سوال کاربر

آیا بعد از پاکسازی پوست صورت جوش میزنیم

تاریخ ثبت : 1401/01/19
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا بعد از پاکسازی پوست صورت جوش میزنیم

جوش زدن بعد از پاکسازی بر اثر چند عامل ایجاد می شود:
•    پوست حساس و مستعد جوش باشد.
•    بعد از پاکسازی پوست در معرض نور آفتاب قرار گیرد.
•    بعد از پاکسازی، آلودگی از طریق لوازم آرایشی و سایر راهها جذب پوست شود.
 

تاریخ ثبت : 1401/01/19

پاسخ ملیکا


جوش زدن بعد از پاکسازی صورت شاید دغدغه ی خیلی از افراد باشه. 3 تا دلیل وجود داره که صورت شما بعد از پاکسازی جوش میزنه: دلیل اول ملتهب شدن پوست دلیل دوم باکتری و سوم انسداد مجاری پیلوسباسه هستش. حالا واسه اینکه پوستتون جوش نزنه یا حداقل کمتر جوش بزنه به توصیه هایی که می گم توجه داشته باشید:

بعد از پاکسازی صورت بهتره به مدت 24 ساعت از لوازم آرایش و کرم پودرها استفاده نکنین. از کمپرس یخ استفاده بشه چونکه قرمزی و التهاب پوست رو کم می کنه. بعد از پاکسازی نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید. سعی کنین تا جای ممکن در فرآیند پاکسازی از بخور گرم استفاده نکنین و ماساژ شدید هم ندید و اگه در آرایشگاه انجام می دید هم به آرایشگر بگید که این کارهارو واستون انجام نده. به مدت 24 ساعت بعد از پاکسازی از محصولات چرب کرم مانند هم استفاده نکنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/08

پاسخ Marziyeh M


هر چقدر مدت زمان بین جلسات فیشیال بیشتر باشد، پوست شما بیشتر در معرض جوش و آکنه قرار می گیره.افرادی که سابقه جوش بعد از پاکسازی را دارند، احتمال جوش زدن بعد از فیشیال در آنها بیشتر است. چون پوست این افراد ممکن است به انجام اسکراب و لایه برداری از پوست واکنش نشان دهد و جوش های بسیار ریزی روی صورتشان ایجاد شود.

تاریخ ثبت : 1401/11/30

پاسخ ری


اگر بعضی وقتا پس پاکسازی صورتتون جوش میزنید ممکنه بخاطر شکی هست که به صورتتون وارد میشه و طبیعی هست اما اگر این مشکل و همیشه دارید بعد از پاک سازی صورتتون هر سه ساعت از مقدار مناسبی اب رسان استفاده کنید چون ممکنه جوش هاتون بعد از پاک سازی بخاطر کمبود اب بدن و پوستتون باشه پس بهتره که از اب رسان های مخصوص پوستتون و اب زیاد و سبزیجات استفاده کنید و باید بگم که برای زدن جوش بعد از پاکسازی حتما دلیلش پاکسازی نیست شاید شما به گرمی حساسیت داشته باشید یا اینکه شیرنی جات یا سرخ کردنی خورده باشید و سر و کله جوش ها پیدا شده باشه . در کل برای اینکه جوش نزنید خیلی باید مراقب غذاهایی که میخورید باشه. 

تاریخ ثبت : 1401/12/03

پاسخ مبینا

سمیرا

دلیل اش میتونه وجود داشتن باکتری روی پوست باشه سعی کنید پوستتون عاری از هرگونه مواد آرایشی و کاملا تمیز باشه .یا ممکنه پوستتون التهاب داشته سعی کنید تا یکی دو روز قبلش از اصلاح صورت پرهیز کنید که با پوست ملتهب اقدام به پاکسازی نکنید و اینکه قبل پاکسازی میتونید بخور بگیرید تا غدد چربی پوستتون باز بشه چون یکی از دلایل جوش زدن بسته بودن منافذ پوست موقع پاکسازی پوست هست .بعد پاکسازی تا دو روز آرایش نکنید .روغن درخت چای برای بعد پاکسازی توصیه میشه .بهتره بعد پاکسازی از کمپرس یخ استفاده کنید .در طول روز حداقل ۳ مرتبه صورت رو با استفاده از مرطوب کننده های پوست مرطوب نگه دارید .از شوینده های ملایم استفاده کنید

تاریخ ثبت : 1402/01/04
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات


مشاهده کلینیک زیبایی