سوال کاربر

آیا خندیدن بعد از عمل بینی بد است و ضرر دارد؟

تاریخ ثبت : 1401/01/19
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا خندیدن بعد از عمل بینی بد است و ضرر دارد؟

توصیه این است که از حرکت دادن بیش از حد عضلات صورت در چند هفته اول بعد از عمل بینی باید خودداری شود. خندیدن و گریه کردن هایی که ماهیچه بینی را تحت تاثیر قرار می دهند، موجب ایجاد فشار به بخیه ها شده و تنفس را سخت خواهند کرد. به طور کلی، خندیدن پس از عمل بینی تا حدی مجاز است که منجر به احساس درد نشود.

تاریخ ثبت : 1401/01/19

پاسخ N.i


خندیدن بعد از عمل بینی بطوریکه عضلات بینی تحت تاثیر قرار بگیرند، بسیار بد بوده و مضر است. بنابراین تا حدود یک تا دو ماه بعد از عمل بینی، باید از خندیدن های پر فشار و پر حرکت خودداری کرد. عدم توجه به این نکته، موجب آسیب دیدن بافت بینی و طولانی شدن دوره نقاحت خواهد شد.

تاریخ ثبت : 1401/02/23

پاسخ ملیکا


در طول هفنته های اول بعد از جراحی بینی از اونجایی که هنوز غضروف بینی به طور کامل توی جای خودش محکم نشده باید خیلی مراقب بود چونکه حتی کمترین فشار و ضربه وارد شده به بینی میتونه     نتیجه ی جراحی رو کاملا تغییر بده. یکی از چیزایی که پزشکا خیلی توصیه می کنن اینه که تا 6 الی 8 هفته تا حد امکان از خندیدن پرهیز کنین به خصوص خنده های شدید که خیلی میتونه به بینی فشار وارد کنه. چونکه وقتی شما میخندین نوک بینی به سمت پایین مایل میشه و پره های بینی هم به اطراف کش میان و استخوون و غضروف بینی که هنوز فیکس و ثابت نشدن از جای جدید خودشون حرکت میکنن. به همین علت پیشنهاد میشه که بعد از جراحی تا 8 هفته که جزو پرخطرترین دوره نقاهت به حساب میاد با شدت نخندید و به لبخند بسنده کنید!
 

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ مریم


چون خندیدن باعث میشه که ماهیچه های صورت حرکات بزرگ و ناگهانی داشته باشه و یکی دو هفته اول بعد از بینی میتونه روی بینی عمل شده تاثیر بزاره و آسیب ببینه به خاطر همین خندیدن پس از جراحی بینی ضرر داره

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ mitra


بعد از انجام جراحی بینی تقریبا به مدت 8 هفته شما توی پرخطرترین دوره ی نقاهت قرار دارین و خیلی باید حواستون باشه که به بینیتون فشار وارد نشه و آسیبی نبینه. از اونجایی که خندیدن باعث میشه نوک بینی به سمت پایین متمایل بشه، بهتره که سعی کنین هم کمتر بخندین و هم کمتر صحبت کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/22

پاسخ کوثر


بله خندیدن بعد از عمل بینی ضرر داره به این دلیل که وقتی شما می خندین قسمت نوک بینی شما به سمت پایین میاد. این ممکنه باعث افتادگی نوک بینی شما بشه که در این صورت باید یه عمل ترمیم انجام بدین. یا حتی ممکنه باعث فشار اومدن به بخیه ها و پاره شدنشون بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/24

پاسخ شیدا


کلا انجام هر کاری که باعث تحرک و فشار به استخوون بینی بشه ممنوعه. یکی از این کارها هم خندیدنه. علاوه بر خندیدن باید بگم که گریه کردن هم ممنوعه! چون گریه باعث کوچیک شدن ماهیچه های بینی میشه. پس واسه اینکه نیاز نباشه شما یه عمل ترمیمی دیگه انجام بدین بهتره تا یه مدت بعد از انجام عمل بین احساسات خودتون و کاملا کنترل کنین و از خندیدن و گریه کردن پرهیز کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ هدیه


بعد از عمل بینی نباید کاری انجام بدین که باعث تحرک فک و بینی بشه. خندیدن هم باعث تحرک فک و بینی میشه و به همین علت تو هفته های اول بعد از عمل بینی باید سعی کنین که اصلا نخندین تا فشاری به بینی وارد نشه.

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ ملیکا


کلا تو هفته های اول بعد از عمل بینی نباید بخندین. نباید گریه کنین و نباید زیاد صحبت کنین چونکه همه ی این کارها باعث تحرک عضلات صورت میشه. استخوون بینی هم در طول جراحی جا به جا شده و طول می کشه تا توی محل جدید خودش کاملا ثابت بشه. تو این مدت شما باید مراقب باشین تا با تحرک عضلات صورت باعث فشار وارد کردن به بینی نشید. 

تاریخ ثبت : 1401/03/27

پاسخ روژان


زمانی که شما می خندین عضلات و ماهیچه های صورتتون حرکت می کنه. علاوه بر این نوک بینی هم به سمت پایین کشیده میشه. از اونجایی که تو هفته های اول بعد از جراحی استخوون بینی هنوز ثابت نشده خندیدن شما ممکنه به شدت مشکل ساز بشه! در واقع ممکنه استخوون بینی به واسطه ی فشار ناشی از خندیدن شما از جای جدید خودش حرکت کنه و باعث به هم ریختن فرم بینی بشه. این اتفاق ممکنه حتی باعث بشه که شما مجبور بشین یه عمل ترمیمی انجام بدین و یه هزینه ی دیگه ای رو بابت این عمل متقبل بشین. پس برای جلوگیری از اینجور مشکلات بهتره خیلی مراقب باشین. اگه یه موقع خندتون گرفت و واقعا نتونستین خودتونو کنترل کنین حتما با دستتون خیلی آروم دو طرف چونه رو بگیرین تا دهن خیلی باز نشه. اینطوری به بینی کمتر فشار وارد میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مائده


خندیدن ممکنه باعث پاره شدن بخیه های بینی بشه. اما مهم ترین عارضه ی خندیدن بعد از عمل بینی اینه که پره های بینی از هم دیگه فاصله می گیرن و همچنین بینی ممکنه که پهن تر بشه. علاوه بر این وقتی که شما می خندین نوک بینی کشیده میشه به سمت پایین که این خودش باعث از ریخت افتادن بینی میشه. پس واسه اینکه نتیجه ی عمل همونطوری باشه که شما می خواین باید تا یه ماه بلند خندیدن رو به کل فراموش کنین. اگه به این وصیه توجه نکنین ممکنه نیاز باشه که یه عمل ترمیم انجام بدین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07

پاسخ مبینا

سمیرا

خندیدن میتونه فرایند ترمیم زخم رو دچار اختلال کنه .ممکنه باعث ایحاد درد بشه .امکان پاره شدن بخیه ها وجود داره .موقع خندیدن پره های بینی پهن میشه و باعث میشه ظاهر بینی نامناسب‌ بشه و حالت بینی دچار تغیر بشه

تاریخ ثبت : 1401/12/29

پاسخ م.رستگار


خندیدن تا یه مدت بعد از عمل اصلا خوب نیست 

باعث تغییر شکل پر ها بینی میشه و موقع خندیدن تا یه حدی ام بینیت درد میگیره 

به مدت مراعات کن 

تاریخ ثبت : 1402/01/08

پاسخ ری


عمل کردن بیبنی ، با اینکه الان سر پایی شده عملش اما عوارض های زیادی داره و باید بشدت مراقبت کنید ، اینکه نخندیدتم تا وقتی کچشو باز نکردید یکی از این مراقبت ها هست که ممکنه به دماغتون اسییب برسونه.

تاریخ ثبت : 1402/03/08

پاسخ Mary


بله ، تا یه مدت هر کاری که فشاری زیادی به بینیت وارد کنه نباید انجام بدی 

یه مدت مراقب بینیت باش که بعدش مجبور نشی عمل ترمیمی انجام بدی .

تاریخ ثبت : 1402/03/16

پاسخ لیلا


اره من یکی از دوستام دماغش نوکش یکم افتاده بود بعد گفت نتونستم جلو خودمو بگیرم که نخندم خیلی خندیده بود بخاطر همین بعد عمل تا یه مدتی سعی کنید نخندین

تاریخ ثبت : 1402/07/01
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا خندیدن بعد از عمل بینی بد است خنده بعد عمل بینی خندیدن بعد از جراحی بینی

مشاهده کلینیک زیبایی