سوال کاربر

آیا تزریق بوتاکس باعث سر درد می شود؟

تاریخ ثبت : 1400/09/05
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا تزریق بوتاکس باعث سر درد میشود؟

می توان گفت که سردرد بعد از تزریق بوتاکس یک عارضه ی شایع در میان افراد است و ممکن است به دلایل خاصی ایجاد شود. این سردرد ها معمولا به مدت چند روز تا چند هفته ادامه دارند و به مرور زمان از بین می­روند. بهتر است در ابتدا سعی کنید تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر و حتما بواسطه پزشک انجام دهید.

 

علت سر درد بعد از بوتاکس چیست؟

_ اولین و محتمل ترین عامل، انقباض حاصل از تزریق بوتاکس است که فشار حاصل از آن باعث ایجاد سردرد خواهد شد.

_ دومین عامل وابسته به مهارت پزشک در تزریق است. اگر پزشک شما در مرحله ی اول نقاط اصلی تزریق را بلد نباشد و در مرحله دوم در هنگام تزریق باعث ضربه به استخوان جلوی پیشانی شود باعث ایجاد سردرد خواهد شد.

_ عامل بعدی استفاده از مواد معتبر و خالص است. در برخی موارد استفاده کردن ار مواد غیر استاندارد و ناخالص، موجب ایجاد سردرد و عوارض دیگر خواهد شد.

 

چگونه از ابتلا به سر درد بعد از بوتاکس جلوگیری کنیم :

بهتر است در مرحله اول استرس را کنار بگذارید. اگر در روز تزریق و یا هنگام انجام آن دچار اضطراب و استرس شدید تزریق را متوقف و نوبت خود را به تعویق بی­اندازید.

از دو روز قبل از داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین با مشورت و اجازه پزشکتان استفاده نکنید.

اگر دارای هر گونه حساسیت پوستی و یا حساسیت به مواد خاص هستید به پزشک خود اطلاع دهید.

قبل از انجام بوتاکس سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید.

قبل از شروع تزریق با مشورت و اجازه پزشکتان از کمپرس سرد استفاده کنید.

 

درمان سر درد بعد از بوتاکس :

می­توانید با مشورت و اجازه پزشکتان از مسکن هایی مثل استامینوفن و ایبوپروفن استفاده کنید.

از ماساژ و مالش محل تزریق خودداری کنید.

در جلسه بعد سردرد خود را به پزشکان اطلاع دهید تا در صورت لزوم دز کمتری استفاه کند.

اگر سردردتان با سرگیجه و حالت تهوع همراه شد احتمالا به دلیل استفاده از دز بالا و اشکال در تزریق بوتاکس است چنانچه با استراحت کافی این علائم رفع نشدند فورا به پزشک مراجعه کنید.

تاریخ ثبت : 1400/09/05

پاسخ کوثر


خیلی از کسایی که سردردهای میگرنی دارن واسه درمانشون از بوتاکس استفاده می کنن. در واقع بوتاکس در رفع سردرد خیلی می تونه موثر باشه اما گاهی اوقات تزریق بوتاکس خودش سردرد میاره. بروز سردرد بعد از بوتاکس علل مختلفی داره. مثلا یکی از علت هاش وجود ناخالصی در مواد تزریقی هستش. علت دیگه نوع تزریق مواد توسط پزشکه. یعنی اگه پزشک تزریق رو به شکل صحیح و اصولی انجام نده ممکنه که باعث ایجاد سردرد در فرد بشه. گاهی اوقات هم یه سری انقباضاتی تو ناحیه ی صورت ایجاد میشه که همین علت بروز سردرده. 

تاریخ ثبت : 1401/06/26

پاسخ م.رستگار


سردرد بعد از بوتاکس یه اتفاق طبیعی و شایع در افراد است و دلایل مختلف زیادی  دارد اما انتخاب یک پزشک و کلینیک معتبر این عارضه را کمتر و وخامت آن نیز می تواند کمتر باشد چون برخی از علت هایی که باعث سردرد بعد از بوتاکس می‌شود استفاده از مواد ناخالص یا ضربه خوردن جمجمه توسط سوزن موقع بوتاکس و …. اما این سردرد معمولا خیلی طولانی نیست و حداکثر بعد از ۳الی ۴ روز به طور کامل رفع می‌شود .

تاریخ ثبت : 1401/12/03

پاسخ مبینا

نازنین

سردرد بعد بوتاکس معمولا بعد چند روز خودش از بین میره . اونم چون وقتی بوتاکس تزریق میشه عضله مورد نظر ابتدا اسپاسم میکنه و در نهایت آروم میشه ‌و فلج میشه .این اسپاسم عضلانی باعث سردرد میشه 

تاریخ ثبت : 1402/01/11
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا تزریق بوتاکس باعث سر درد میشود سر درد بعد از بوتاکس علت سر درد بعد از بوتاکس سر درد بعد از تزریق بوتاکس علائم سر درد بعد از بوتاکس علت سر درد بعد از تزریق بوتاکس چیست دلیل سر درد بعد از بوتاکس آیا سر درد بعد از بوتاکس طبیعی است علل سر درد بعد از بوتاکس

مشاهده کلینیک زیبایی