سوال کاربر

آیا بعد از عمل جراحی زیبایی بینی میتوان فوتبال بازی کرد

تاریخ ثبت : 1401/01/17
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا بعد از عمل بینی میتوان فوتبال بازی کرد؟

فوتبال بازی کردن بعد از عمل بینی حداقل پس از 5 هفته مجاز خواهد بود. پس از همین مدت نیز لازم است از محافظ بینی استفاده شود تا بینی در برابر ضربه محافظت شود. عدم رعایت نکات محافظتی در حین بازی کردن فوتبال، ممکن است موجب ضربه دیدن بینی و نیاز به عمل مجدد باشد.

تاریخ ثبت : 1401/01/17

پاسخ N.i


فوتبال جز ورزشهای سنگین محسوب شده و برای افرادی که عمل بینی انجام دادند خطرناک است. به طور کلی، بعد از گذشت دو تا سه ماه از عمل بینی میتوان فوتبال بازی کرد. با این حال، در این دوره بسیار ضروری است که از محافظ بینی استفاده شود.

تاریخ ثبت : 1401/02/22

پاسخ ملیکا


بعد از انجام عمل بینی حدود 6 هفته طول میکشه تا دوره ی نقاهت سپری بشه. توی این مدتبه هیچ عنوان نباید فعالیت های پرجنب و جوش داشته باشید چونکه ورزش و فعالیت های پرجنب و جوش باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون میشه که این موضوع میتونه موجب خونریزی و کبودی بینی بشه. بعد از گذشت این 6 هفته هم نباید بلافاصله برید سراغ ورزش هایی مثل فوتبال و فعالیت هایی که حرکت زیادی داره. در واقع بعد از گذشت این مدت فقط میتونید تمرینات ملایم مثل شنا و نهایتا دوچرخه سواری رو انجام بدید و برای انجام ورزش های دیگه باید بیشتر صبر کنید. فوتبال، والیبال، بسکتبال و.... جزو ورزش هایی هستن که حداقل باید 6 ماه از مدت عمل بینی تون گذشته باشه تا بتونید انجام بدید. 

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ هدیه


اگه حداقل سه ماه از مدت عمل بینی گذشته باشه می تونین ورزش هایی مثل فوتبال و بسکتبال و... رو انجام بدین اما برای ورزش های دیگه مثل کشتی که برخورد و تماس فیزیکی بیشتری داره باید حداقل یه سال صبر کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ روژان


انجام ورزش ها و فعالیت هایی که تو اونا هر لحظه امکان ضربه خوردن به بینی وجود داره خطرناکه. اگه موقع بازی کردن بخورین زمین یا توپ با شت به بینی برخورد کنه قطعا شما باید یه عمل ترمیمی انجام بدین. پس واسه اینکه این اتفاق نیوفته تازمانی که دوره ی نقاهت سپری نشه نباید سراغ فعالیت های پرجنب و جوش برین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مائده


میشه فوتبال بازی کرد اما خب باید حداقل یه سال از مدت عمل گذشته باشه. اگه زودتر از این زمان بخواین وارد ورزش های سختی مثل فوتبال بشین هر لحظه امکان آسیب دیدن بینی وجود داره و خیلی خطرناکه. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا بعد از عمل بینی میتوان فوتبال بازی کرد فوتبال بعد از عمل بینی فوتبال بازی کردن بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی