سوال کاربر
  • سوال کاربر
  • 1400/09/03
  • 1 پاسخ

آیا میکروبلیدینگ همان هاشور است

پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا میکروبلیدینگ همان هاشور است؟

در ابتدا باید بگوییم که خیر، با وجود اینکه در هر دو روش از رنگ و روش هایی مشابه تتو استفاده می­شود و هر دوی آن ها به اصلاح شکل و حالت ابروها کمک می­کنند، این دو روش چند تفاوت بزرگ دارند.

 

اولین تفاوت در میکروبلیدینگ و هاشور در نحوه انجام آنهاست.

نحوه انجام هاشور :

این روش یکی از تکنیک های تتو است که در آن از دستگاهی با موتور برقی استفاده می­شود. پس از انجام بی حسی سوزن های این دستگاه با عمق نسبتا زیادی رنگ را در زیر پوست تزریق می­کنند.

 

نحوه انجام میکروبلیدینگ :

برای انجام این روش از دستگاه برقی استفاده نمی­شود بلکه با استفاده از قلم هایی با سوزن های دایره ای به روش دستی و با فشار خطوط رنگی را به زیر پوست می فرستند، به همین دلیل برای انجام آن مهارت طراحی نقش بسزایی دارد.

 

تفاوت در میزان آسیب و دوام رنگ :

دومین تفاوت در آن ها میزان آسیب به بافت پوست است که در هاشور به دلیل عمق بیشتر ممکن است خون ریزی بیشتری اتفاق بیفتد و در میکروبلیدینگ به دلیل سطحی تر بودن خون ریزی کمتر است اما در این مورد هنگامی هاشور برتری می­یابد که سومین تفاوت یعنی دوام آن ها ظاهر می­شود! این تفاوت در مدت دوام هریک از آن هاست که در هاشور بطور متوسط سه سال و در میکروبلیدینگ تنها سه تا چهار ماه است. پس قبل از اینکه بافت پوستی پس از انجام میکروبلیدینگ بطور کامل ترمیم شود نیاز به شارژ مجدد رنگ آن پیدا می­کنید.

 

مدت زمان ماندگاری هاشور و میکروبلیدینگ :

تفاوت دیگری که وجود دارد این است که پس از انجام هاشور با تغییر مد نمی­توانید مدل آن را تغییر دهید و پس از گذشت چندین ماه اثر آن همچنان بر روی پوست باقی می­ماند ولی در میکروبلیدینگ با گذر زمان می­توانید به راحتی مدل ابروهای خود را تغییر داده و یا آن ها را به حالت اولیه بازگردانید.

 

کدام روش شکل طبیعی تری به ابرو ها میبخشد :

هر دوی این روش ها به خوبی می­توانند ابروهای شما را قرینه و ایده­آل کنند اما در حالت کلی پس از انجام میکروبلیدینگ حالت ابرو به نسبت هاشور طبیعی تر خواهد بود. توجه کنید که مهارت اشخاص در انجام آن ها نیز بر حالت و بافت ابرو ها به شدت تاثیرگذار است.

 

دیدیم که هاشور و میکروبلیدینگ تفاوت های چشمگیری دارند و یکسان نیستند اما در نهایت تصمیم گیری برای انجام هر کدام از آن ها به عهده ی شما خواهد بود.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...
مشاهده متخصص زیبایی