سوال کاربر

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان فین کرد

تاریخ ثبت : 1401/01/19
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان فین کرد

فین کردن بعد از عمل بینی به دلیل فشاری که بر بافت بینی وارد می کند، ممنوع است. برای تخلیه اضافات درون بینی به جای فین کردن باید از سرم نمکی جهت شستشو استفاده شود.

تاریخ ثبت : 1401/01/19

پاسخ N.i


فین کردن بعد از عمل بینی حداقل تا سه هفته ممنوع است. فین کردن بعد از جراحی موجب آسیب دیدن بافت حساس بینی خواهد شد. برای تمیز کردن داخل بینی از لخته های خونی، می توان از سرم شستشو استفاده کرد. بعد از گذشت سه هفته از عمل بینی، فین کردن باید به شکلی انجام گیرد که فشاری به بینی وارد نشود.

تاریخ ثبت : 1401/02/22

پاسخ ملیکا


همونطور که می دونید بعد از عمل جراحی بینی باید از انجام کارهایی که به بینی فشار وارد می کنه اجتناب کنید. یکی از این کارها فین کردن هستش. بعد از عمل حداقل تا 3 هفته نباید فین کنید چونکه فین کردن فشار زیادی رو به بافت های بینی وارد می کنه که می تونه باعث پاره شدن بخیه های بینی بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/03

پاسخ mitra


بعد از عمل بینی حداقل تا یه ماه نباید فین کنین چونکه باعث فشار اومدن به بینی و پاره شدن بخیه ها میشه. واسه تمیز کردن بینی بهتره از اسپری سدیم کلراید استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ هدیه


خیلی از افراد بعد از عمل بینی به خاطر اینکه مخاط داخل بینی جمع شده و راه تنفسیشون رو یه مقدار مسدود کرده می خوان که با فین کردن همه ی مواد زائد رو از داخل بینی بیارن بیرون اما این کار اصلا و به هیچ عنوان نباید تو هفته های اول انجام بشه چونکه به شدت به بینی فشار وارد می کنه و ممکنه باعث خونریزی بشه حتی. واسه تمیز کردن بینی باید از قطره یا اسپری سدیم کلراید استفاده بشه که پزشک تجویز می کنه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ مائده


نه به هیچ عنوان نباید این کارو انجام داد. اگه می خواین داخل بینی رو تمیز کنین می تونین از یه گوش پاک کن کوچیک و اسپری تمیز کننده ی بینی استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


فین کردن بعد از عمل بینی فین کردن بعد از جراحی بینی فین کردن بینی بعد از رینوپلاستی

مشاهده کلینیک زیبایی