سوال کاربر

آیا میکروبلیدینگ همان هاشور است

تاریخ ثبت : 1400/09/03
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا میکروبلیدینگ همان هاشور است؟

در ابتدا باید بگوییم که خیر، با وجود اینکه در هر دو روش از رنگ و روش هایی مشابه تتو استفاده می­شود و هر دوی آن ها به اصلاح شکل و حالت ابروها کمک می­کنند، این دو روش چند تفاوت بزرگ دارند.

 

اولین تفاوت در میکروبلیدینگ و هاشور در نحوه انجام آنهاست.

نحوه انجام هاشور :

این روش یکی از تکنیک های تتو است که در آن از دستگاهی با موتور برقی استفاده می­شود. پس از انجام بی حسی سوزن های این دستگاه با عمق نسبتا زیادی رنگ را در زیر پوست تزریق می­کنند.

 

نحوه انجام میکروبلیدینگ :

برای انجام این روش از دستگاه برقی استفاده نمی­شود بلکه با استفاده از قلم هایی با سوزن های دایره ای به روش دستی و با فشار خطوط رنگی را به زیر پوست می فرستند، به همین دلیل برای انجام آن مهارت طراحی نقش بسزایی دارد.

 

تفاوت در میزان آسیب و دوام رنگ :

دومین تفاوت در آن ها میزان آسیب به بافت پوست است که در هاشور به دلیل عمق بیشتر ممکن است خون ریزی بیشتری اتفاق بیفتد و در میکروبلیدینگ به دلیل سطحی تر بودن خون ریزی کمتر است اما در این مورد هنگامی هاشور برتری می­یابد که سومین تفاوت یعنی دوام آن ها ظاهر می­شود! این تفاوت در مدت دوام هریک از آن هاست که در هاشور بطور متوسط سه سال و در میکروبلیدینگ تنها سه تا چهار ماه است. پس قبل از اینکه بافت پوستی پس از انجام میکروبلیدینگ بطور کامل ترمیم شود نیاز به شارژ مجدد رنگ آن پیدا می­کنید.

 

مدت زمان ماندگاری هاشور و میکروبلیدینگ :

تفاوت دیگری که وجود دارد این است که پس از انجام هاشور با تغییر مد نمی­توانید مدل آن را تغییر دهید و پس از گذشت چندین ماه اثر آن همچنان بر روی پوست باقی می­ماند ولی در میکروبلیدینگ با گذر زمان می­توانید به راحتی مدل ابروهای خود را تغییر داده و یا آن ها را به حالت اولیه بازگردانید.

 

کدام روش شکل طبیعی تری به ابرو ها میبخشد :

هر دوی این روش ها به خوبی می­توانند ابروهای شما را قرینه و ایده­آل کنند اما در حالت کلی پس از انجام میکروبلیدینگ حالت ابرو به نسبت هاشور طبیعی تر خواهد بود. توجه کنید که مهارت اشخاص در انجام آن ها نیز بر حالت و بافت ابرو ها به شدت تاثیرگذار است.

 

دیدیم که هاشور و میکروبلیدینگ تفاوت های چشمگیری دارند و یکسان نیستند اما در نهایت تصمیم گیری برای انجام هر کدام از آن ها به عهده ی شما خواهد بود.

تاریخ ثبت : 1400/09/03

پاسخ ری


میکرو و هاشور جفتشون کارهایی برای زیبایی ابرو هست که امروزه بین خانم ها خیلی باب شده البته باید بگم که هاشور الان دیگه قدیمی شده . هاشور برای ابرو کادر میزدن اما میکرو تار های ابرو رو به ابرو تتو میکنند که خیلی زیبایی بیشتری داره و طبیعی هست . اگر قصد انجام هاشور یا میکرو رو دارید بهتره از میکرو استفاده کنید.

تاریخ ثبت : 1402/03/24
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


میکروبلیدینگ همان هاشور است؟ آیا میکروبلیدینگ همان هاشور است تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور میکروبلیدینگ چه فرقی با هاشور دارد میکروبلیدینگ بهتر است یا هاشور

مشاهده کلینیک زیبایی