سوال کاربر

عوارض کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟

تاریخ ثبت : 1400/09/03
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

عوارض کربوکسی تراپی دور چشم چیست؟

بطور کلی کربوکسی ­تراپی با استفاده از تزریق دی اکسید کربن انجام می­شود، این گاز در حالت نرمال هم در چرخه متابولیسم بدن انسان وجود دارد و در مرحله نخست باید گفت که تزریق آن در دزهای معین هیچ عارضه ای مربوط به دی اکسید کربن به دنبال نخواهد داشت. این عمل در اکثر موارد عارضه جانبی نداشته و بعد از انجام آن تنها با گذشتن چند ساعت از آن و قرار نگرفتن پوست در معرض سرمای شدید و آب سرد مراقبت های آن پایان می­یابد.

 

در ابتدای شروع درمان ممکن است احساس درد ناشی از تزریق به سراغتان آمده و تا حدود ده دقیقه احساس ناخوشایندی را تجربه کنید. گاهی ممکن است این درد با سوزش هم همراه باشد که نگرانی در مورد آن وجود ندارد. معمولا این درد انقدر ناچیز می باشد که برای اکثر افراد قابل اهمیت نمی باشد.

 

عوارض احتمالی بعد از کربوکسی تراپی دور چشم :

ابتدایی ترین آن ها قرمزی ناحیه تزریق است است که با توجه به طبیعی بودن این اتفاق کمی بعد، از بین خواهد رفت. هم چنین ممکن است در پوست پلک خود احساس گرمای شدید داشته باشید که این مورد هم پس از رفع قرمزی این ناحیه به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

ممکن است پس از مدتی احساس خش خش پوست و نبض در ناحیه ی درمان شده حس کنید که برای از بین رفتن آن به چند ساعت زمان احتیاج است.

تورم پلک هم یکی از عوارض احتمالی کربوکسی تراپی است که میزان و شدت آن در افراد مختلف متفاوت است و گاه ممکن است با کبودی همراه باشد که هردوی این موارد در صورت رفع تا دو الی سه روز نیازی به مراجعه به پزشک ندارند.

در هر صورت بهتر است در آغاز تصمیم گیری برای انجام کربوکسی تراپی به اندازه کافی مطالعه کنید و سعی کنید  ناحیه ی حساسی مانند چشم هایتان را به دست افراد حاذق و با تجربه بسپارید.

 

کربوکسی تراپی برای چه کسانی مناسب نمی باشد :

_ این درمان معمولا به افرادی با سن بالاتر از 30 سال توصیه می­شود زیرا در این سن حداکثر تاثیر گذاری را خواهد داشت و در سنین بالاتر میزان اثرگذاری و تداوم اثر آن به تدریج کم خواهد شد.

_ مادران باردار

_ افراد مبتلا به سرطان که تحت درمان هستند

_ افراد مبتلا به صرع و بیماری های مربوط به مغز

_ کسانی که نارسایی کلیوی دارند و یا دیالیز انجام می­دهند

_ هم چنین افرادی که کم خونی هایی با مقادیر قابل توجه دارند

_ پزشکتان را به طور کامل از سوابق پزشکیتان مطلع کنید، پزشک شما تشخیص می دهد که برای شما مناسب می باشد یا خیر

تاریخ ثبت : 1400/09/03

پاسخ N.i


کربوکسی تراپی یک درمان امن و مفید برای جوانسازی دور چشم است. بنابراین اگر این تکنیک با دقت و مهارت کافی انجام شود، عوارض جدی به همراه نخواهد داشت. التهاب، قرمزی پوست و احساس درد مختصر نمونه ای از عوارض موقت و ناچیز بعد از کربوکسی تراپی هستند که در طی یک روز از بین میرود.

تاریخ ثبت : 1401/03/12

پاسخ م.رستگار


کربوکسی ترابی عوارضی نداره و خیلی ام به بهتر شدن پوست زیر چشم کمک می کند و تنها عوارض هایی که میشه گفت ممکنه این روز داشته باشد  قرمزی، سوزش، متورم شدن و کبودی دارد. این عوارض کوتاه مدت هستند و بیشتر بعد از چند ساعت از بین می روند و در بعضی از مواقع امکان دارد تا چند روز طول بکشد.کربوکسیی ترابی زیر چشم برای افرادی که باردار هستند و یا به بیماری سرطان، صرع و گلوکوم مبتلا هستند ممنوع است. به وجود آمدن درد و خارش در ناحیه درمان یکی دیگر از عوارض کربوکسی تراپی دور چشم است.

تاریخ ثبت : 1401/12/22
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


عوارض کربوکسی تراپی دور چشم عوارض کربوکسی تراپی برای دور چشم چیست؟ آیا کربوکسی تراپی دور چشم عوارض دارد کربوکسی تراپی دور چشم چه عوارضی دارد

مشاهده کلینیک زیبایی