سوال کاربر

عوارض استفاده از هایفوتراپی برای پوست صورت چیست؟

تاریخ ثبت : 1400/09/02
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

عوارض استفاده از هایفوتراپی برای پوست صورت چیست؟

می توان گفت با توجه به اینکه هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی می باشد عوارض کمتری نسبت به روش های تهاجمی دارد، عوارض احتمالی هایفوتراپی پوست صورت عبارتند از :

احتمال احساس درد :

احساس درد در هایفوتراپی بسیار کم و ناچیز است که معمولا احساسی شبیه به سوزن سوزن شدن دارد، درد هایفوتراپی بستگی به آستانه تحمل درد در افراد مختلف دارد و معمولا در اکثر افراد این درد ناچیز است و در صورتی که برای شما مهم باشد، پزشکتان قبل از اقدام به هایفو برای شما مسکن تجویز خواهد کرد.

 

قرمز شدن پوست بعد از هایفوتراپی :

با توجه به اینکه در هایفوتراپی از امواج صوتی استفاده می شود، برخی از افراد ممکن است به خطر واکنش سلول ها به این امواج صوتی به صورت موقت و در حد چند ساعت کمی دچار قرمزی پوست بعد از هایفوتراپی شوند، با توجه به اینکه معمولا بعد از چند ساعت این قرمزی رفع می شود جای نگرانی ندارد.

 

متورم شدن پوست بعد از هایفوتراپی :

تورم پوست بعد از هایفوتراپی به ندرت پیش می آید، و در صورت بروز تورم بعد از هایفوتراپی مقدار آن بسیار ناچیز است و معمولا بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

 

بی حس شدن پوست بعد از هایفوتراپی :

با توجه به اینکه در هایفوتراپی عمق نفوذ امواج به لایه های پوست نسبتا بیشتر از روش های دیگر است، ممکن است در برخی از افراد به صورت موقتی احساس کمی بی حسی در ناحیه پوست به وجود آید، البته این بی حسی موقتی می باشد و معمولا حداکثر در چند هفته از بین خواهد رفت.

 

احتمال تیرگی پوست بعد از هایفوتراپی :

در برخی از افراد احتمال کمی تیرگی پوست وجود دارد که علت آن هنوز مشخص نیست، ابتدا از شما تست گرفته می شود که در صورت وجود داشتن این عارضه از آن جلوگیری شود.

 

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست :

_ هایفوتراپی برای افرادی که سن آن ها کمتر از 30 سال باشد توصیه نمی شود، با توجه به اینکه در افراد جوان اثر گذاری کمتری دارد.

_ افرادی که دارای مشکلات پوستی ، عفونت، زخم روی پوست و مشکلات مشابه باشند.

_ افرادی که دارای ایمپلنت فلزی در ناحیه ای که مورد درمان قرار می گیرد باشند.

_ ابتدا سوابق پزشکیتان را به طور کامل با پزشکتان در میان بگذراید.

 

به طور کلی می توان گفت در صورتی که مرکز خوبی را برای هایفوتراپی انتخاب کنید و به درستی انجام شود، عوارض هایفوتراپی نسبت به بسیاری از روش ها کمتر و روشی ایمن تر می باشد.

تاریخ ثبت : 1400/09/02
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


عوارض هایفوتراپی پوست صورت عوارض استفاده از هایفوتراپی برای پوست صورت آیا هایفوتراپی برای پوست صورت ضرر دارد هایفوتراپی چه عوارضی برای پوست صورت دارد

مشاهده کلینیک زیبایی