سوال کاربر

نگهداری بعد از میکرونیدلینگ چگونه است؟

تاریخ ثبت : 1401/01/21
پاسخ سایت

پاسخ سایت


نگهداری بعد از میکرونیدلینگ چگونه است؟

نحوه نگهداری بعد از میکرونیدلینگ در حقیقت بخش مهمی از نتیجه کار را بر عهده دارد. این نگهداری اگر به درستی انجام نگیرد، موجب خواهد شد تا پوست دچار عوارض جدی همچون عفونت، سوختگی، جوش، لک و... شود. برخی از نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ عبارتند از:
•    شستشوی مناسب: شستشوی پوست حداقل 6 تا 8 ساعت ممنوع است. بعد از آن می توان با آب خنک اقدام به شستشوی پوست کرد. استحمام نیز بهتر تا 24 ساعت انجام نگیرد. در حین شستشو پوست و استحمام باید توجه داشت که فشاری به پوست وارد نشود و ناحیه میکرونیدلینگ تماسی با شوینده نداشته باشد.
•    تغذیه مناسب: بدیهی است که تغذیه نقش مهمی دارد. در این دوره بهتر است غذاهای سالم مصرف شود و از مصرف غذاهایی که التهاب پوست را افزایش می دهند خودداری کرد.
•    استفاده از ترمم کننده ها: در این دوره استفاده از هر نوع داروهای موضعی ممنوع است؛ مگر داروهایی که مناسب باشند و پزشک تجویز کرده باشد. کرم ها، پمادها و سرم های ترمیم کننده و حاوی مواد مغذی و معدنی مناسب خواهند بود.
•    دروی از نور آفتاب: مهمترین و رایج ترین عامل آسیب رسان به پوست بعد از میکرونیدلینگ، نور خورشید است. در این دوره از نور خورشید باید دوری کرد و همواره از ضدآفتاب استفاده کرد.
 

تاریخ ثبت : 1401/01/21

پاسخ N.i


بعد از میکرونیدلینگ پوست را نباید با آب خیلی گرم و داغ شستشو دهیم. در این دوره مصرف آب فراوان کمک شایانی به بهبودی پوست خواهد کرد. برای تسریع سریعتر پوست می توان از کرم های ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک استفاده کرد. ضروری که از قرار دادن پوست در معرض نور مستقیم آفتاب اکیداً خودداری کرد.

تاریخ ثبت : 1401/02/30
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


نگهداری بعد از میکرونیدلینگ مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ بعد از میکرونیدلینگ چه کنیم توصیه های بعد از میکرونیدلینگ

مشاهده کلینیک زیبایی