سوال کاربر

آیا عمل جراحی پولیپ بینی خطرناک است

تاریخ ثبت : 1401/01/21
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا عمل جراحی پولیپ بینی خطرناک است؟

به صورت ساده اگه بخوام بگم پولیپ بینی به توده های غيرسرطاني گفته میشه که توی بخش های مختلف بینی رشد میکنه و جریان هوا رو مسدود میکنه و باعث گرفتگی بینی و کاهش حس بویایی فرد میشه. عمل پولیپ بینی واسه بهبود وضعيت تنفسی انجام میشه. علائم اصلی پولیپ بینی آبریزش بینی، کاهش حس بویایی، احساس درد در بخش های مختلف پیشونی و... هستش که اگه هر کدوم از این علائم رو توی خودتون میبینید بهتره که به یه متخصص گوش و حلق و بیني مراجعه کنید. لازم به ذکره که بگم در موارد نادری وجود پولیپ ميتونه خطرناک باشه و جون شخص رو تهدید میکنه. به همین علت باید هرچه سریعتر پولیپ ها باید برداشته بشن پس عمل پولیپ بینی نه تنها خطرناک نیست بلکه ميتونه به بهبود وضعيت فرد کمک زیادی کنه. 

تاریخ ثبت : 1401/01/21

پاسخ N.i


پولیپ ها موجب اختلال در تنفس شده و شرایط سختی برای فرد رقم میزنند. جراحی پولیپ بینی یک جراحی درمانی و مفید بوده و به هیچ عنوان خطرناک نیست. هدف از این جراحی، اصلاح مجاری تنفسی و برطرف کردن مشکلات تنفسی است.

تاریخ ثبت : 1401/02/23

پاسخ ملیکا


به توده های نرمی که تو مجاری بینی قرار دارن توده گفته میشه. این توده ها اگه بزرگ باشن راه تنفسی رو مسدود می کنن و باید با جراحی اونارو برداشت. البته گاهی اوقات پزشک دارو تجویز می کنه که پولیپ ها از بین برن اما خب اگه از بین نره تنها راه جراحیه. عمل جراحی پولیپ بینی خطر نداره و در واقع برای کمک به شماست تا راحت تر تنفس کنین. یکی دوساعت هم بیشتر طول نمی کشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/27
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا عمل پولیپ بینی خطرناک است آیا جراحی پولیپ بینی خطرناک است خطرات عمل پولیپ بینی

مشاهده کلینیک زیبایی