سوال کاربر

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان از عینک استفاده کرد

تاریخ ثبت : 1401/01/20
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان از عینک استفاده کرد؟

حداقل تا چهار هفته پس از جراحی بینی نباید از عینک استفاده کرد. ممنوعیت استفاده از عینک در این دوره به دلیل فشاری است که ممکن است عینک روی بینی وارد کرده و در فرم بینی تاثیر منفی بگذارد.

تاریخ ثبت : 1401/01/20

پاسخ سمیرا

سمیرا

بهتره عینک زدن بعد از عمل بینی رو یک ماه استفاده نکنید و بعد از این مدت از عینک با فریم سبک استفاده کنید تا سبک باشه و فشاری روی بینی وارد نکنه

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ میترا


استفاده از عینک بعد از عمل بینی به هیچ عنوان توصیه نمیشه چونکه همونطور که می دونین 7 الی 10 روز بعد از جراحی روی بینی گچ یا پانسمان و یا قالب پلاستیکی (اسپلینت) وجود داره و استخوون بینی هم هنوز توی جای جدید خودش کاملا فیکس نشده. به همین علت بهتره که تو این مدت از لنزهای طبی استفاده بشه اما در هر صورت اگه قصد استفاده از عینک خودتونو دارید باید با دست نگهش دارید یا با یه چسب به پیشونی بچسبونید تا وزن عینک اصلا روی بینی نباشه. توجه داشته باشین که این کار هم فقط باید در مواقع لزوم و اضطراری و برای مدت زمان کوتاهی انجام بشه در غیر این صورت از همون لنز طبی باید استفاده کنین.

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ سمیرا

سمیرا

البته استفاده از لنز هم تا دو هفته بعد از عمل بینی با اجازه پزشکتون باید باشه

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ mitra


بعد از عمل بینی تا یه ماه استخون بینی نرمه و اگه هر فشاری بهش وارد بشه باعث تغییر شکلش میشه. به همین خاطر تو این یه ماه بهتره که به جای عینک از لنزهای طبی استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ کوثر


نه به هیچ عنوان نباید استفاده بشه چونکه عینک باعث فرورفتگی روی بینی میشه. حداقل باید 6 هفته از مدت عمل گذشته باشه تا بتونین از عینک استفاده کنین. در ضمن بعد از گذشت این مدت هم باید از عینک های سبک استفاده کنین نه عینک هایی که فریم خیلی سنگینی دارن

تاریخ ثبت : 1401/03/24

پاسخ شیدا


از اونجایی که عینک دقیقا روی ناحیه ی پل فشار وارد می کنه باعث درد و تغییر شکل استخوون میشه. بهتره حداقل تا یه ماه بعد از عمل از عینک استفاده نشه. اگه چشمتون خیلی ضعیفه و بدون عینک اصلا نمی تونین کار کنین بهتره تو این مدت از لنز استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ هدیه


عینک به استخوون بینی فشار وارد می کنه و بعد از عمل نباید ازش استفاده بشه. البته این محدودیت استفاده از عینک موقتیه و تقریبا بعد از گذشت یکی دو ماه می تونین از عینک استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ ملیکا


یکی دو ماه اول اصلا نباید از عینک استفاده بشه. بعد از این مدت هم باید از عینک های سبک طبی استفاده بشه که فشار زیادی رو به استخوون بینی وارد نمی کنه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/27

پاسخ مائده


تا یه ماه که اصلا نمیشه از عینک استفاده کنین و بعدش هم فقط باید از عینک هایی که فریم سبکی دارن استفاده کنین. در کل واسه اینکه روی استخوون بینی خیلی فشار نیاد بهتره حتی تا سه چهار بعدش هم لنز بزنین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07

پاسخ مبینا

سمیرا

بعد از اینکه گچ بینی رو برداشتید بهتره ۶ هفته تا ۳ ماه از عینک استفاده نکنید 

تاریخ ثبت : 1401/12/29
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا بعد از عمل بینی میتوان از عینک استفاده کرد زمان عینک زدن بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی