سوال کاربر

تزریق بوتاکس و حساسیت به بوتاکس چگونه است؟

تاریخ ثبت : 1401/01/19
پاسخ سایت

پاسخ سایت


تزریق بوتاکس و حساسیت به بوتاکس چگونه است؟

بروز حساسیت و آلرژی بعد از تزریق بوتاکس ممکن است به صورت نادر و برای برخی از افراد اتفاق بیفتد. البته در صورتیکه تزریق بوتاکس بر طبق استانداردهای موجود باشد، احتمال حساسیت پایین خواهد بود. در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت بعد از تزریق بوتاکس بهتر است به پزشک مراجعه کرد و مراقبت های لازم را انجام داد. برخی از این علائم عبارتند از:
•    خشکی دهان
•    تورم
•    خارش پوست
•    بروز جوش و آکنه
•    سوزش چشم
 

تاریخ ثبت : 1401/01/19

پاسخ N.i


در تزریق بوتاکس، سم بوتولینوم توسط سوزن های بسیار ظریف در نقاط مشخصی از زیر پوست جای می گیرند. گاهی و در مواقع بسیار محدود، ممکن است که پوست به این سم واکنش آلرژیک نشان دهد. این واکنش می تواند به شکل التهاب، قرمزی، جوش، سوزش و خارش بروز کند. درصورتیکه اینگونه حساسیت ها در طی سه تا چهار روز از بین نرفت، لازم است به پزشک مراجعه کرد.

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ مائده


این احتمال وجود داره که بعضیا نسبت به بوتاکس حساسیت داشته باشن. پزشکا معمولا قبل از اینکه بخوان مواد بوتاکس رو به صورت تزریق کنن اول یه مقدار خیلی کمشو به دست میزنن تا ببینن که آیا بدن فرد نسبت به مواد واکنش نشون میده یا نه؟ بعضی از پزشکا هم روش های دیگه ای رو واسه تشخیص این موضوع به کار می گیرن. البته باید بگم که بعد از تزریق کاملا طبیعیه که شما احساس درد ملایمی رو داشته باشن یا یه مقدار تورم و کبودیرو ببینین اما خب اگه این علائم خیلی شدید شد باید به پزشک مراجعه کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/05/20

پاسخ مبینا

سمیرا

بعضی افراد ممکنه به بوتاکس حساسیت نشون بده بدنشون که عوارضی مثل تاری دید .احتباس ادرار .مشکلات تنفسی ‌.خارش . سرگیجه .خشکی دهان .ورم ممکنه براشون بوجود بیاد .

تاریخ ثبت : 1402/01/04
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


تزریق بوتاکس و حساسیت حساسیت به بوتاکس حساسیت به تزریق بوتاکس

مشاهده کلینیک زیبایی