سوال کاربر

آیا لیزر برای موهای زائد بدن ضرر دارد و ضررهای لیزر موی زائد چیست؟

تاریخ ثبت : 1400/09/01
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که آیا لیزر موهای زائد بدن ضرر دارد و ضرر های لیزر موی زائد چیست؟

می توان گفت در حالت عادی اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام شود، لیزر موهای زائد ضرری ندارد، اما برخی عوارض موقتی می تواند وجود داشته باشد، ممکن است در برخی افراد کمی قرمزی و التهاب پوست به صورت موقتی وجود داشته باشد، البته این قرمزی و التهاب موقتی می باشد و از بین خواهد رفت، ممکن است کمی درد را احساس کنید که البته با توجه به استفاده از سری های خنک کننده تقریبا می توان گفت دردی را احساس نخواهید کرد مگر اینکه خیلی حساس باشید که در اینصورت از کرم های بی حسی استفاده می شود که درد انقدر کم است که تقریبا در همه نیازی به بیحسی نیست، در برخی از افراد تا چند روز ممکن است پوسته پوسته شدن پوست دیده شود، در برخی از افراد ممکن است کمی تغییر رنگ در پوست دیده شود معمولا افرادی که پوست تیره دارند پوستشان کمی روشن تر می شود و افرادی که پوست روشن دارند کمی پوستشان تیره تر شود، البته مقدار این تغییر رنگ موقتی و معمولا ناچیز می باشد.

 

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ممنوع است :

_ کسانی که داروهای خاصی همچون داروهای مرتبط با بیماری تیروئید آکوتان ماینوکسیدیل و... مصرف می کنند.

_ افرادی که دچار یک بیماری خاص پوستی مانند لوپوس هستند.

_ افرادی که دچار اختلالات هورمونی می باشند.

_ افرادی که پوستشان به دلیل لیزر کردن آسیب خواهد دید. به عنوان مثال کسی که روی پوستش یک ضایعه و یا زخم عفونی و جوش چرکی وجود دارد نباید از لیزر استفاده نماید.

_ پزشکتان را به صورت کامل از سوابق پزشکیتان و داروهایی که مصرف می کنید مطلع کنید.

 

لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی و پریودی :

پزشکان توصیه می کنند که لیزر موهای زائد را در دوران بارداری و شیردهی انجام ندهید، اما در دوران پریودی لیزر موهای زائد مشکلی ندارد ولی در صورتی که قصد لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی را دارید بهتر است بعد از اتمام پریود لیزر موهای زائد بیکینی را انجام دهید.

 

تاریخ ثبت : 1400/09/01
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


لیزر موهای زائد ضرر دارد آیا لیزر موهای زائد ضرر دارد لیزر برای موهای زائد ضرر دارد آیا لیزر موی زائد ضرر دارد ضرر های لیزر موهای زائد ضرر لیزر موهای زائد بدن

مشاهده کلینیک زیبایی