پس می توان نتیجه گرفت که انجام روش میکرونیدلینگ با درماپن بهتر از درمارولر است.

مزو میکرونیدلینگ چیست؟

همینطور که تا اینجا متوجه شدیم، در روش میکرونیدلینگ سوراخ هایی در پوست ایجاد میشه و به لایه زیرین پوست دسترسی داریم، حالا بهترین فرصته تا مواد مغذی مورد نظرمون رو روی پوست بمالیم و با میکرونیدلینگ به لایه زیرین پوست تزریقش کنیم، پس هنگامی که در میکرونیدلینگ از مواد مغذی پوست استفاده میشه به این روش مزو میکرونیدلینگ یا مزونیدلینگ گفته میشه. مزونیدلینگ یعنی اینکه در هنگام میکرونیدلینگ از موادی هم روی پوست استفاده میشه

 

کوکتل پوستی چیست؟

عکس کوکتل پوستی برای مزونیدلینگ

کوکتل های پوستی مواد مغذی هستند که در روش مزونیدلینگ یا مزو میکرونیدلینگ استفاده میشود، کوکتل های پوستی در انواع مختلف وجود دارند که بر اساس نیاز از آن ها استفاده میشود، مثلا برای رفع چین و چروک از کوکتلی که مخصوص رفع چین و چروک باشد استفاده میشود و همچنین برای سایر درمان ها مثل رفع جای خال و لک، جای جوش و اسکار ها، تقویت مو و ابرو و... از کوکتل های مخصوص خودشان که وجود دارد استفاده میشود.

 

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

با توجه به این که سوزن ها خیلی ریز هستن و با سرعت بالایی وارد پوست میشوند، میتوان گفت میزان درد میکرونیدلینگ بسیار کم و ناچیز می باشد، طبق تجربه ای که ما داریم، اکثر مراجعه کنندگان هیچ مشکلی با درد میکرونیدلینگ ندارند و اذیت نمیشوند، اما اگر کسی آستانه تحمل درد پایینی داشته باشد، از کرم بی حسی برای میکرونیدلینگ استفاده میشود، به اینصورت میتوان گفت در پاسخ به این سوال که میزان درد میکرونیدلینگ چقدر است؟ میتوان گفت میکرونیدلینگ در حالت عادی بسیار کم و ناچیز است و با کرم بی حسی اصلا درد ندارد.

 

آیا میکرونیدلینگ خونریزی دارد؟

مقدار طبیعی خونریزی در میکرونیدلینگ | کیم کارداشیان

در تصویر بالا مقدار طبیعی خونریزی در میکرونیدلینگ را روی صورت کیم کارداشیان wink ببینید، خونریزی در میکرونیدلینگ به مقدار کمی طبیعی میباشد،  اما خونریزی بعد از میکرونیدلینگ طبیعی نمی باشد، خونریزی بلافاصله بعد از اتمام میکرونیدلینگ متوقف میشود، و در صورتی که بعد از میکرونیدلینگ خونریزی داشتید با پزشکتان مشورت کنید.

 

میکرونیدلینگ چه کاربردی دارد؟

میکرونیدلینگ برای جوانسازی و رفع مشکلات پوست و همچنین تقویت و رشد مو و ابرو کاربرد دارد. در زیر مهمترین کاربردهای میکرونیدلینگ را برشمرده ایم.

1_ برای رفع چین و چروک های پوست

2_ بستن منافذ باز پوست

3_ رفع و از بین بردن جای جوش

4_ برای رفع و از بین بردن جای سالک

5_ برای رفع لک و کک و مک و خال های پوستی

6_ برای رفع و از بین بردن اکثر اسکار های روی پوست

7_ برای روشن کردن و سفید شدن پوست

8_ رفع و از بین بردن خط اخم و خنده

9_ رفع و از بین بردن ترک های پوستی

10_ رفع چاله های روی پوست مثل ابله مرغان و موارد مشابه

11_ برنزه کردن پوست

12_ رفع و از بین بردن تیرگی و سیاهی دور چشم

13_ برای سفت شدن پوست

14_ تقویت و رشد و پرپشت شدن موهای سر

15_ تقویت و رشد و پرپشت شدن ابرو ها

16_ و موارد مشابه برای زیبایی پوست و مو

در فیلم کوتاه زیر برخی از نمونه کارهایی که توسط میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ انجام شده است را ببینید.

میکرونیدلینگ چقدر تاثیر دارد؟

در پاسخ به این سوال که میکرونیدلینگ چقدر موثر است می توان گفت، میکرونیدلینگ تاثیر خوبی دارد و معمولا رضایت از این روش بالاست، اگر پزشکتان برای درمان شما این روش را انتخاب کند به ایشان اعتماد کنید و جلسات را تا انتها طبق نظر ایشان ادامه دهید، با تجربه ای که ما در عمل دیده ایم این روش تاثیر بسیار خوبی دارد، مخصوصا برای جوانسازی و رفع چین و چروک صورت می تواند بسیار مفید باشد.

 

مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ چیست؟

مراقبت های و اقدامات و نکات و توصیه های قبل از میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را از میکرونیدلینگ بگیریم، لازم است که نکات و اقدامات و توصیه های قبل از میکرونیدلینگ را جدی بگیریم و به آن اهمیت دهیم.

1_ پیشنهاد میشود در انتخاب کلینیک مناسب مطمئن شوید، پیشنهاد میشود از پزشک با تخصص پوست و مو کمک بگیرید، در آرایشگاه و توسط افراد غیر پزشک توصیه نمیشود، دقت داشته باشید که مسئله سلامتی شما می باشد.

2_ قبل از میکرونیدلینگ حمام کنید و کاملا تمیز به پزشکتان مراجعه کنید.

3_  بدون هر گونه مواد لوازم آرایشی و کرم ها به پزشکتان برای میکرونیدلینگ اقدام کنید.

4_ بهتر است قبل از اقدام به میکرونیدلینگ کمی در مورد این روش تحقیق کنید و با اطلاعات اقدام کنید.

5_ پزشکتان را به طور کامل و دقیق از سوابق پزشکیتان مطلع کنید.

 

میکرونیدلینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

میکرونیدلینگ با همه مزایایی که دارد و رضایت بالایی از انجام میکرونیدلینگ وجود دارد اما ممکن است برای افرادی مناسب نباشد و ممنوع است که از میکرونیدلینگ استفاده کنید.

ما در اینجا برخی از مواردی که باعث ممنوعیت انجام میکرونیدلینگ میشوند را بررسی میکنیم اما هنگامی که شما پزشکتان را دقیق و به طور کامل از سوابق پزشکیتان مطلع میکنید، پزشک شما بهترین کسی است که تشخیص میدهد که این روش درمانی برای شما مناسب میباشد یا نه

1_ خانم های باردار و زنان باردار در دوران حاملگی

2_ مادران در دوران شیردهی

3_ کسانی که سرطان پوست دارند.

4_ بیماران دیابتی

5_ بیماران هموفیلی

6_ افرادی که عفونت پوستی دارند.

مواردی همچون اینکه میکرونیدلینگ برای چه سنی مناسب است و سن مناسب انجام میکرونیدلینگ چه سنی است، میتوان گفت این روش معمولا در سن های مختلف میتواند مفید و کارساز باشد.

 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ و مزو میکرونیدلینگ

برای گرفتن بهترین نتیجه از میکرونیدلینگ نیاز است به نکات و اقدامات و توصیه های بعد از آن توجه کنید، نکاتی که در اینجا میگوییم علاوه بر مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت برای ابرو و مو و همچنین برای مراقبت های بعد از مزو میکرونیدلینگ نیز میباشد.

