سوال کاربر

آیا مصرف و کشیدن قلیان برای عمل جراحی زیبایی بینی ضرر دارد و ضرر های قلیون برای عمل بینی چیست

تاریخ ثبت : 1401/01/20
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا مصرف و کشیدن قلیان برای عمل جراحی زیبایی بینی ضرر دارد

قلیان برای عمل بینی بدون شک و قطعا مضر است. نیکوتین موجود در قلیان موجب اختلال در فرایند گردش خون می شود که این عملکرد نتایج منفی به همراه خواهد داشت:
•    تورم بیشتر
•    کبودی بیشتر
•    طولانی شدن دوره نقاهت
•    افزایش احتمال خونریزی
 

تاریخ ثبت : 1401/01/20

پاسخ ملیکا


همون طور که ميدونيد کشیدن سیگار و قلیون در کل برای ریه ها مضر هستش اما علاوه بر این روی عمل بینی هم تاثيرات منفی ميذاره.کسایی که به شکل مداوم از قارون و سیگار استفاده میکنن بیهوشی سختی رو خواهند داشت و پزشکا مجبورم از داروهای بیهوشی قوی تری استفاده کنن و از اونور هم دیرتر ریکاوری میشن و به هوش ميان و ورم بینی بیشتری رو دارن. اون دسته از افرادی که از قارون و سیگار به شکل مداوم استفاده میکنن بهتره تا سه هفته قبل از عمل و یک ماه بعد از عمل مصرفشونو قطع کنن
 

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ سمیرا

سمیرا

کلا قلیون کشیدن بعد از عمل جراحی ضرر داره و قبل از عمل های جراحی

میخوام بگم خب مشخصه که ضرر داره 

زمانی که هوا یکم آلوده میشه ضرر داره چه برسه که شما داری دود خالص تنفس میکنی پس ضرر داره

تاریخ ثبت : 1401/03/15

پاسخ mitra


همونطور که می دونین تو فرآیند جراحی بینی، پزشک بینی شما رو برش میده و بعد از فرم دهی به بینی اون ناحیه ی برش داده شده رو بخیه میزنه. قلیون و سیگار باعث میشه که محل های بخیه زده شده دیرتر خوب بشن. همچنین امکان بروز عفونت رو هم زیاد می کنه. بهتره که حداقل به مدت 3 الی 4 هفته قبل از عمل بینی اصلا سمت قلیون و سیگار نرین. بعد از عمل هم واسه اینکه زودتر بهبود پیدا کنین باید تا یه مدت دخنیات رو بذارین کنار. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ کوثر


بله قلیون و سیگار و مشروبات الکلی روی عمل بینی تاثیر منفی میذارن. دخانیات و مشروبات الکلی باعث ایجاد اختلال در دیواره ی عروق خونی میشن و این عارضه هم خودش باعث تنگ تر شدن رگ های خونی میشه. تنگ شدن عروق خونی هم خودش باعث مختل شدن گردش خون تو بدن میشه و روند ترمیم و بازساز پوست کند میشه. دقیقا به همین علته افراد سیگاری و افرادی که قلیون زیاد می کشن بعد از عمل هم تورم بیشتری دارن و هم احتمال خونریزی بیشتری دارن و هم اینکه روند بهبودیشون هم خیلی کنده. 

تاریخ ثبت : 1401/03/24

پاسخ شیدا


قلیون کشیدن که کلا برای بدن ضرر داره اما اگه نمی تونین ترکش کنین حداقل به خاطر کاهش عوارض عمل بینیتون هم که شده به مدت 3 هفته قبل از عمل قلیون نکشین. هرچقدر که سیستم خونرسانی بدن عملکردش بهتر باشه سرعت روند ترمیم و بهبودی بعد از عمل هم بیشتره. مصرف قلیون تو سیستم خونرانی بدن اختلال ایجاد می کنه و باعث میشه که دوره ی بهبودی شما طولانی تر از افراد دیگه ای باشه که قلیون و سگار نمی کشن. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ هدیه


بله به طور کلی دخانیات و مواد الکلی واسه عمل بینی ضرر داره و توصیه ی همه ی پزشکا هم اینه که سه هفته قبل از عمل بینی و سه هفته بعد از عمل بین قلیون و سیگار و مواد الکلی مصرف نشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ روژان


