سوال کاربر

نگهداری بعد از میکرونیدلینگ چگونه است؟

تاریخ ثبت : 1401/01/21
پاسخ سایت

پاسخ سایت


نگهداری بعد از میکرونیدلینگ چگونه است؟

نحوه نگهداری بعد از میکرونیدلینگ در حقیقت بخش مهمی از نتیجه کار را بر عهده دارد. این نگهداری اگر به درستی انجام نگیرد، موجب خواهد شد تا پوست دچار عوارض جدی همچون عفونت، سوختگی، جوش، لک و... شود. برخی از نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ عبارتند از:
•    شستشوی مناسب: شستشوی پوست حداقل 6 تا 8 ساعت ممنوع است. بعد از آن می توان با آب خنک اقدام به شستشوی پوست کرد. استحمام نیز بهتر تا 24 ساعت انجام نگیرد. در حین شستشو پوست و استحمام باید توجه داشت که فشاری به پوست وارد نشود و ناحیه میکرونیدلینگ تماسی با شوینده نداشته باشد.
•    تغذیه مناسب: بدیهی است که تغذیه نقش مهمی دارد. در این دوره بهتر است غذاهای سالم مصرف شود و از مصرف غذاهایی که التهاب پوست را افزایش می دهند خودداری کرد.
•    استفاده از ترمم کننده ها: در این دوره استفاده از هر نوع داروهای موضعی ممنوع است؛ مگر داروهایی که مناسب باشند و پزشک تجویز کرده باشد. کرم ها، پمادها و سرم های ترمیم کننده و حاوی مواد مغذی و معدنی مناسب خواهند بود.
•    دروی از نور آفتاب: مهمترین و رایج ترین عامل آسیب رسان به پوست بعد از میکرونیدلینگ، نور خورشید است. در این دوره از نور خورشید باید دوری کرد و همواره از ضدآفتاب استفاده کرد.
 

تاریخ ثبت : 1401/01/21

پاسخ N.i


بعد از میکرونیدلینگ پوست را نباید با آب خیلی گرم و داغ شستشو دهیم. در این دوره مصرف آب فراوان کمک شایانی به بهبودی پوست خواهد کرد. برای تسریع سریعتر پوست می توان از کرم های ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک استفاده کرد. ضروری که از قرار دادن پوست در معرض نور مستقیم آفتاب اکیداً خودداری کرد.

تاریخ ثبت : 1401/02/30

پاسخ مبینا

سمیرا

اگه روی پوستتون تبخال دارید بهتره تا دو روز قبل میکرونیدلینگ از داروهای انتی ویروس با تجویز پزشکتون مصرف کنید.تا دو روز قبل ناحیه مورد نظر رو شیو نکنید که پوست تحریک نشه.تا دو روز قبل از وکس وکرم های موبر استفاده نکنید.تا سه روز قبل داروهای مسکن وضدالتهاب مصرف نکنید چون ممکمه روی جوانسازی پوست تاثیر منفی ایجاد کنه.تا یک هفته قبل از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید این داروها اثار زخم و کبودی رو افزایش میده .پوست صورت باید کاملا تمیز و بدون ارایش والایندگی باشه.45دقیقه قبلش از لیدوکائین موضعی استفاده میکنن تا بی حس بشه.تا 24ساعت بعد ارایش نکنید بزارید پوستتون نفس بکشه چون بعد میکرونیدلینگ منافذ پوست باز هست اگه از لوازم ارایشی استفاده کنید ممکنه جوش و اکنه بزنید.پوستتون هم ملتهب بشه.معمولا بعد 48 ساعت منافذ پوست بسته میشن.

تاریخ ثبت : 1402/01/14
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


نگهداری بعد از میکرونیدلینگ مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ بعد از میکرونیدلینگ چه کنیم توصیه های بعد از میکرونیدلینگ

مشاهده کلینیک زیبایی