1_ با اجازه و مشورت پزشکتان به مدت یک هفته از مصرف دارو های مسکن خودداری کنید، مصرف این دارو ها می تواند در روند کار اختلال ایجاد کند.

2_ سعی کنید به مدت پنج روز تا یک هفته در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

3_ سعی کنید تا جایی که میتوانید به مدت 5 روز تا یک هفته از غذاهای تند و با نمک و شکر زیاد خودداری کنید.

4_ ورزش کردن بعد از میکرونیدلینگ حداقل به مدت سه روز به گونه ای باشد که عرق نکنید.

5_ بهتر است تا سه روز رابطه جنسی نداشته باشید.

6_ بهتر است به مدت 12 ساعت صورتتان را شست شو ندهید و حمام نکنید.

7_ با پزشکتان در ارتباط باشید و هر چیزی که فکر میکنید به این مورد مربوط میشه رو با اجازه ایشون انجام بدید.

 

بعد از میکرونیدلینگ چه اتفاقی می افتد

برای اینکه بدانید بعد از انجام میکرونیدلینگ چه باید کرد به موارد زیر توجه کنید.

_ خارش و سوزش بعد از میکرونیدلینگ :

ممکن است که کمی سوزش جای سوزن ها وجود داشته باشد که طبیعی است و قابل تحمل میباشد و اهمیت چندانی ندارد، اگر پزشکتان کرمی یا پمادی برای این مورد تجویز کرده بود میتوانید استفاده کنید.

_ قرمزی صورت بعد از میکرونیدلینگ :

قرمزی پوست صورت بعد از انجام میکرونیدلینگ و مزو میکرونیدلینگ

بعد از انجام این روش تقریبا به مدت 48 ساعت قرمز شدن پوست صورت رو خواهید داشت که طبیعیه و جای نگرانی نداره، اگر پزشکتان کرمی تجویز کرده بود میتوانید استفاده کنید.

_ پوسته شدن صورت بعد از میکرونیدلینگ :

پوسته پوسته شدن پوست صورت بعد از انجام میکرونیدلینگ

بعد از تقریبا 48 ساعت که قرمزی صورت بعد از میکرونیدلینگ برطرف میشود، تقریبا یک یا دو روز هم پوسته پوسته شدن پوست رو تجربه خواهید کرد، علت پوسته شدن صورت بعد از میکرونیدلینگ به این معنی میباشد که عملیات با موفقیت 👌 انجام شده و پوست در حال ترمیم خودش میباشد.

 

دوستان خوب سایت بانوان زیبا، امیدوارم از این مطلب هم لذت برده باشید، لطفا شما هم نظرات و پیشنهادات و تجربه های خودتون رو با دیگران به اشتراک بگذارید تا بتوانیم با کمک همدیگه بهترین سایت زیبایی ایران رو داشته باشیم.

همچنین جهت مشاهده فیلم تصویری میکرونیدلینگ بر روی مشاهده فیلم توضیحات میکرونیدلینگ کلیک کنید.

و جهت مشاهده پرسش و پاسخ و نظرات بر روی مشاهده پرسش و پاسخ و نظرات مردم در مورد میکرونیدلینگ کلیک کنید.

تاریخ ثبت : 1401/01/26

پاسخ ارناز


چقد قشنگ توضژح دادید واقعا هیچ.جا ندیده بودم

تاریخ ثبت : 1401/02/03

پاسخ مبینا

سمیرا

دکتر گیتی خلیلی .دکتر اکبری تو قلهک.دکتر امیر سلیمانی

تاریخ ثبت : 1402/01/04

پاسخ ری


توضیحات سایت عالی بود

تاریخ ثبت : 1402/04/11
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


بهترین دکتر برای میکرونیدلینگ در تهران بهترین مرکز میکرونیدلینگ در تهران دکتر خوب برای میکرونیدلینگ دکتر خوب برای میکرونیدلینگ در تهران

مشاهده کلینیک زیبایی