سوال کاربر

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان استخر رفت و شنا کردن پس از عمل بینی چگونه می باشد؟

تاریخ ثبت : 1401/01/22
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان استخر رفت؟

رفتن به استخرهای عمومی تا دو ماه بعد از عمل بینی اکیدا ممنوع است. رفتن به استخری که آب آن حاوی کلر است و شنا کردن، موجب آسیب دیدن بینی خواهند شد.

تاریخ ثبت : 1401/01/22

پاسخ N.i


رفتن به استخر بعد از عمل بینی تا یک ماه اکیداً ممنوع است. پس از این یک ماه نیز رفتن به استخر به شرطی مجاز است که از  اقدامات خطرزا همچون شیرجه زدن ممانعت کرد. محدودیت های مربوط به استخر رفتن بعد از عمل بینی تا ترمیم و استحکام نهایی بینی باید رعایت شوند.

تاریخ ثبت : 1401/02/22

پاسخ ملیکا


همونطور که می دونید رفتن به استخر و شنا کردن شاید جزو علایق خیلی از افراد به خصوص تو فصل تابستون باشه اما کسایی که جراحی زیبایی بینی انجام دادن به مدت 1 ماه به هیچ عنوان نباید سمت استخر و شنا کردن برن چونکه ممکنه باعث آسیب به بینی بشه. همچنین استفاده از سونای خشک هم توصیه نمیشه به این دلیل که بیمنی فرد تحت عمل جراحی بی حس هستش و ممکنه باعث سوختگی و آسیب به بینی بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ بهار


بعد از عمل بینی باید مراقب بخیه ها و زخم هاتون باشین تا عفونت نکنه. رفتن به استخر و سونا و جکوزی تا 6 هفته بعد از عمل ممنوعه چونکه باعث خونریزی  و تورم بینی میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ شیدا


بعد از عمل بینی شما تا یه مدت نمی تونین مثل روال قبل زندگی کنین. مثلا اگه عادت داشتین که هر هفته استخر برید و شنا کنین، بعد از عمل بینی تا زمانی که دکتر بهتون اجازه نداده نباید به استخر برین چونکه شدیدا به بینی آسیب وارد می کنه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ روژان


بعد از عمل بینی تا یه مدت شما نباید هیچ فعالیت سنگنین و سختی رو انجام بدین. توجه داشته باشین که دو سه ماه اول بعد از عمل بینی شما توی حساس ترین برهه قرار دارین و اگه دوره ی نقاهت رو جدی نگیرین ممکنه که بینی شما دچار آسیب بشه و اون نتیجه ی مطلوب و رضایت بخشی که انتظار دارین حاصل نشه. شنا کردن رو میشه تقریبا جزو ورزش های سخت به حساب آورد به همین علت حداقل تا چهار ماه بعد از جراحی شما نباید به استخر برین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مائده


بعد از عمل بینی اصلا نباید کاری کنین که به بینی فشار بیاد و باعث خونریزی بشه. اگه به استخر می رید و یا فوتبال بازی می کنین و یا هر ورزش دیگه ای که انجام می دین باید واسه یه مدت بذارینش کنار تا دوره ی نقاهت رو سپری کنین و کاملا خوب بشین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا بعد از عمل بینی میتوان استخر رفت شنا کردن بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی