سوال کاربر

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان استخر رفت و شنا کردن پس از عمل بینی چگونه می باشد؟

تاریخ ثبت : 1401/01/22
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان استخر رفت؟

رفتن به استخرهای عمومی تا دو ماه بعد از عمل بینی اکیدا ممنوع است. رفتن به استخری که آب آن حاوی کلر است و شنا کردن، موجب آسیب دیدن بینی خواهند شد.

تاریخ ثبت : 1401/01/22

پاسخ N.i


رفتن به استخر بعد از عمل بینی تا یک ماه اکیداً ممنوع است. پس از این یک ماه نیز رفتن به استخر به شرطی مجاز است که از  اقدامات خطرزا همچون شیرجه زدن ممانعت کرد. محدودیت های مربوط به استخر رفتن بعد از عمل بینی تا ترمیم و استحکام نهایی بینی باید رعایت شوند.

تاریخ ثبت : 1401/02/22

پاسخ ملیکا


همونطور که می دونید رفتن به استخر و شنا کردن شاید جزو علایق خیلی از افراد به خصوص تو فصل تابستون باشه اما کسایی که جراحی زیبایی بینی انجام دادن به مدت 1 ماه به هیچ عنوان نباید سمت استخر و شنا کردن برن چونکه ممکنه باعث آسیب به بینی بشه. همچنین استفاده از سونای خشک هم توصیه نمیشه به این دلیل که بیمنی فرد تحت عمل جراحی بی حس هستش و ممکنه باعث سوختگی و آسیب به بینی بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ mitra


بعد از عمل بینی باید مراقب بخیه ها و زخم هاتون باشین تا عفونت نکنه. رفتن به استخر و سونا و جکوزی تا 6 هفته بعد از عمل ممنوعه چونکه باعث خونریزی  و تورم بینی میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ شیدا


بعد از عمل بینی شما تا یه مدت نمی تونین مثل روال قبل زندگی کنین. مثلا اگه عادت داشتین که هر هفته استخر برید و شنا کنین، بعد از عمل بینی تا زمانی که دکتر بهتون اجازه نداده نباید به استخر برین چونکه شدیدا به بینی آسیب وارد می کنه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ روژان


بعد از عمل بینی تا یه مدت شما نباید هیچ فعالیت سنگنین و سختی رو انجام بدین. توجه داشته باشین که دو سه ماه اول بعد از عمل بینی شما توی حساس ترین برهه قرار دارین و اگه دوره ی نقاهت رو جدی نگیرین ممکنه که بینی شما دچار آسیب بشه و اون نتیجه ی مطلوب و رضایت بخشی که انتظار دارین حاصل نشه. شنا کردن رو میشه تقریبا جزو ورزش های سخت به حساب آورد به همین علت حداقل تا چهار ماه بعد از جراحی شما نباید به استخر برین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مائده


بعد از عمل بینی اصلا نباید کاری کنین که به بینی فشار بیاد و باعث خونریزی بشه. اگه به استخر می رید و یا فوتبال بازی می کنین و یا هر ورزش دیگه ای که انجام می دین باید واسه یه مدت بذارینش کنار تا دوره ی نقاهت رو سپری کنین و کاملا خوب بشین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07

پاسخ مبینا

سمیرا

اگه بخواید به توصیه پزشک تون گوش بدید معمولا میگن ۴ تا ۶ هفته نباید شنا کرد .بهتره مراقب زخم های بینی تون باشید چون ممکنه باعث عفونت بشه

تاریخ ثبت : 1401/12/28

پاسخ م.رستگار


وقتی خواهرم جراحی کرد تا حدود ۳ ماه اصلا استخر نمی یومد ، اما یکی از دوستام با اینکه زمان زیادی ام نبود که جراحی کرده بودش اما خیلی راحت بدون اینکه چیزی بشه رفته بودیم بیرون تو دریاچه شنا کرد. اما در کل آب به اجسام فشار وارد می‌کنه به نظرم احتمال اینکه آسیب ببینی زیاده بهتر انجام ندی .

تاریخ ثبت : 1402/01/04

پاسخ ماهک


کلا بعد از عمل نباید کارایی که باعث بشه به بینیت فشار وارد بشه انجام بدی معمولا استخر رفتن باعث میشه آب به دیواره های  بینیت فشار وارد کنه 

بهتر حداقل تا یه مدت حدود چند ماه اصلا استخر نری، یا اگه رفتی اصلا صورتتو زیر آب نبری که اب به بینیت فشار وارد کنه. 

 

تاریخ ثبت : 1402/05/05
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


استخر بعد از عمل بینی استخر رفتن بعد از عمل بینی استخر بعد عمل بینی چند ماه بعد از عمل بینی میتوان استخر رفت چه مدت بعد از عمل بینی میتوان استخر رفت چند وقت بعد از عمل بینی میتوان استخر رفت چند وقت بعد عمل بینی میشه استخر رفت تا چند وقت بعد عمل بینی نباید استخر رفت چند وقت بعد از عمل بینی میتوان شنا کرد تا چند وقت بعد از عمل بینی نباید استخر رفت آیا بعد از عمل بینی میتوان استخر رفت شنا کردن بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی