سوال کاربر

آیا لیزر موهای زائد برای بارداری ضرر دارد؟

تاریخ ثبت : 1400/09/03
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا لیزر موهای زائد برای بارداری ضرر دارد؟

می توان گفت که به دلیل نبود مطالعات و پژوهش های کافی در این باره به چند دلیل توصیه می­شود که از انجام آن در دوران بارداری خودداری کنید. با این که لیزر موهای زائد در اکثر مواقع بی خطر است و اشعه ی لیزر مشکلی در بافت هدف خود بوجود نمی­آورد اما این دلایل باعث تاکید پزشکان برای انجام ندادن آن در این دوران است :

 

تغییرات در هورمون های بدن در هنگام بارداری :

همه ما کم و بیش آگاه هستیم که در دوران بارداری تغییرات هورمونی و افزایش و کاهش میزان آن ها به اوج خود می­رسد. این تغییرات موجب افزایش تحریک رشد مو های زائد می­شوند و حتی باعث باز شدن فولیکول های خفته ی مو در زیر پوست شده و موهای زائد را در سطح پوست افزایش می­دهند. با توجه به این تغییرات اثرات لیزر کاهش یافته و در نتیجه تعداد جلسات لازم برای رفع زوائد افزایش می­یابد.

 

حساسیت بالای پوست در دوران بارداری :

همانطور که اشاره شد با توجه به تغییرات زیاد بدن و ثابت نبودن تغییرات، پوست نیز نسبت به دوران قبل از آن بسیار حساس تر است و با توجه به این مورد که لیزر در مواقع معمولی هم باعث قرمزی و در برخی موارد خارش پوست می­شود این عوارض در این بارداری شدت بیشتری می­یابند و ممکن است آزار دهنده باشند.

 

درد و حرارت ناشی از لیزر :

لیزر در بعضی از افراد باعث درد هم زمان در هنگام انجام آن می­شود و همانطور که جنین در بدن مادر انواع احساسات را تجربه می­کند به توصیه برخی پزشکان بهتر است برای جلوگیری از انتقال درد به جنین از انجام آن بپرهیزیم. همین طور به دلیل مکانیسم اثر لیزر و نفوذ آن به عمق چند میلی متر پوست باید احتمال جذب اشعه توسط بافت های اطراف آن را جدی گرفت.

 

تیرگی پوست در بارداری :

با توجه به تغییرات ناشی از بارداری افزایش ملانین و رنگدانه های پوست در مادران باردار باعث می­شود که اثر لیزر کاهش یافته و موهای زائد اشعه ی کمتری را جذب کنند که در این مورد هم باعث زیادتر شدن تعداد جلسات خواهد شد.

 

در دوران بارداری از چه روشی برای رفع موهای زائد استفاده کنیم :

با توجه به موارد بالا اکثر پزشکان متخصص توصیه می­کنند که در این دوران انجام لیزر را متوقف کرده و انجام آن را به بعد از بارداری موکول کنیم. رفع موهای زائد بوسیله تیغ و ژیلت بهترین روش توصیه شده برای این کار است و روش های دیگری مثل استفاده از کرم موبر و اپیلاسیون با موم و شمع هم با توجه به ترکیبات موجود در آن ها و احتمال اثرات منفی قابل انجام نیستند.

تاریخ ثبت : 1400/09/03

پاسخ سمیرا

نازنین

لیزر موهای زائد در زمان بارداری اصلا مناسب نیست

چه کاریه صبر کنید دوران بارداری و شیردهی تموم بشه و بعدش لیزر کنید

عجله ای که نداره این کار

تاریخ ثبت : 1401/03/14

پاسخ ملیکا


یکی از موضوعات مهمی که باید بدونین این هستش که در دوران بارداری بدن توی بالاترین سطح تغییرات هورمونی قرار می گیره که باعث میشه روی چرخه ی رشد مو تاثیر بذاره. سطح زیاد هورمون استروژن و آندروژن به خصوص تو ماه های اول دوره ی بارداری می تونه باعث رویش مو تو نواحی مختلف از بدن و صورت بشه. علاوه بر این به علت همین تغییرات هورمونی که گفتم ساختار مو ضخیم تر از قبل میشه. به دلیل این مواردی که گفتم بهتره که لیزر موهای زائد رو بعد از دوران بارداری انجام بدین. علاوه بر این هنوز تحقیقات لازم در خصوص اینکه آیا لیزر روی جنین تاثیر منفی داره یا نه هم هنوز انجام نشده. پس ممکنه که سلامت جنین هم به خطر بیوفته. 

تاریخ ثبت : 1401/03/14
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


لیزر موهای زائد در بارداری لیزر موی زائد در بارداری لیزر موهای زائد در حاملگی عوارض لیزر موهای زائد در بارداری آیا لیزر موهای زائد در بارداری خطرناک است لیزر موهای زائد در زمان بارداری تاثیر لیزر موهای زائد در بارداری لیزر موهای زائد در بارداری ضرر دارد؟ آیا لیزر موهای زائد در بارداری ضرر دارد لیزر موهای زائد برای زنان باردار ضرر دارد

مشاهده کلینیک زیبایی