یکی از مهم ترین دلایلی که به خاطرش باید دو هفته قبل و بعد از عمل بینی قلیون و سیگار نکشین بحث ترمیم پوسته. همونطور که می دونین تو روند عمل بینی دکتر پوست بینی رو از استخوون بینی جدا می کنه و بعد از انجام تغییرات مجددا به استخوون پیوند می زنه. بعد از اتمام این کار یه مدتی باید سپری بشه تا پوست ترمیم بشه. قلیون و سیگار پروسه ی ترمیم پوست رو طولانی تر می کنن. در واقع کسایی که دخانیات مصرف می کنن دوره ی نقاهتشون بعد از عمل خیلی طولانی تره و خودشون بیشتر از همه اذیت میشن. پس بهتره که این توصیه جدی گرفته بشه و برای یه مدت سمت دخانیات نرفت

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مائده


کلا دو هفته قبل از عمل بینی و دو هفته هم بعد از عمل نباید از دخانیات استفاده کنین چون باعث افزایش ورم والتهابات بینی میشه. ممکنمه باعث بروز عفونت هم بشه. اگه سیگاری هستین یا به شکل مداوم قلیون می کشین یه مدتی رو واسه اینکه دوره ی نقاهت به خوبی سپری بشه قلیون و سیگار نکشین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07

پاسخ حسن تورجی


من ۳ هفته بعد از عمل بینیم اشتباهی کردم و ۴ مرتبه با فاصله ماریجوانا مصرف کردم من حتی سیگاری هم نیستم ولی توسط شخصی گول خوردم حالا نمیدونم ورم نوک بینیم و‌ورم کل بینیم دائمی میمونه چون دیگه اصلا سمت دود نرفتم لطفا یکی سوالو پاسخ بده خیلی حالم بده

تاریخ ثبت : 1401/06/22

پاسخ م.رستگار


سلام 

بله ،کلا دخانیات تا چند ماه اول برای بینی عمل شده حضرت و اثرات منفی زیادی ام داره

تاریخ ثبت : 1402/01/08

پاسخ مبینا

سمیرا

کلا سعی کنید یکماه قبل عمل بینی و یکماه بعد عمل بینی دخانیات مصرف نکنید.چون سیگار یا قلیون یا کلا مصرف دخانیات باعث افزایش مونوکسید کربن در خون میشه.این مونوکسید کربن با هموگلوبین بدن ترکیب میشه که توتنایی خون برای اکسیژن به سلول هارو محدود میکنه.بدون تامین اکسیژن سلول های شما خیلی دیرتر بهبود پیدا میکنن.رگ های خونی رو کوچیک میکنه و جریان خون رو محدود میکنه.بنابراین بیمار خیلی دیرتر خوب میشه.و حتی ممکنه خطر عفونت رو بیشتر کنه.

تاریخ ثبت : 1402/01/14

پاسخ Mary


خود دکترم خیلی اصرار داره که حتما یه ماه قبل از عمل بینی از دخانیات استفاده نکنید و همچنین بعد از جراحی ام تا یه مدت مشخص این کارو انجام ندیدن 

یه مدت به خودت سخت بگیر ، ولی در عوض از نتیجه خوبش لذت ببر :)))

تاریخ ثبت : 1402/03/14

پاسخ ری


بله تا قبل از جراحی بهتره که حدودا یک ماه اصلا از دخانیات استفاده نکنید و حتما انجام بدید توسعه پزشکتون رو . و بعدشم همین طور تا مدتی که پزشکتون گفته اصلا از دخانیات استفاده نکنید ممکن هست جراحی تون نتیجه عکس بده و این واقعا خوش ایند نیست.

تاریخ ثبت : 1402/04/28

پاسخ ماهک


سلام عزیزم 

ضررش برای ورم بینیت چون خیلی ها میگن که بعد از اینکه جراحی کردن مصرف سیگار و قلیون باعث ورم بینیشون شده پس به نظرم بهتر ریسک نکنی و اون دوسه ماه قبل و بعد جراحی سیگار و قیلیون نکشی . 

و بحز این اون تایم که هنوز تامپون تو بینی ت هست نفس کشیدن برات خیلی سخته 

حالا فکر کن دخانیت مصرف کنی …… اصلا منطقی نیست .

تاریخ ثبت : 1402/06/02
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا قلیان برای عمل بینی ضرر دارد ضرر های قلیان بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی