سوال کاربر

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان روزه گرفت

تاریخ ثبت : 1401/01/19
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان روزه گرفت

روزه گرفتن بعد از عمل بینی حداقل به مدت دو هفته امکان پذیر نیست. جراحی بینی دارای دوره نقاهت جدی بوده و در این دوره لازم است داروهایی خاص مصرف شود. مصرف این داروها برای پیشگیری از عفونت و کنترل درد ضروری بوده و باید به موقع مصرف شوند. علاوه بر این، بعد از عمل بینی بدن ضعیف بوده و نیاز به تغذیه دارد.

تاریخ ثبت : 1401/01/19

پاسخ N.i


بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، لازم است داروهایی در جهت تسریع دوره بهبودی مصرف کرد. علاوه بر این، بدن در این شرایط ضعیف بوده و نیاز به تغذیه دارد. بدین ترتیب، روزه گرفتن بعد از عمل بینی حداقل برای دو تا سه هفته به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

تاریخ ثبت : 1401/02/23

پاسخ ملیکا


بعد از انجام جراحی زیبایی بینی بدن فرد دچار ضعف میشه و علاوه بر این به مدت یک هفته نیاز هستش که فرد از داروهای آنتی بیوتیک استفاده کنه. به همین علت اگه تو ماه رمضون قصد انجام جراحی بینی دارید باید بدونید که حداقل به مدت 2 هفته باید از روزه گرفتن پرهیز کنید. 

تاریخ ثبت : 1401/03/03

پاسخ سمیرا

سمیرا

نه بعد از جراحی بینی نمیتونید روزه بگیرید چون باید داروها رو مصرف کنید که ی موقع عفونت نکنه

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ mitra


جراحی بینی یه جراحی ساده نیست و بعد از عمل بدن شما دچار ضعف میشه. تو این مدت باید حتما از داروهایی که پزشک توصیه می کنه مصرف کنین و مواد غذایی مقوی بخورین. به همین خاطر اگه تو ماه رمضون تصمیم به عمل گرفتین نباید روزه بگیرین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ کوثر


بعد از عمل بینی ممکنه که جراح براتون داروهای آنتی بیوتیک تجویز کنه برای جلوگیری از بروز عفونت. همچنین بعد از عمل این احتمال وجود داره که شما یه مقدار احساس درد و ناراحتی داشته باشین و مجبور باشین که از داروهای مسکن مصرف کنین. به همین علت هم نمیشه بعد از عمل روزه گرفت. 

تاریخ ثبت : 1401/03/24

پاسخ شیدا


بعد از عمل بینی ممکنه که بعضیا به خاطر تاثیر داروهای بیهوشی تا یه مدت یه ذره گیج و منگ باشن. به همین علت بعد از عمل حتی تا چند روز این افراد بهتره سمت رانندگی کردن هم نرن. روزه گرفتن هم باعث ضعف بدنی میشه. پس بهتره که حداقل هفته ی اول رو روزه نگیرین و اگه هفته دوم احساس کردین که حالتون خوبه وسرحال هستین می تونین بگیرین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ هدیه


نه نمیشه گرفت چونکه بعد از عمل شما باید برای کاهش تورم و کبودی آب و نوشیدنی به مقدار کافی میل کنین. همچنین ممکنه شما برای تسکین درد نیاز باشه از داروهای مسکن استفاده کنین. پس بهتره که حداقل هفته ی اولو روزه نگیرین تا مشکلی براتون ایجاد نشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ ملیکا


یکی دو هفته ی اول بعد از عمل بینی که نمیشه روزه گرفت چونکه احتمالا شما یه مقدار درد دارین و باید مسکن بخورین. به خاطر کبودی و تورم هم باید تو هفته ی اول حتما از نوشیدنی و مایعات مصرف کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/27

پاسخ روژان


تو چند روز اول که زیر چشم ها کبود هستش و بینی و صورت کاملا متورمه باید حتما از آب و نوشیدنی استفاده کنین تا هرچه زودتر این ورم بخوابه و کبودی هم از بین بره. به واسطه ی روزه گرفتن شما نمی تونین چیزی رو بخورین و این باعث میشه که دیرتر ورم و کبودی های صورت برطرف بشه. پس بهترین راه اینه که تو ماه رمضون عمل نکنین و اگه هم خواستین عمل کنین باید بدونین که حداقل یه هفته ی اولشو نمی تونین و نباید هم روزه بگیرین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مائده


بستگی به شرایط فرد داره. اما معمولا بعد از عمل بینی نمیشه روزه گرفت چون شما یه ذره ممکنه احساس درد داشته باشین و بخواین مسکن بخورین. زیر چشماتون کبوده یه مقدار و باید آب آناناس بخورین. برای کاهش تورم هم باید بستنی بخورین. اگه فک می کنین حالتون خوبه و اوکی هستین می تونین بعد از یه هفته روزه بگیرین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07

پاسخ م.رستگار


قطعا بعد از عمل جراحی نیاز است دارو های خاصی مصرف شود و بعضی افراد نسبتا ضعف بدنی بیشتری دارند پس بهتر است حداقل یک الی دو هفته اول به تغذیه و مصرف دارو های خود بیشتر اهمیت دهید و همچنین تو این بازه بدن شما نباید با کمبود آب موجه شود پس بهتر است کمی برای این کار صبر کنید و حتما قبل آن با دکتر خود متناسب با شرایط بدنی خود صحبت کنید.

تاریخ ثبت : 1401/12/05

پاسخ مبینا

سمیرا

برای جلوگیری از عفونت و درد  تا یک هفته باید آنتی بیوتیک مصرف کرد و مایعات و آب فراوون خورد پس روزه توصیه نمیشه بعد از یک هفته با مشورت از پزشکتون تصمیم بگیرید که روزه بگیرید یا نه

تاریخ ثبت : 1401/12/29

پاسخ ری


بعد از جراحی بینی بخاطر خون ریزی و ورمی که دارید حداقل تا یک ماه باید دارو مصرف بشه و نمیتونید روزه بگیرید علاوه بر اون تغذیه مناسب هم باید داشته باشید و از مایعات فراوان استفاده کنید 

تاریخ ثبت : 1402/03/23
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا بعد از عمل بینی میتوان روزه گرفت روزه گرفتن بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی